Автор Тема: European Hill Climb Championship  (Прочитано 29095 пати)

Отсутен Kimi R

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3009
 • "Just leave me alone, I know what I'm doing"
Одг: European Hill Climb Championship
« Одговори #30 на: Мај 21, 2014, 16:33:16 pm »
Какво clean & tidy возење, секоја чест. Ги испеглал прописно!

Отсутен Cuore Sportivo

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 17636
 • Alfa155 & AlfaGT
Одг: European Hill Climb Championship
« Одговори #31 на: Мај 26, 2014, 22:54:34 pm »

Отсутен Deno

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2555
 • Everything is important.
Одг: European Hill Climb Championship
« Одговори #32 на: Мај 27, 2014, 01:27:19 am »
Браво! Перфектно!
Секоја чест за успехот само така да продолжи!

Отсутен Igor

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 9438
Одг: European Hill Climb Championship
« Одговори #33 на: Јуни 08, 2014, 17:51:24 pm »Незнам како да го наречам овој викенд за Иџе, ама дефинитивно лош по возилото, а одличен по постигнатиот резултат.
Вчера на тренинзите имал излетување и со напорна работа, евото било спремно за денешната трка. Арно ама денес повторно имал излетување, но овој пат возилото очигледно е повеќе оштетено, негов коментар е дека нема кај не е удрено. Али тоа е тоа, ваквите работи се дел од овој спорт, постигнатиот резултат е одличен со оглед на тоа што трката се вози на домашен терен на конкурентите на Иџе. Верувам дека возилото ќе го подготват за брзо време и европската титула ќе допатува во Македонија.
Присутен Fic_CC

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 16108
 • Keep it 100
Одг: European Hill Climb Championship
« Одговори #34 на: Јуни 10, 2014, 18:09:39 pm »
Првото излетување на Иџе на тренингот 3:09


Отсутен Allexxander

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 5835
 • Синиот овал!
Одг: European Hill Climb Championship
« Одговори #35 на: Јуни 11, 2014, 13:08:33 pm »
Отсутен igorN73

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 698
Одг: European Hill Climb Championship
« Одговори #36 на: Јуни 15, 2014, 15:10:00 pm »
Полска!

Отсутен Igor

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 9438
Одг: European Hill Climb Championship
« Одговори #37 на: Јуни 15, 2014, 16:44:50 pm »
Им еба мамата, на крај на сезона во Бузет ми е мерак да им врати на педерчињата за минатата година.

Присутен Fic_CC

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 16108
 • Keep it 100
Одг: European Hill Climb Championship
« Одговори #38 на: Јуни 15, 2014, 16:56:17 pm »
Значи осет да се немало, сите награди им ги собра! ;D

Отсутен velestrumf

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 20139
Одг: European Hill Climb Championship
« Одговори #39 на: Јуни 16, 2014, 08:54:35 am »
9/10 коли се Lancer Evo?? Daaaamn! :)
The numbers thing, the how-fast-can-we-drag-race-a-bunch-of-cars, is the realm of people who think more is better, not better is better. - Matt Hardigree, Jalopnik.

Отсутен velkov

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 627
Одг: European Hill Climb Championship
« Одговори #40 на: Јуни 16, 2014, 10:28:07 am »
браво за иџе, штета што се уништил моторот

Отсутен igorN73

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 698
Одг: European Hill Climb Championship
« Одговори #41 на: Јуни 27, 2014, 08:19:50 am »
Моторот и лансерот спремни за Италија! :)


Отсутен Vasil

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3758
Одг: European Hill Climb Championship
« Одговори #42 на: Јуни 27, 2014, 09:39:12 am »
Добри вести

Отсутен igorN73

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 698
Одг: European Hill Climb Championship
« Одговори #43 на: Јуни 28, 2014, 12:17:47 pm »
Иџе втор на првиот тренинг!

Отсутен edonos

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3557
Одг: European Hill Climb Championship
« Одговори #44 на: Јуни 28, 2014, 12:50:47 pm »
Може да се отвори тема на Фејсбук кој колку сака и може да помогнеме финансиски,пошто како што разбрав не стојат баш добро со финансии..Мислам дека би било тоа добар гест,а и човеков заслужува со возењево !!
People should not fear their government.The goverment should fear its people.