Автор Тема: Вработување  (Прочитано 257727 пати)

Отсутен n1kola

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 4596
 • French diamond
Одг: Вработување
« Одговори #3975 на: Март 20, 2020, 00:39:20 am »
Дрексел и Кромберг (најбројната фирма во цела МК мислам) се на одмор, од 2 до 4 недели зависи од состојбата.

https://www.pravdiko.mk/kromberg-shubert-makedonija-dooel-bitola-so-poddrshka-za-klinichkata-bolnitsa-bitola-vo-borbata-protiv-korona-virusot-covid-19/

Отсутен MAPJAH

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 5504
 • Бенве сие бенве
Одг: Вработување
« Одговори #3976 на: Март 20, 2020, 08:23:44 am »
Не мешајте затварање фабрика со привремено прекинување на производство.

Скоро сите производители паузираа производство во фабриките низ цел свет, ама колку што знам, никој не избрка луѓе.
Бизнисите поврзани со нив ќе закочат и тие, не се знае до кога ќе трае принудниот одмор, може и 3месеци како е тргнато. Кога ќе дојде време за рати за кредит лизинг ајфон ОЛЕД ќе видиме колкав е домино ефектот

Sent from my SM-G973F using Tapatalk


Отсутен nikola_bb

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3631
Одг: Вработување
« Одговори #3977 на: Март 20, 2020, 09:14:38 am »
До летово ќе викаме оф леле мајко, а после тоа.... кузнае

Отсутен Power to the people

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3593
Одг: Вработување
« Одговори #3978 на: Март 20, 2020, 09:36:10 am »
Кромберг ќе бидат на неплатен одмор, што значи ако почнат со работа во мај, плата дури во јуни. До тогаш со мартовската плата...

Отсутен Simo - Carrier159

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 38850
 • Il Moderatore
  • alfisti.mk
Одг: Вработување
« Одговори #3979 на: Март 20, 2020, 09:55:36 am »
До летово ќе викаме оф леле мајко, а после тоа.... кузнае
После на одмор ќе отидеме... грчка/мрчка, аранжманче... и на есен ко ништо да не било ;D

Auto ko i svaka Alfa automatski nevalja. Da je najbolji auto na svijetu - opet nevalja jer je Alfa.
Da Alfa nevalja će ti potvrdit SVI koji nikad nisu vozili istu. Jer da valja onda bi je vozili. A kako nisu - nevalja.

Присутен Mikius

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 4796
Одг: Вработување
« Одговори #3980 на: Март 20, 2020, 09:56:37 am »
Кромберг ќе бидат на неплатен одмор, што значи ако почнат со работа во мај, плата дури во јуни. До тогаш со мартовската плата...
Ќе се чепне од под перница ;D

Шала на страна, ќе биде зезнато.

Отсутен DENDE-LANCERED

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 5025
 • LANCER EVO (GreeN EditioN)
  • http://forum.carclub.mk/index.php/topic,101.0.html
Одг: Вработување
« Одговори #3981 на: Март 20, 2020, 12:26:38 pm »
Bela para za crne dani vikaa na vremeto.

Kako i da e zaebana rabota, ima familii edvaj kraj so kraj vrzuvaa so rabota na crno koja sega i  ne se naoga lesno.
Nezno klikni na; http://forum.carclub.mk/index.php/topic,101.0.html      If you want to have a free ride!

Отсутен Tischläufer

 • Le Diesel
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 31777
 • Таков е животот... јебига
Одг: Вработување
« Одговори #3982 на: Март 20, 2020, 12:40:07 pm »
Кромберг ќе бидат на неплатен одмор, што значи ако почнат со работа во мај, плата дури во јуни. До тогаш со мартовската плата...

Да не немаат пари случајно плати дададат?
Абе копилиња клети какво ѓубре од фира и менаџмент се, срамота да се каже дека се странска инвестиција.


Отсутен AlexAl1en

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 164
Одг: Вработување
« Одговори #3984 на: Април 04, 2020, 12:04:47 pm »
Ако некој од IT (било што) му треба работа во салам фирма, нека пише порака.
Symphony Solutions е фирмата во Скопје, таму сеа работам. Супер услови има!

Мислам има и junior позиции, иако не се запишани на страната.
Дали е точно тоа дека имаат дадено откази во врска со кризата?

Присутен loopz

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2301
 • Жгл' б гл'б
Одг: Вработување
« Одговори #3985 на: Октомври 14, 2020, 01:01:35 am »
Ако растурате, ама навистина мислам растурате во WordPress
ова е местото за вас
https://codeable.io/experts-application/

Ако имате сомнеж во себе - поарно не тргајте на овој пат :)
Ако сте самоуеверени - пукајте ПП, ако треба нешто да се дообјасни, макар што на сајтот пишува сè.

Со лесно, мои рунтави зајачиња :)
Џуќела или офца - бирај.