Автор Тема: European Hill Climb Championship  (Прочитано 28447 пати)

Отсутен MKDPetar

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 589
Одг: European Hill Climb Championship
« Одговори #15 на: Април 24, 2014, 12:43:00 pm »
Ако може официјален линк некој да стави

Присутен Fic_CC

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 16086
 • Keep it 100
Одг: European Hill Climb Championship
« Одговори #16 на: Април 25, 2014, 13:11:04 pm »


Австриски тест за Иџе Стефановски!

http://www.carclub.mk/2014/04/25/avstriski-test-za-idze-stefanovski/

Отсутен Igor

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 9435
Одг: European Hill Climb Championship
« Одговори #17 на: Април 27, 2014, 16:29:04 pm »
Иџе прв после двете возења, како што и се очекуваше.  ;D

Отсутен Tome-Colt

 • Близок до администрацијата
 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 4628
 • Муфљуз
Одг: European Hill Climb Championship
« Одговори #18 на: Април 27, 2014, 16:38:00 pm »
Ги искина! Браво за Иџе.
„Јас, Филип, кењам по форуми и не треба човек ништо да ми верува. Се што пишав за брзината на возење е куп гомна од коњ.“

Отсутен Deni

 • Photo & Light
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 46868
 • Махер
  • malikovski.com
Одг: European Hill Climb Championship
« Одговори #19 на: Април 27, 2014, 16:39:13 pm »
Ги гледам резултатите и си викам „Ги искина“.

И ете ти го Томе пишал веќе.
               
    --- Objects in mirror are losing as it appears --- 
Speed kills your Pocketbook.

Присутен Fic_CC

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 16086
 • Keep it 100
Одг: European Hill Climb Championship
« Одговори #20 на: Април 27, 2014, 16:47:55 pm »
Бооо, шо сторе!? ;D

Отсутен MendeH

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 251
Одг: European Hill Climb Championship
« Одговори #21 на: Мај 20, 2014, 19:08:36 pm »

Отсутен Pal Zileri

 • Сијка Пиштолова
 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2464
Одг: European Hill Climb Championship
« Одговори #22 на: Мај 20, 2014, 19:10:59 pm »
Кога го гледав како ја вози патекава во Шпанија, се осетив како да имаме наш претставник во WRC.

Еве и од Австрија   8)

www.domitalia.mk

Замисли како би ни изгледале колите по форумов да имавме нормални 5000еур месечна плата by Deni

Отсутен MecheTo

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 11802
 • Пудингот на шоферството
Одг: European Hill Climb Championship
« Одговори #23 на: Мај 20, 2014, 20:28:56 pm »
Ova mue prva godina kak so vozi nadvor od mk?
God created Turbo Lag to give VTECs a Chance! :D

Отсутен Banzai

 • Blitzqueen
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 10010
Одг: European Hill Climb Championship
« Одговори #24 на: Мај 20, 2014, 20:33:33 pm »
Возеше и претходните години, ама годинава прв пат ќе ги вози сите трки.
За вкусовите не се дискутира, по нив се плука.

Отсутен зоки-златен

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 4426
 • хаУс мајстор
Одг: European Hill Climb Championship
« Одговори #25 на: Мај 20, 2014, 23:55:34 pm »
Бута и рекорди,како така да прочитав нешто?
Пoтпис,дaтa,пијaм,вoдa.

Отсутен Igor

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 9435
Одг: European Hill Climb Championship
« Одговори #26 на: Мај 21, 2014, 00:07:29 am »
Тачно. Го бутна рекордот поставен од бившиот газда на Евото. :)

Отсутен VLATKO Џентлменот

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 6208
Одг: European Hill Climb Championship
« Одговори #27 на: Мај 21, 2014, 01:01:07 am »
Слушнав дека го отвориле иџе,има некој повеќе инфо?

Отсутен MecheTo

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 11802
 • Пудингот на шоферството
Одг: European Hill Climb Championship
« Одговори #28 на: Мај 21, 2014, 01:04:28 am »
Јас прочитав некаде по порталите дека после трката во Шпанија целата кола ја провериле,мереле кубатура,од на клипови и сл...Виделе дека нема ништо незаконски и чао пријатно.
God created Turbo Lag to give VTECs a Chance! :D

Отсутен Tommy

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 6917
Одг: European Hill Climb Championship
« Одговори #29 на: Мај 21, 2014, 01:20:32 am »
Нека ги пегла само. Колку ми е мило за човеков.