Автор Тема: Перење возила  (Прочитано 209397 пати)

Отсутен Cuore Sportivo

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 17561
 • Alfa155 & AlfaGT
Одг: Перење возила
« Одговори #1620 на: Јуни 15, 2018, 10:54:21 am »
Денес прогнози нешто, Силвија и Лусија ќе не заобиколат ли да им фикнам едно перење ..

Отсутен Inter1

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1711
Одг: Перење возила
« Одговори #1621 на: Јуни 15, 2018, 11:03:18 am »
za naredni nekolku dena dozd e prognoziran. ako e cist dozd na izmiena kola nema nikakva steta da ti napravi. pred nedela dena ja miev, posle site dozdovi e skoro isto cista, so isklucok okolu trkalata. Taka da just do it

Присутен Simo - Carrier159

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 36582
 • Il Moderatore
  • alfisti.mk
Одг: Перење возила
« Одговори #1622 на: Јуни 15, 2018, 19:06:27 pm »
Немо да ве змија уједе, да перете „гратис“ во ПСС. Недај боже да платите.

Auto ko i svaka Alfa automatski nevalja. Da je najbolji auto na svijetu - opet nevalja jer je Alfa.
Da Alfa nevalja će ti potvrdit SVI koji nikad nisu vozili istu. Jer da valja onda bi je vozili. A kako nisu - nevalja.

Отсутен vlatko.klp

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 4195
Одг: Перење возила
« Одговори #1623 на: Јуни 15, 2018, 21:53:22 pm »
poso jas doma ja peram, a nemam ni za vap, neznam ni jas za shto voopsto komuniciram so tebe. pozdrav i se najdobro
ps kako sto kazav, koj sto saka kako saka neka pravi, pa ete i so fen neka sushi ako mu e kejf. Odamna nema nikakva poenta razgovorov. I bravo sto ti imas vap i takvo za sushenje. Sega polesno mi e vo zivotov i mozam da prodolzam bez nikakvi problemi napred kon posvetla idnina
Ама пак се напињаш :D немам ни вап ни такво за сушење ниту двор :(
Отсутен M3V8

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 727
Одг: Перење возила
« Одговори #1624 на: Јуни 20, 2018, 19:47:11 pm »
Decki nekoja dobra peralna vo Ohrid?

Отсутен Dickle

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 86
Одг: Перење возила
« Одговори #1625 на: Јуни 22, 2018, 11:31:10 am »
Господа, какво средство за брисачи ставате? Јас зимава бев цинцар и стаив ЕкоГлазер, пет литри туба за стотче, тоа плавото. Иако ми се свиѓаше мирисот на ракија и праски шо го ширеше, многу боја оставаше (бела кола) и спремен сум да фрлам некој денар за поасално средство.

Отсутен Inter1

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1711
Одг: Перење возила
« Одговори #1626 на: Јуни 22, 2018, 13:22:16 pm »
sega zeleno Glazier stavi :D Ako nishto drugo ke smenis boja :D

Отсутен Dickle

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 86
Одг: Перење возила
« Одговори #1627 на: Јуни 22, 2018, 13:58:40 pm »
sega zeleno Glazier stavi :D Ako nishto drugo ke smenis boja :D

Види, не дека не ми тргна рачето накај зеленото...
Али сериозно, имаш некоја препорака?

Отсутен Inter1

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1711
Одг: Перење возила
« Одговори #1628 на: Јуни 22, 2018, 14:19:54 pm »
@Dickle
https://carbox.mk/product/tecnost-za-stakla-sonax-red-energy-5l-266500/
https://www.sonax.com/Products/Xtreme-Series/Interior-and-Glass/(location)/12850-SONAX-Xtreme-clear-view-1-100-concentrate-NanoPro
Ova nano pro kosta 400 den, se rastvara 1:100. odnosno ke dobies na kraj 25 litri epten dobro sredstvo koe zaedno so 24-5 litri destilirana voda ke te kosta vkupno 700-800 den i ke si obezbeden za naredni 5-10-20 godini :D

Отсутен Dickle

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 86
Одг: Перење возила
« Одговори #1629 на: Јуни 22, 2018, 23:47:11 pm »
Кај го има тоа второто?

Edit: видов дека го има во Carbox.
« Последно менување: Јуни 23, 2018, 13:14:21 pm Dickle »

Отсутен Inter1

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1711
Одг: Перење возила
« Одговори #1630 на: Јуни 25, 2018, 12:30:24 pm »
dali znaete kaj ima vakvo? http://euro-stil.mk/index.php?route=product/product&path=70_64&product_id=190
vo eurostil potreseni im bile, vo hubo isto :/ drugo mesto nekoj da znae?

Отсутен Tesla

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1362
 • Eбач на батерии :D
Одг: Перење возила
« Одговори #1631 на: Јуни 25, 2018, 12:38:09 pm »
^ Во бриколаж гледав. Ама дали има на залиха не знам.
Д'г ж'т в'к п'н б'и - Долг жолт волк полн болви.

Zenu dupe krasi a tortu orasi.

Отсутен marjanot

 • Следен од Hammond на Инстаграм.
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 9506
 • Giulietta QV
Одг: Перење возила
« Одговори #1632 на: Јуни 25, 2018, 14:50:07 pm »

Отсутен Inter1

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1711
Одг: Перење возила
« Одговори #1633 на: Јуни 25, 2018, 14:55:36 pm »
Eh steta, da znaev da ne perev vcera :D Ke zastedev 150 den :P :D
So srekja neka im pocetokot e i mn uspeh vo rabotata :)

Отсутен Skywalker

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2061
Одг: Перење возила
« Одговори #1634 на: Јуни 25, 2018, 16:59:04 pm »
Бев ја пробав. Ок е колку за замивање. Ми дадоа 4 жетони од по 25 денари. Со секој имаш 90 секунди. Јас малку се зезнав и искористив еден за шампон и два за вода па еден ми остана вишок.

Можеби ако ја перам таму стално би се испраскирам па би имал подобри резултати.

Ама па во перална далеку подобро би ти ја испрале за 150 денари во Скопје или за 100ка во Битола.

Lt. Commander Data: "I will always be puzzled by the human predilection for piloting vehicles at unsafe velocities"