Автор Тема: Восоцирање на возило  (Прочитано 84804 пати)

Присутен Astraion

 • Почетник
 • *
 • Пораки: 23
 • Pixel Perfect
Одг: Восоцирање на возило
« Одговори #1140 на: Март 15, 2019, 02:41:54 am »
Ќе полираш ако сакаш да ги немаш пајажинките.  :D
Пред месец дена го исполирав баварецо, му се ребрам од лани, се убаци некој февруарски попуст, ми мавнаа трослојно, и шо да ти кажам, црно = џам.
Проблемот е после полирањето, излегуваат оние вистинските дупчиња од каменчиња на површината, особено на хаубата после мачкање восок.
Пред тоа не се примеќаа.. ама генерално колата си доби фејслифт на бојата, па со восокот уште толку длабока црна + добра заштита и ненормално добра хидрофобичност. (Soft99 Kiwami)

Отсутен Cuore Sportivo

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 17317
 • Alfa155 & AlfaGT
Одг: Восоцирање на возило
« Одговори #1141 на: Март 15, 2019, 03:47:29 am »
@Бузуки турај ја у сенка и ќе исчезнат :D

Отсутен zabiste

 • Почетник
 • *
 • Пораки: 8
Одг: Восоцирање на возило
« Одговори #1142 на: Март 15, 2019, 14:58:21 pm »
Ќе полираш ако сакаш да ги немаш пајажинките.  :D
Пред месец дена го исполирав баварецо, му се ребрам од лани, се убаци некој февруарски попуст, ми мавнаа трослојно, и шо да ти кажам, црно = џам.
Проблемот е после полирањето, излегуваат оние вистинските дупчиња од каменчиња на површината, особено на хаубата после мачкање восок.
Пред тоа не се примеќаа.. ама генерално колата си доби фејслифт на бојата, па со восокот уште толку длабока црна + добра заштита и ненормално добра хидрофобичност. (Soft99 Kiwami)
Исто беше и кај мене. Црна боја, се прероди бојата, ама тоа камчињата се познаваа како тој ден некој да ги правел. Али тоа е.

Отсутен n1kola

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 4011
 • French diamond
Одг: Восоцирање на возило
« Одговори #1143 на: Март 19, 2019, 16:27:31 pm »
Ја запоставив од кога ја зедов Лагуната, па сега пак си се вратив на Мегането и време му беше за освежување

TW Perfect FinishРезултат
Присутен riki_staff

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2010
Одг: Восоцирање на возило
« Одговори #1144 на: Март 19, 2019, 16:31:44 pm »
Ја запоставив од кога ја зедов Лагуната, па сега пак си се вратив на Мегането и време му беше за освежување

TW Perfect Finish

(Фотографијата е скриена. Кликни тука за да ја прикажеш..)

Резултат

(Фотографијата е скриена. Кликни тука за да ја прикажеш..)

(Фотографијата е скриена. Кликни тука за да ја прикажеш..)


(Фотографијата е скриена. Кликни тука за да ја прикажеш..)
Ќе ти ја купев пред некој 20 дена кога ја огласи....таман да го најдам огласо си го избришал 😁

Sent from my Redmi Note 5A Prime using Tapatalk