Автор Тема: Перални низ Скопје?  (Прочитано 296757 пати)

Отсутен Vlatce-Vectra

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3550
Одг: Перални низ Скопје?
« Одговори #3270 на: Јули 19, 2019, 00:23:54 am »
Сребрена кола има па и ти, не ја пери ич, чиста е цел живот., односно ништо, слабо се приметува. Оди црна кола со пеесе денара испери:) :)
fala sto mu objasni

Отсутен loopz

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 424
Одг: Перални низ Скопје?
« Одговори #3271 на: Јули 19, 2019, 00:33:32 am »
Не сум бил на повеќе од 10 места низ Скопје,
Колегата од форум што повеќето го препорачувате ми е премногу далеку за редовно одење, па затоа не одам таму.

Инаку, после 3-4 години пробување насекаде отворија една во маало и излезе најсаглам од сите до сега :)

https://www.google.com/maps/@41.9712662,21.4436911,3a,75y,147.5h,77.35t/data=!3m6!1e1!3m4!1sHuUuE_Qo-Lt3UHERtNQrKA!2e0!7i13312!8i6656

Не знам дали е комшиска работа, ама навистина внимаваат добро и "бандашо л'ска, брат" откако ќе излезеш :)))

Кој е од Кисела Вода нека провери. :)
Подобро мудросер во такси отколку поштен позади волан.

Отсутен kalimero

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1429
Одг: Перални низ Скопје?
« Одговори #3272 на: Јули 19, 2019, 09:45:52 am »
Кај има тука перална ?
Ќе одам да ја проверам.

Инаку ако си од овој дел, на последна 24 има одлична перална, не сум бил одамна поради прашината која беше таму ама супер переа, имам пишувано претходно, за мене тоа беше најдобрата перална во Скопје.

Отсутен Roci

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2620
Одг: Перални низ Скопје?
« Одговори #3273 на: Јули 19, 2019, 12:44:08 pm »
Сребрена кола има па и ти, не ја пери ич, чиста е цел живот., односно ништо, слабо се приметува. Оди црна кола со пеесе денара испери:) :)
fala sto mu objasni
Realno... @Allexxander  vistinata mu ja kaza, ne izlaza nisto 😀

Отсутен loopz

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 424
Одг: Перални низ Скопје?
« Одговори #3274 на: Јули 19, 2019, 13:37:43 pm »
Кај има тука перална ?
Ќе одам да ја проверам.

Инаку ако си од овој дел, на последна 24 има одлична перална, не сум бил одамна поради прашината која беше таму ама супер переа, имам пишувано претходно, за мене тоа беше најдобрата перална во Скопје.

Тачно! Аце беше најдобар од сите.
Тоа прашините сите нè одвикнаа и престанавме да одиме таму.
Во меѓувреме ја отворија оваа што е исто многу поблиску и почнавме тука да одиме сите што се знаеме :)

Стар е Google Street View, влезот на пералната е точно како што е насочен погледот кон тој двор на сликата.
Позади школото малку нагоре и веќе се гледа влезот на кривината.
Подобро мудросер во такси отколку поштен позади волан.

Отсутен Ducky

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 106
Одг: Перални низ Скопје?
« Одговори #3275 на: Јули 19, 2019, 15:48:23 pm »
Денес бев да ја пробам автоматската Градска перална. Презадоволен.
Го одбрав програмот од 200 ден, основниот. Претходно, завчера, колата внатрешно ја средив дома во двор после враќање од годишен одмор. Живеам во куќа, имам услови да ја перам.

Дечките фино лепо ја избањаа со вап пред да влезам внатре. Ваљда Бушавиот се појави у меѓувреме на прозор за да ми даде фискална сметка. Од памет се извадив :)
Подобро испрано надворешно колата никогаш не ми била.
Од сега па натаму јас само таму. И да не ми е внатре чиста правец на правосмукалки уште 5-10 минути моткање и колата гланц.
Нема више дојди за два саати гужва е по други перални и генијални комшиски досетки, полека бе бојата и ја извади, мојата кога е на ред? :)


Sent from my iPhone using Tapatalk

Присутен Banzai

 • Blitzqueen
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 9847
Одг: Перални низ Скопје?
« Одговори #3276 на: Јули 19, 2019, 21:13:32 pm »
Како сендвичот?
За вкусовите не се дискутира, по нив се плука.

Отсутен Ducky

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 106
Одг: Перални низ Скопје?
« Одговори #3277 на: Јули 19, 2019, 21:28:29 pm »
Како сендвичот?
Т'нко, вегетаријански некој со црн леб.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Отсутен AUUU

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3236
Одг: Перални низ Скопје?
« Одговори #3278 на: Јули 19, 2019, 22:12:44 pm »
И ја исрав пред некое време, после перење 4 дена гаражата ми мирисаше на MA-FRA, се гледа дека не штедат.

Пак ќе кажам дека е штета што нема и опција да ја средат и внатре, со доплата нормално.

Отсутен zeroSignal

 • FEARLESS LEADER
 • Генерал Прва Класа
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 24038
 • Kanzerwagen Golf 2.0 TDI
  • Evolutive.mk
Одг: Перални низ Скопје?
« Одговори #3279 на: Јули 20, 2019, 11:03:28 am »
Ако го изнервираш @Bu$aV MeGaNe со шофершајбна последен пат од внатре избришана као што треба кај него во старата перална, ќе се напне и ќе ти ја избрише.

Од искуство зборувам. :D

Присутен Simo - Carrier159

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 35601
 • Il Moderatore
  • alfisti.mk
Одг: Перални низ Скопје?
« Одговори #3280 на: Јули 20, 2019, 11:06:39 am »
Мене ми ја избришаа шајбната без да има нервози :) Рекоа „паркирај позади да ја пребришеме“.


Auto ko i svaka Alfa automatski nevalja. Da je najbolji auto na svijetu - opet nevalja jer je Alfa.
Da Alfa nevalja će ti potvrdit SVI koji nikad nisu vozili istu. Jer da valja onda bi je vozili. A kako nisu - nevalja.