Автор Тема: European Hill Climb Championship  (Прочитано 29700 пати)

Отсутен stef

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 58
Одг: European Hill Climb Championship
« Одговори #180 на: Септември 02, 2014, 19:52:54 pm »
CARSMK - Definitivno vrska nemas od zivotot,ti si Dno Dna !!! I te molam nemoj da upotrebuvas nedolicni izrazi i frazi ovde na forumov ,a ako sakas da lecis komleksi te molam najdi si druga tema ,nemoj ovaa da ja ogrduvas so tvoite maloumni postovi !!!
...mislam deka bi mozel adminot da reagira dokolku prodolzi vo ist stil.

Отсутен CARSMK

 • Почетник
 • *
 • Пораки: 31
Одг: European Hill Climb Championship
« Одговори #181 на: Септември 02, 2014, 20:00:05 pm »
Gospodin Stef  gledam te BOLI VISTINATA pozdrav

Отсутен velestrumf

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 20196
Одг: European Hill Climb Championship
« Одговори #182 на: Септември 02, 2014, 20:06:18 pm »
Јас би ве замолил двајцата да си ги решавате проблемите на друго место.
The numbers thing, the how-fast-can-we-drag-race-a-bunch-of-cars, is the realm of people who think more is better, not better is better. - Matt Hardigree, Jalopnik.

Отсутен stef

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 58
Одг: European Hill Climb Championship
« Одговори #183 на: Септември 02, 2014, 20:55:26 pm »
Velestrumf,problem nema,ne postoi, ima samo razmena na mislenja t.e ima primena na vulgarni elementi vo pisuvanjata na eden od clenovite na forumov t.e Carsmk.
Bi zamolil kako sto spomna Igor ,temata e EHCC i da se pridrzuvame do nea.

Отсутен Mak1

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 442
Одг: European Hill Climb Championship
« Одговори #184 на: Септември 02, 2014, 22:53:43 pm »
Mak1, ako ti ne si Ace so zholto/portokalovo/belo jugo se izvinuvam. Sum te smeshal. A ako si tolku pochituvach na Idze ke pisheshe, sekoja chest na vozenjeto na idze i na sponzorite bez koi ne bi mozhel. Nigde ne go spomna talentot tuku samo finansiite. :)
Nema gajle uzivaj :) Jas sum borec za ovoj sport i kje ostanam i sum se potpisuval za Igor da ne go disfalifikuvaat i slicno zatoa nema potreba poveke od muabeti i sum bil vo AMK Skopje koga vozel Igor tamu, jas samo sakav da kazam za finansiite a talentot sigurno e povrzan so sve . Sportski pozdrav i da nema karanje au po temava, Zero brisi sve i baniraj :)

Отсутен FiLo

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 6102
Одг: European Hill Climb Championship
« Одговори #185 на: Септември 11, 2014, 23:22:11 pm »

Отсутен Fic_CC

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 16145
 • Keep it 100
Одг: European Hill Climb Championship
« Одговори #186 на: Септември 22, 2014, 12:23:25 pm »
Дечки, само што се вративме од Бузет. Потрошивме вкупно 30 саати во пат, но вредеше. Настанот во Бузет е многу повеќе од трка и слободно може да се нарече фестивал на брзината. Шампионот Иџе и ние како негови навивачи бевме одлично поздравени и заедно со сите таму ја прославивме неговата Европска шампионска титула. Еве две фотографии од случувањето:
Наскоро повеќе на сајтот.

Отсутен SaleSk

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 5884
 • 69
Одг: European Hill Climb Championship
« Одговори #187 на: Септември 22, 2014, 12:33:11 pm »
30 часови пат и 15 часови на нозе.
Огромни честитки на победникот, на нашиот шампион.
Организација само каква што може да се посака, моменти кои можат да се доживеат. :)


Dusevno bolniot covek nikogas ne napagja bez pricina.Po toa se razlikuva od normalnite ludje.

Отсутен Igor

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 9450
Одг: European Hill Climb Championship
« Одговори #188 на: Септември 22, 2014, 23:02:50 pm »
Си касам од к*рот што не отидов. Уште кога почна сезонава си реков "на Бузет мора да се иде, бидејќи е најзначајна трка во календарот и најмногу возила се пријавуваат (цела европска тркачка елита)" ама со работава неможев да наштелувам за да дојдам.

Не стигнавте до 8 во Скопје, така? (Кажете да, да не ми биде криво) ;D
Ај следната година здравје. :(

Отсутен SaleSk

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 5884
 • 69
Одг: European Hill Climb Championship
« Одговори #189 на: Септември 22, 2014, 23:40:39 pm »
Vo 10 bevme vo Skopje.
Dusevno bolniot covek nikogas ne napagja bez pricina.Po toa se razlikuva od normalnite ludje.

Отсутен SaleSk

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 5884
 • 69
Одг: European Hill Climb Championship
« Одговори #190 на: Септември 23, 2014, 08:44:38 am »
Еве го стартот од двете трки:


Dusevno bolniot covek nikogas ne napagja bez pricina.Po toa se razlikuva od normalnite ludje.

Отсутен Fic_CC

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 16145
 • Keep it 100
Одг: European Hill Climb Championship
« Одговори #191 на: Септември 23, 2014, 19:18:46 pm »


Игор Стефановски пречекан како вистински крал на тркачките патеки во Бузет!

http://www.carclub.mk/2014/09/23/igor-stefanovski-precekan-kako-vistinski-kral-na-trkackite-pateki-vo-buzet/

Отсутен Fic_CC

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 16145
 • Keep it 100
Одг: European Hill Climb Championship
« Одговори #192 на: Октомври 02, 2014, 18:53:24 pm »


Дополнителни лудница фотки од Бузет! - http://www.carclub.mk/2014/10/02/galerija-na-denot-dopolnitelna-doza-adrenalin-od-buzet/

Отсутен МулевР

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1259
 • Велешанче
Одг: European Hill Climb Championship
« Одговори #193 на: Мај 02, 2015, 19:21:57 pm »
Зошто нема отворено тема за оваа година ? :)
Project car: Opel Kadett C
Daily: Opel Corsa E

Отсутен Vasil

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3758
Одг: European Hill Climb Championship
« Одговори #194 на: Јули 19, 2015, 11:41:02 am »
Лансерот поправен.


http://on.net.mk/sportal/moto/10248/idje-se-vrati-vo-forma

Нека се тргне „2014“ од насловот на темата. Нема потреба од посебна тема за секоја сезона.