Автор Тема: Перење возила  (Прочитано 223433 пати)

Отсутен Simo - Carrier159

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 37062
 • Il Moderatore
  • alfisti.mk
Одг: Перење возила
« Одговори #2280 на: Септември 15, 2019, 13:28:56 pm »
Car Porn:


Auto ko i svaka Alfa automatski nevalja. Da je najbolji auto na svijetu - opet nevalja jer je Alfa.
Da Alfa nevalja će ti potvrdit SVI koji nikad nisu vozili istu. Jer da valja onda bi je vozili. A kako nisu - nevalja.

Присутен MartinAlfista

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 14305
 • Цитрон Скара 1.4i
Одг: Перење возила
« Одговори #2281 на: Септември 15, 2019, 14:42:22 pm »
Убаво пере новата самоуслужна во Кисела Вода, или после Кисела Вода како му иде.

За 100 денара џам колата од надвор.

Усисивачите кратко траат така да прво истресете патосници па после ставајте пари во усисивачот, можете другите ствари подобро да ги усисате :)

Отсутен Vlatce-Vectra

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3662
Одг: Перење возила
« Одговори #2282 на: Септември 15, 2019, 15:37:39 pm »
Sega perev vo Veles karsi brako samousluzna. 10 denari minuta kolata dzam so 60 den. 30 den penja i 30 den vap koj e stvarno prejak. Ima od strana i gratis smukalka ama dzabolebari naredeni treba do vecer da cekas red dasi usisas kolata.
Smukalkata doma koga kje se priberam vo SK kje go vadam pesokot od plaza na tenaane.

Отсутен marjanot

 • Следен од Hammond на Инстаграм.
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 9595
 • Giulietta QV
Одг: Перење возила
« Одговори #2283 на: Септември 15, 2019, 17:07:05 pm »
Коке видиш, секаде е џам, доволно е само да заврне :D

Отсутен Bravo

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 763
Одг: Перење возила
« Одговори #2284 на: Септември 15, 2019, 23:15:41 pm »
Sega perev vo Veles karsi brako samousluzna. 10 denari minuta kolata dzam so 60 den. 30 den penja i 30 den vap koj e stvarno prejak. Ima od strana i gratis smukalka ama dzabolebari naredeni treba do vecer da cekas red dasi usisas kolata.
Smukalkata doma koga kje se priberam vo SK kje go vadam pesokot od plaza na tenaane.
Пери си во Гала. Со 25 денари ќе поминеш. Едно вапче и џам.

Sent from my VTR-L09 using Tapatalk


Отсутен Ѓорѓи

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1059
Одг: Перење возила
« Одговори #2285 на: Септември 16, 2019, 02:54:34 am »
Убаво пере новата самоуслужна во Кисела Вода, или после Кисела Вода како му иде.

За 100 денара џам колата од надвор.

Усисивачите кратко траат така да прво истресете патосници па после ставајте пари во усисивачот, можете другите ствари подобро да ги усисате :)
Потврдувам, се брзав требаше да идам за неготино на свадба но калниот дожд претходниот ден ме заеба малце, па викам ај да ја оплакнам за минута шампон и минута плакнење или 40 денари светеше подобро од претходното перење од 250 денари, се изненадив.

Присутен Roci

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2733
Одг: Перење возила
« Одговори #2286 на: Септември 22, 2019, 16:36:20 pm »
Ubav den da se zabanjame  ;D

Отсутен NNN

 • Почетник
 • *
 • Пораки: 17
Одг: Перење возила
« Одговори #2287 на: Октомври 09, 2019, 10:36:14 am »
како восокот, задоволен?

Присутен Roci

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2733
Одг: Перење возила
« Одговори #2288 на: Октомври 09, 2019, 19:51:18 pm »
Yup...prezadovolen, go preporacuvam  ;D

Отсутен Diesel

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2466
Одг: Перење возила
« Одговори #2289 на: Октомври 09, 2019, 20:02:44 pm »
Да го испуфкам BSD-то, и наредно ова го земам.
2008 Opel Astra Classic II 1.4 16V Ecotec Twinport

2002 VW Polo 9N 1.4 16V

Масло во менувач се менува кога се менува менувач.

Отсутен tomaso

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1053
Одг: Перење возила
« Одговори #2290 на: Октомври 09, 2019, 20:28:37 pm »
И јас би го пробал ова.
Момнтално користам за на влажна кола восок.Мислам дека повеќе никогаш не би нанесил hard shell wax. Вака за набрзина е тамам.
The world holds two classes of men - intelligent men without religion, and religious men without intelligence.

Отсутен hanacloud

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 223
 • Barcelona Mystery Blue
Одг: Перење возила
« Одговори #2291 на: Октомври 10, 2019, 21:19:49 pm »
Гала вош со 4 жетони, многу појак притисок има од тоа што го имам дома.

Gesendet von meinem SM-A505F mit Tapatalk


Отсутен зоки-златен

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 4164
 • хаУс мајстор
Одг: Перење возила
« Одговори #2292 на: Октомври 11, 2019, 13:24:47 pm »
Ја обожавам бојава!
Пoтпис,дaтa,пијaм,вoдa.

Отсутен Deni

 • Photo & Light
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 45956
 • Махер
  • malikovski.com
Одг: Перење возила
« Одговори #2293 на: Октомври 11, 2019, 13:34:35 pm »
Ја обожавам бојава!
Дека еднобоен светол бандаж, одма и бојата е добра.
               
    --- Objects in mirror are losing as it appears --- 
Speed kills your Pocketbook.

Отсутен зоки-златен

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 4164
 • хаУс мајстор
Одг: Перење возила
« Одговори #2294 на: Октомври 11, 2019, 19:55:39 pm »
Бојата на колата. Бандажот може и златен да биде :)
Пoтпис,дaтa,пијaм,вoдa.