Автор Тема: Перење возила  (Прочитано 248335 пати)

Отсутен AUUU

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 4458
Одг: Перење возила
« Одговори #2295 на: Октомври 20, 2019, 17:46:41 pm »
У Гала ме нервира водата што се собира доле, треба у чизми да идам да исперам кола. Како да не можеле нормален пад да направат, перална е не е кафич.

Секое перење со мокри патики си идам.

Отсутен Molec

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3208
 • (Oo\(|||)°(|||)/oO)
Одг: Перење возила
« Одговори #2296 на: Ноември 02, 2019, 19:01:00 pm »
Малце порно....e90 M3 CRT (седан верзијата на GTS) - вкупно 67 произведени, koko parye ~300.000 едно.Отсутен Allexxander

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 5835
 • Синиот овал!
Одг: Перење возила
« Одговори #2297 на: Ноември 16, 2019, 18:50:06 pm »
Комбинација, жолтиот wash and wax па ова
Отсутен volvokoncernen

 • Почетник
 • *
 • Пораки: 22
Одг: Перење возила
« Одговори #2298 на: Ноември 20, 2019, 22:03:58 pm »


Отсутен Allexxander

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 5835
 • Синиот овал!
Одг: Перење возила
« Одговори #2300 на: Ноември 20, 2019, 22:30:02 pm »


Sonaax BSD

Отсутен head

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 95
Одг: Перење возила
« Одговори #2301 на: Ноември 28, 2019, 15:44:25 pm »
Комбинација, жолтиот wash and wax па ова

(Фотографијата е скриена. Кликни тука за да ја прикажеш..)

(Фотографијата е скриена. Кликни тука за да ја прикажеш..)
На секое перење го нанесуваш чудово ?
Купив и ја , па да знам како треба :-)

Присутен Roci

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2854
Одг: Перење возила
« Одговори #2302 на: Ноември 28, 2019, 16:45:58 pm »
Najcesto sto mozes da go nanesuvas ednas na 3 perenja a max moze da izdrzi i do 5 perenja  ;D
Na sekoe perenje bi bilo no sense and wasting the product  ;D
Vo prilog i video od trajnosta na proizvodot  ;D
https://youtu.be/9Aioxa8dwLM
« Последно менување: Ноември 28, 2019, 17:02:20 pm Roci »

Отсутен Allexxander

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 5835
 • Синиот овал!
Одг: Перење возила
« Одговори #2303 на: Ноември 29, 2019, 00:34:18 am »
На секое перење го нанесуваш чудово ?
Купив и ја , па да знам како треба :-)

 Не на секое, зависи, на 2-3 перења, кога имам повеќе време тогаш, оти нанесувам дел по дел, хауба па крило, па врата итн... Со две страни на микрофибер за да биде убаво и да не се познава флека... :) Нема потреба на секое, држи.

Отсутен AlexAl1en

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 122
Одг: Перење возила
« Одговори #2304 на: Декември 08, 2019, 13:34:49 pm »
Препорака за шампон со восок? Сонакс жолтиот добар е?

Отсутен JezuzNoChill

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 315
Одг: Перење возила
« Одговори #2305 на: Декември 08, 2019, 15:32:02 pm »
Било кој шампон за кола добар. Нешто заштита од шампон нема да добиеш.

Sent from my Pixel 2 XL using Tapatalk


Присутен Roci

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2854
Одг: Перење возила
« Одговори #2306 на: Декември 08, 2019, 15:35:44 pm »
Odi zemi si go od Stokomak  ;D

Extra e, eve go rezultatot od deneskaОтсутен AlexAl1en

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 122
Одг: Перење возила
« Одговори #2307 на: Декември 08, 2019, 16:41:30 pm »
Ќе го пробам. Само од него имаш ставено?

Присутен Roci

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2854
Одг: Перење возила
« Одговори #2308 на: Декември 08, 2019, 18:47:51 pm »
Deneska samo so nego perev  ;D
Inaci e ph neutral i ne go butka vosokot ( ako prethodno imas naneseno )  :)

Присутен n1kola

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 4521
 • French diamond
Одг: Перење возила
« Одговори #2309 на: Декември 27, 2019, 16:05:53 pm »
После промена на буферите, испрана прописно домамногу ми фали летниот сет и штоповите  :(  ;D