Автор Тема: Случки со полиција, казни, судови итн  (Прочитано 793786 пати)

Отсутен Popovski

 • Почетник
 • *
 • Пораки: 6
Одг: Случки со полиција, казни, судови итн
« Одговори #11145 на: Септември 22, 2020, 23:12:54 pm »
Во Скопје имаше радар десна страна после пластичарска надолу и веќе една застаната кола јас возев на прва лента. Сигурно беше над 50км, може и 70 а незнам ни колку е дозволено ама сите летаат и повеќе. Касно го видов ама ништо не ми сигнализираа да застанам. Обично нели ако те фатил радарот те застанат, ама овде веќе имаа застанат. Има шанси да стигне нешто на домашна адреса? Не сум во тек и не возам по Ск, затоа.
« Последно менување: Септември 23, 2020, 02:07:36 am Popovski »

Отсутен zlatkoa

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3040
Одг: Случки со полиција, казни, судови итн
« Одговори #11146 на: Септември 23, 2020, 00:26:34 am »
Во Скопје имаше радар десна страна после пластичарска надолу и веќе една застаната кола јас возев на брзата лента прва. Сигурно беше над 50км, може и 70 а незнам ни колку е дозволено ама сите летаат и повеќе. Касно го видов ама ништо не ми сигнализираа да застанам. Обично нели ако те фатил радарот те застанат, ама овде веќе имаа застанат. Има шанси да стигне нешто на домашна адреса? Не сум во тек и не возам по Ск, затоа.

1. Во урбана средина, населено места нема брза лента. Има булевар со три ленти. Сите имаат ограничување од 50 км/ч.
2. Ако не те запреле полицајците кога си возел преку дозволената брзина, нема да ти стигне ништо на домашна адреса. Барем не со сегашниве регулативи колку што знам.

Отсутен RedEco

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 4156
 • Passat B8
Одг: Случки со полиција, казни, судови итн
« Одговори #11147 на: Септември 23, 2020, 21:33:03 pm »
vfcera od okta kaj kontinentaal istrcaa policajci u treta lentaa da zaprat eden dzip :D na radar go fanaleee :D budala rabotaaa, pred izori i posle izbori nemase zivo poli od policija segaa ko teroristii :P
ako to bilo toku opasno zosti 4 meseci ne rabote milicajcivee :D
sfe e do sistemot, i pozicijata na popametnite vo nego.

Отсутен loopz

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2301
 • Жгл' б гл'б
Одг: Случки со полиција, казни, судови итн
« Одговори #11148 на: Септември 23, 2020, 22:31:18 pm »
Од Италија се сите.

Само колективниот одмор им е 10 месеци, а не еден.
Ама што да прават - уште не знаат кој е АБВ, а кој МВР.

И уОНДАК! - кога ќе удрат тие 2 месеци јако - прават пари за цела година.

Тоа е добар долгорочен бизнис план, само треба да го разбереш...
Џуќела или офца - бирај.

Отсутен DarthJe5us

 • Авиону, сломићу ти крила..
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 17740
 • (•_•) ( •_•)>⌐■-■ (⌐■_■)
Одг: Случки со полиција, казни, судови итн
« Одговори #11149 на: Септември 24, 2020, 01:58:26 am »
Им фалеше да глумат шерифи како што глумеа со карантините, па демек се работи нешто.

Присутен koce1102

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1208
Одг: Случки со полиција, казни, судови итн
« Одговори #11150 на: Септември 24, 2020, 14:12:59 pm »
Казна за кацига
1. Заев
2. Љупчо
3. Филипче
4. Јас

Отсутен Ipkisija Meskosa

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 7997
 • Пичлеме
Одг: Случки со полиција, казни, судови итн
« Одговори #11151 на: Септември 24, 2020, 18:52:48 pm »
https://telma.com.mk/wp-content/uploads/2020/09/policisko-nasilstvo.mp4?_=1

Го турија од ќотек црнецов во Битола... протести на црнците ко во Мурика очекувам од денес или утре.

Отсутен nikola_bb

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3631
Одг: Случки со полиција, казни, судови итн
« Одговори #11152 на: Септември 24, 2020, 20:33:03 pm »
Ништо не е ова, памтите ли во 90тите како се пендрачеа криминалци. Се знаеше ако праиш глупости следувањето ќе си го добиеш. Сега се позаштитени од обичните луѓе....

Отсутен n1kola

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 4596
 • French diamond
Одг: Случки со полиција, казни, судови итн
« Одговори #11153 на: Септември 24, 2020, 20:42:35 pm »
Сигурно не било за џабе.

Присутен Fic_CC

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 16263
 • Keep it 100
Одг: Случки со полиција, казни, судови итн
« Одговори #11154 на: Септември 24, 2020, 21:02:27 pm »
Видео: Бевме малку пијани, удривме во бандера и одма полицајците почнаа да маваат на нас

https://libertas.mk/video-bevme-malku-pi-ani-udrivme-vo-bandera-i-odma-polica-cite-pochnaa-da-mavaat-na-nas/?fbclid=IwAR08lY6IWTdxdCnwzEw9wxcaPbbu-1wA_hK0q2Rhjni-m63kD-6beQqh_XQ

Отсутен Ipkisija Meskosa

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 7997
 • Пичлеме
Одг: Случки со полиција, казни, судови итн
« Одговори #11155 на: Септември 24, 2020, 21:23:01 pm »
... и ми ја скинаа анкарата...

Отсутен AngelSK

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 766
Одг: Случки со полиција, казни, судови итн
« Одговори #11156 на: Септември 24, 2020, 22:11:02 pm »
Ништо не е ова, памтите ли во 90тите како се пендрачеа криминалци. Се знаеше ако праиш глупости следувањето ќе си го добиеш. Сега се позаштитени од обичните луѓе....

Проблемот е што сега ќотек и казни јаде обичниот граѓанин, а криминалците се шетаат како пауни. Камо да беше сега како во 90-тите, ќе подразмислат 2 пати пред да стануваат криминалци кога ќе ги измлатат пред сите.

Отсутен zlatkoa

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3040
Одг: Случки со полиција, казни, судови итн
« Одговори #11157 на: Септември 25, 2020, 08:44:58 am »
Ништо не е ова, памтите ли во 90тите како се пендрачеа криминалци. Се знаеше ако праиш глупости следувањето ќе си го добиеш. Сега се позаштитени од обичните луѓе....

Во 90-тите прво ги млатеа во марица, после доле во станица во притвор ги гмечеа од ќутек. Откако ќе преспиеја една вечер ги пуштаа дома превоспитани. Немаше пријави и „поднесоци„. Чиста работа.

Ако некој се пожалеше - „се сопна, падна по скали„.

Отсутен Mikius

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 4795

Отсутен Silvester

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 981
Одг: Случки со полиција, казни, судови итн
« Одговори #11159 на: Септември 25, 2020, 10:24:58 am »
Таму во велешко, дрва сечат (крадат) прилепските џупци. Кој вели дека прилепчани и битолчани не се сакаат? Ете одма им вратија на џандариве за тоа што ги тепаа пријателите од Битола :D