Автор Тема: European Hill Climb Championship  (Прочитано 29784 пати)

Отсутен Igor

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 9454
European Hill Climb Championship
« на: Април 12, 2014, 11:47:53 am »
Како наш претставник во овој шампионат ќе настапи Игор Стефановски - Иџе со Mitsubishi Lancer Evolution IX N3000+, кој за разлика од минатата година, оваа ќе настапи на сите трки и врз основа на неговите квалитети можеме да очекуваме сигурно освојување на титулата доколку во технички поглед се помине онака како што треба.  :)Календарот за оваа година е следниот:

11.04.2014    Course de Côte Saint Jean du Gard Col Saint Pierre    FRA
25.04.2014    Grosser Bergpreis von Österreich, Rechberg    AUT
10.05.2014    35ª Rampa Internacional da Falperra Sec.     POR
16.05.2014    XLIII Subida Internacional al Fito Sec.     ESP
07.06.2014    ECCE HOMO Sternberk    CZE
13.06.2014    Limanowa    POL
27.06.2014    53° Coppa Paolino Teodori    ITA
19.07.2014    Dobsinsky kopec 2014    SVK
25.07.2014    ADAC Glasbachrennen    GER
16.08.2014    Course de côte St. Ursanne - Les Rangiers    SWI
30.08.2014    20. GHD Ilirska Bistrica 2014    SLO
20.09.2014    Buzetski dani 2014    HRV

Отсутен Igor

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 9454
Одг: European Hill Climb Championship
« Одговори #1 на: Април 12, 2014, 11:52:14 am »
На првата трка од шампионатот, St Jean du Gard, која е скроз непозната за Иџе, на првиот тренинг успева да го забележи следниот резултат: ;D

Покољ, како што и се очекуваше. Со оглед на тоа што му е прво возење на патекава, на утрешната трка може да очекуваме големо подобрување на времето.

Отсутен Prof. Greenthumb

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3412
 • MadaFunker
Одг: European Hill Climb Championship
« Одговори #2 на: Април 12, 2014, 11:59:10 am »
Може да се гледаат некаде овие трки или ?
New blood of old school

Отсутен Igor

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 9454
Одг: European Hill Climb Championship
« Одговори #3 на: Април 12, 2014, 12:04:22 pm »
Нема пренос за жал. Само клипови што ќе искочат после тркава.

Отсутен VLATKO Џентлменот

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 6209
Одг: European Hill Climb Championship
« Одговори #4 на: Април 12, 2014, 12:55:25 pm »
Лелеј чекаме онборд од тркава да видме шо и како :D

Отсутен Igor

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 9454
Одг: European Hill Climb Championship
« Одговори #5 на: Април 12, 2014, 13:44:29 pm »
Се знаеше дека ќе биде прв, сега ќе им го каже вицот за перката! ;D
Педеришта скапани.

Присутен Fic_CC

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 16161
 • Keep it 100
Одг: European Hill Climb Championship
« Одговори #6 на: Април 12, 2014, 13:57:19 pm »
Браво за Иџе, па и утре да биде на истата позиција!

Отсутен Igor

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 9454
Одг: European Hill Climb Championship
« Одговори #7 на: Април 13, 2014, 16:30:18 pm »
Шампионот ги потврди очекувањата и ја утепа конкуренцијата. БРАВО!

Во двете возења беше 2 секунди побрз од вториот во класата. Им даде добра домашна што ќе треба да ја решат до крај на сезонава, ама тешки се неговите домашни. ;D
Отсутен nekojtamu

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 948
Одг: European Hill Climb Championship
« Одговори #8 на: Април 13, 2014, 16:44:59 pm »
Браво.
Ако имате YouTube линкови од возењата поставете ги. Благодарам

Отсутен Martin_GSM

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 889
Одг: European Hill Climb Championship
« Одговори #9 на: Април 13, 2014, 18:04:13 pm »
ваљда ке има нешто од брзкруг, Владе е таму со Иџе

Присутен Fic_CC

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 16161
 • Keep it 100
Одг: European Hill Climb Championship
« Одговори #10 на: Април 13, 2014, 23:51:30 pm »
Иџе е ѕверот! Ги искинал!

Отсутен DARK MK1 GTI

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 5107
Одг: European Hill Climb Championship
« Одговори #11 на: Април 14, 2014, 02:03:59 am »
Cestitki, ako nacekate po nekoj klip pustete go tuka :)

Отсутен Tommy

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 6908
Одг: European Hill Climb Championship
« Одговори #12 на: Април 14, 2014, 02:29:07 am »
Го следам на ФБ, свака му дала за денешниве возења.
Уште по првото возење имаше добар резултат, сега гледам, кинење. Само нека продолжи вака.

Присутен Deni

 • Photo & Light
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 47537
 • Махер
  • malikovski.com
Одг: European Hill Climb Championship
« Одговори #13 на: Април 14, 2014, 08:46:44 am »
Дајте нешто пренос, вести?
               
    --- Objects in mirror are losing as it appears --- 
Speed kills your Pocketbook.

Присутен Fic_CC

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 16161
 • Keep it 100
Одг: European Hill Climb Championship
« Одговори #14 на: Април 14, 2014, 13:50:22 pm »


Иџе доминираше на Сен Жан Ду Гар во Франција!

http://www.carclub.mk/2014/04/14/idze-dominirase-na-sen-zan-du-gar-vo-francija/