Автор Тема: Mercedes Benz C204- C250 1.8 turbo Coupe  (Прочитано 5901 пати)

Отсутен Ipkisija Meskosa

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 7526
 • Пичлеме
Одг: Mercedes Benz C204- C250 1.8 turbo Coupe
« Одговори #60 на: Октомври 29, 2019, 20:03:16 pm »
Голема разлика

Еве кај мене дневни се тие на местото од магленки што се.

А лентата е само жмигавец(Фотографијата е скриена. Кликни тука за да ја прикажеш..)

Sent from my SM-G973F using Tapatalk
Дада Тоа е единствената разлика на овие афтермаркет и фабричките.

А и голема разлика е вака на око. Да беше цела лед лента наместо диоди или што и да се ќе беше уште поубаво. Али ствар на вкус, далеку од тоа дека колава не заличи, заличи и тоа доста.
Признај дека ти се скрше ќефо,признај! :)

Шутка/Чаир тјуниг.

Отсутен зоки-златен

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 4171
 • хаУс мајстор
Одг: Mercedes Benz C204- C250 1.8 turbo Coupe
« Одговори #61 на: Октомври 29, 2019, 20:59:40 pm »
Не е мој ќејфо :D
Пoтпис,дaтa,пијaм,вoдa.

Отсутен C204

 • Почетник
 • *
 • Пораки: 36
Одг: Mercedes Benz C204- C250 1.8 turbo Coupe
« Одговори #62 на: Октомври 29, 2019, 22:10:49 pm »
Голема разлика

Еве кај мене дневни се тие на местото од магленки што се.

А лентата е само жмигавец(Фотографијата е скриена. Кликни тука за да ја прикажеш..)

Sent from my SM-G973F using Tapatalk
Дада Тоа е единствената разлика на овие афтермаркет и фабричките.

А и голема разлика е вака на око. Да беше цела лед лента наместо диоди или што и да се ќе беше уште поубаво. Али ствар на вкус, далеку од тоа дека колава не заличи, заличи и тоа доста.
Признај дека ти се скрше ќефо,признај! :)

Шутка/Чаир тјуниг.
Шутка ли е Чаир ли е важно нешто да се работи 😉

Отсутен n1kola

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 4349
 • French diamond
Одг: Mercedes Benz C204- C250 1.8 turbo Coupe
« Одговори #63 на: Октомври 29, 2019, 22:31:54 pm »
Мечката е гром ! За мерак.

Отсутен Tischläufer

 • Le Diesel
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 31080
 • Таков е животот... јебига
Одг: Mercedes Benz C204- C250 1.8 turbo Coupe
« Одговори #64 на: Октомври 29, 2019, 22:36:44 pm »
Не удира гром у коприва. Колава треба да добие ново име: Мерцедес Чаир. Или на англиски Mercedes Chair :D

Отсутен ace-106

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3191
Одг: Mercedes Benz C204- C250 1.8 turbo Coupe
« Одговори #65 на: Октомври 29, 2019, 22:40:02 pm »
Прекрасен е мерџанот.

Sent from my SM-G960F using Tapatalk


Отсутен ExtremeBt

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1398
Одг: Mercedes Benz C204- C250 1.8 turbo Coupe
« Одговори #66 на: Ноември 01, 2019, 11:32:05 am »
Уба мечката, убо се средува.
Мада и да не ја гибаш уба си е.
Нова мечка ;)

Отсутен C204

 • Почетник
 • *
 • Пораки: 36
Одг: Mercedes Benz C204- C250 1.8 turbo Coupe
« Одговори #67 на: Ноември 12, 2019, 21:47:41 pm »
Уба мечката, убо се средува.
Мада и да не ја гибаш уба си е.
Нова мечка ;)
Fala druze 😁

Отсутен C204

 • Почетник
 • *
 • Пораки: 36
Одг: Mercedes Benz C204- C250 1.8 turbo Coupe
« Одговори #68 на: Ноември 12, 2019, 21:53:17 pm »
Дојде време за зимски гуми па ајде дајте некој предлог и совет за бренд и димензија
Сегашниве димензии се 255/30/18 и 235/35/18, јас планирам да одам барем еден број повисоки чисто за подобра удобност.

Отсутен kirilsbmw

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 344
Одг: Mercedes Benz C204- C250 1.8 turbo Coupe
« Одговори #69 на: Ноември 12, 2019, 23:03:37 pm »
Сигурен си со димензииве? Не се 255/35/18 со 225/40/18 фабрички?   Јас купив Пирели сеа за X5  та од дискаунт тајр  ( ми напраиа прајс меџ на најефтино што ги најдов онлајн). Инаку за 335та имав сет Bridgestone blizzak WS80, одлични беа за снег, ама стануваат бучни некако доста брзо.

Отсутен C204

 • Почетник
 • *
 • Пораки: 36
Одг: Mercedes Benz C204- C250 1.8 turbo Coupe
« Одговори #70 на: Ноември 14, 2019, 18:23:26 pm »
Сигурен си со димензииве? Не се 255/35/18 со 225/40/18 фабрички?   Јас купив Пирели сеа за X5  та од дискаунт тајр  ( ми напраиа прајс меџ на најефтино што ги најдов онлајн). Инаку за 335та имав сет Bridgestone blizzak WS80, одлични беа за снег, ама стануваат бучни некако доста брзо.Во право си за димензииве, разгледав по интернет доста да ќе видам што најисплатливо ке биде од Nokian Hakkapeliitta, Michelin x-ice , Bridgestone Blizzak.
Луѓево на интернет како што можев да видам најзадоволни се од гумава на Нокиан, а и нормално е бидејќи се од Финска, па според зимите таму сигурно знаат каква гума да направат.