Автор Тема: Fotoaparat od 6000 do 12.000 den  (Прочитано 12589 пати)

Отсутен Stratro

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 21316
Одг: Fotoaparat od 6000 do 12.000 den
« Одговори #30 на: Мај 25, 2014, 13:58:47 pm »
Stariot aparat sto go imav  Sony Cybershot  ( antika od pred 9 godini 4.3 mp)...vadese odlicni jaki boi so nikakvi dopolnitelni setinzi..

Navika e vo prasanje...

Отсутен Deni

 • Photo & Light
 • Модератор
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 48824
 • Махер
  • malikovski.com
Одг: Fotoaparat od 6000 do 12.000 den
« Одговори #31 на: Мај 25, 2014, 16:25:56 pm »
Затоа постојат опции. Некој сака така, некој не. :)
               
    --- Objects in mirror are losing as it appears --- 
Speed kills your Pocketbook.

Отсутен volenos

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 273
Одг: Fotoaparat od 6000 do 12.000 den
« Одговори #32 на: Мај 25, 2014, 16:30:44 pm »
Ima li nekoj d3100 za prodavanje???AKo ima neka mi pusti poraka so cena.Isklucivo ispraven.

Отсутен Stratro

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 21316
Одг: Fotoaparat od 6000 do 12.000 den
« Одговори #33 на: Мај 25, 2014, 22:58:28 pm »
Во менито кога ке влезеш и да речеме идеш Set picture control, таму ти е тоа VIVID (или кај и да е) па кога ке стигнеш до него не стискај ОК него стисни на дугмето за десно. Кај мене на никонот така дава дополнителни подесувања, како на пример острина на слика, контрас и др. Или пак кога ке стигнеш до white balance, и да речеме cloudy, епа наместо ОК пробај да идеш во десно ;D

Ovo...nemet.