Автор Тема: Случки со полиција, казни, судови итн  (Прочитано 774904 пати)

Присутен Ipkisija Meskosa

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 7940
 • Пичлеме
Одг: Случки со полиција, казни, судови итн
« Одговори #10785 на: Декември 01, 2019, 08:01:39 am »
Џандар : Добро вечер г-не, сообрајчајна и возачка
бла..бла
Алкохол конзумирано ?
Јас : Не, сега излегвам од дома
Тој : АА ?

 култура на ниво  ;D

И тоа е причина за непиење алкохол, само надвор се пие? :)

Отсутен n1kola

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 4567
 • French diamond
Одг: Случки со полиција, казни, судови итн
« Одговори #10786 на: Декември 01, 2019, 11:28:05 am »
Во право си, ама пошто Сабота вечер знам која му е  поентата...туку муабет ми беше изгледа не ме слушна што одговорив и наместо да речи молам или како(службено луце, културен треба да е), тој вика А.

Отсутен Bicikle

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 6264
Одг: Случки со полиција, казни, судови итн
« Одговори #10787 на: Декември 01, 2019, 12:07:07 pm »
Кај мене слична ситуација вчера.
Тој: алкохол нешто ?
Јас: Не
Тој: Ништо ?
Јас: Да
Тој: Зошто не пиеш ?
Јас: Па кога се вози не се пие
Тој: Зошто ? Страв ти е да не ти се истури пијачката ?
😂😂

Сакал духовит да бидит.

Отсутен RedEco

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 4142
 • Passat B8
Одг: Случки со полиција, казни, судови итн
« Одговори #10788 на: Декември 03, 2019, 21:24:13 pm »
bolje i taka duhovit nego ko nekoj ko dasimu ebal.mamata a sestrata si ja ostajl...
pocne nesto da glumi; a nesipieel ili a da peoverime a ko ke zapne? abe ako sakas peoveeuj ako ne kas da si idam ..
« Последно менување: Декември 03, 2019, 22:37:51 pm RedEco »
sfe e do sistemot, i pozicijata na popametnite vo nego.

Присутен loopz

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2039
 • Жгл' б гл'б
Одг: Случки со полиција, казни, судови итн
« Одговори #10789 на: Декември 03, 2019, 21:48:36 pm »
Добро, де, та и џандарине се љуѓе, на крајот на краиштана :)
Секој има право на месечен циклус.

Отсутен n1kola

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 4567
 • French diamond
Одг: Случки со полиција, казни, судови итн
« Одговори #10790 на: Декември 07, 2019, 11:52:25 am »
Со закон се уредува управувањето на електрични тротинети, се укинуваат негативните поени за возачите


https://denar.mk/214175/ekonomija/so-zakon-se-ureduva-upravuvanjeto-na-elektricni-trotineti

Присутен Ipkisija Meskosa

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 7940
 • Пичлеме
Одг: Случки со полиција, казни, судови итн
« Одговори #10791 на: Декември 07, 2019, 12:30:52 pm »
Ич не ги искористив негативните :( :(

Отсутен зоки-златен

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 4719
 • хаУс мајстор
Одг: Случки со полиција, казни, судови итн
« Одговори #10792 на: Декември 08, 2019, 10:47:10 am »
Гледај и казните да не ги искористиш сега и мирна глава :)
Пoтпис,дaтa,пијaм,вoдa.

Присутен Ipkisija Meskosa

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 7940
 • Пичлеме
Одг: Случки со полиција, казни, судови итн
« Одговори #10793 на: Декември 08, 2019, 12:12:48 pm »
Од твоја тастатура во џандарски уши :)

Отсутен AR

 • Почетник
 • *
 • Пораки: 1
Одг: Случки со полиција, казни, судови итн
« Одговори #10794 на: Декември 09, 2019, 20:46:57 pm »
Дали некој знае камерите на семафори дали се пуштени и дали казнуваат преку тие снимки?

Отсутен Bicikle

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 6264
Одг: Случки со полиција, казни, судови итн
« Одговори #10795 на: Декември 09, 2019, 21:16:41 pm »
pa najverojatno ne. xD

Отсутен n1kola

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 4567
 • French diamond
Одг: Случки со полиција, казни, судови итн
« Одговори #10796 на: Декември 09, 2019, 21:30:00 pm »
Ако казнуваа досега за вас таму стоките во Скопје (без навреда,според тоа што читам тука велам), досега ќе бевме побогати од Германија.

Присутен loopz

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2039
 • Жгл' б гл'б
Одг: Случки со полиција, казни, судови итн
« Одговори #10797 на: Декември 09, 2019, 21:38:18 pm »
Викаш парите од казни кај "народот" ќе отидеа? :)
Секој има право на месечен циклус.

Отсутен Skywalker

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2379
Одг: Случки со полиција, казни, судови итн
« Одговори #10798 на: Декември 16, 2019, 19:45:08 pm »
Lt. Commander Data: "I will always be puzzled by the human predilection for piloting vehicles at unsafe velocities"

Присутен Mikius

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 4591
Одг: Случки со полиција, казни, судови итн
« Одговори #10799 на: Декември 16, 2019, 20:18:00 pm »
Гзолизец!