Автор Тема: Восоцирање на возило  (Прочитано 113078 пати)

Отсутен Dejan Gj

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 299
Одг: Восоцирање на возило
« Одговори #1215 на: Јануари 06, 2020, 10:59:15 am »
Тврдите восоци конзервите кога ќе се споредат со течните восоци однос цена апликации се скоро двојно повеќе.
500мл течен восок 10+ апликации зависи од возилото.
300гр. тврд восок природен карнауба 20+ апликации зависи од возилото.
200гр. тврд восок полимер пр. како Soft99 Fuso12 30+ апликации

Отсутен Vladeee

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2101
Одг: Восоцирање на возило
« Одговори #1216 на: Јануари 07, 2020, 22:44:08 pm »
Бев љубител на "желкатa" се додека не го купив ова гомце, кое не траеше ни три перења, да не зборам наведената фирма koja кај нас ги продава и се со рок на производство стари по 3 години, па тек што имат стари залихи на други производи да се чидиш, и уште ги продават производит стари по 6-7 години.

http://euro-stil.mk/index.php?route=product/product&path=18_46&product_id=223&sort=p.price&order=ASC&limit=100
>>>>><<<<<

Отсутен Astraion

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 141
 • BMW E90
Одг: Восоцирање на возило
« Одговори #1217 на: Јануари 07, 2020, 23:39:52 pm »
Бев љубител на "желкатa" се додека не го купив ова гомце, кое не траеше ни три перења, да не зборам наведената фирма koja кај нас ги продава и се со рок на производство стари по 3 години, па тек што имат стари залихи на други производи да се чидиш, и уште ги продават производит стари по 6-7 години.

http://euro-stil.mk/index.php?route=product/product&path=18_46&product_id=223&sort=p.price&order=ASC&limit=100
Купувај им ги најновите тогаш:
http://euro-stil.mk/index.php?route=product/product&search=hybrid%20sealant&product_id=1333

Полесно аплицирање + трајност за парите = здравје

Користев Soft99 Kiwami, имам за уште 1-2 пати, ама го тргнав на страна оти е покомплициран за мачкање. Со ова се занимавам од есента и држи ќотек.

Отсутен Mikroos

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 860
Восоцирање на возило
« Одговори #1218 на: Јануари 08, 2020, 00:26:48 am »
Бев љубител на "желкатa" се додека не го купив ова гомце, кое не траеше ни три перења, да не зборам наведената фирма koja кај нас ги продава и се со рок на производство стари по 3 години, па тек што имат стари залихи на други производи да се чидиш, и уште ги продават производит стари по 6-7 години.

http://euro-stil.mk/index.php?route=product/product&path=18_46&product_id=223&sort=p.price&order=ASC&limit=100
Купувај им ги најновите тогаш:
http://euro-stil.mk/index.php?route=product/product&search=hybrid%20sealant&product_id=1333

Полесно аплицирање + трајност за парите = здравје

Користев Soft99 Kiwami, имам за уште 1-2 пати, ама го тргнав на страна оти е покомплициран за мачкање. Со ова се занимавам од есента и држи ќотек.

Za posledniov vosok, Sealant hybrid shto ima link od proizvodot. Go kupiv pred eden mesec, a tek prethodniot vikend prv pat go iskoristiv.
Super efekt ima, megjutoa kako da ostavashe neramnomerni tragi od nanesuvanjeto, kako fleki. Shto moze da bide?
Povrsinata ne e dovolno dekontaminirana ili?


Sent from my iPhone using Tapatalk
« Последно менување: Јануари 08, 2020, 00:51:23 am Mikroos »

Отсутен Astraion

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 141
 • BMW E90
Одг: Восоцирање на возило
« Одговори #1219 на: Јануари 08, 2020, 15:01:37 pm »
Za posledniov vosok, Sealant hybrid shto ima link od proizvodot. Go kupiv pred eden mesec, a tek prethodniot vikend prv pat go iskoristiv.
Super efekt ima, megjutoa kako da ostavashe neramnomerni tragi od nanesuvanjeto, kako fleki. Shto moze da bide?
Povrsinata ne e dovolno dekontaminirana ili?
Како го нанесуваш? Гланцаш ли после нанесување со чиста микрофибер крпа?

Отсутен Mikroos

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 860
Одг: Восоцирање на возило
« Одговори #1220 на: Јануари 11, 2020, 22:57:36 pm »
Za posledniov vosok, Sealant hybrid shto ima link od proizvodot. Go kupiv pred eden mesec, a tek prethodniot vikend prv pat go iskoristiv.
Super efekt ima, megjutoa kako da ostavashe neramnomerni tragi od nanesuvanjeto, kako fleki. Shto moze da bide?
Povrsinata ne e dovolno dekontaminirana ili?
Како го нанесуваш? Гланцаш ли после нанесување со чиста микрофибер крпа?
Da, pominuvam posle toa so cista mikrofiber krpa.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Отсутен Diesel

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2714
Одг: Восоцирање на возило
« Одговори #1221 на: Јануари 24, 2020, 16:50:44 pm »
Топ-тип за сите што користите Sonax BSD - помешајте го со вода во сооднос 1:1.

Јас после перење нанесувам 1:1 раствор, а ако треба некое пилешко гомце да забришам, користам 1:2 раствор.

Ќе ми заблагодарите подоцна.
2008 Opel Astra Classic II 1.4 16V Ecotec Twinport

2002 VW Polo 9N 1.4 16V

Масло во менувач се менува кога се менува менувач.

Отсутен Roci

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2827
Одг: Восоцирање на возило
« Одговори #1222 на: Јануари 24, 2020, 17:54:25 pm »
Meguiar's hybrid ceramic wax  vs  Hyundai Atos ;D


Отсутен riki_staff

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3279
Одг: Восоцирање на возило
« Одговори #1223 на: Јануари 24, 2020, 18:03:17 pm »
Обледена бојата некако 😁

Sent from my VTR-L09 using Tapatalk


Отсутен Roci

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2827
Одг: Восоцирање на возило
« Одговори #1224 на: Јануари 24, 2020, 18:07:37 pm »
Imaj vo obzir 2002 godina e 😁

Отсутен Astraion

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 141
 • BMW E90
Одг: Восоцирање на возило
« Одговори #1225 на: Јануари 24, 2020, 19:14:50 pm »
Топ-тип за сите што користите Sonax BSD - помешајте го со вода во сооднос 1:1.

Јас после перење нанесувам 1:1 раствор, а ако треба некое пилешко гомце да забришам, користам 1:2 раствор.

Ќе ми заблагодарите подоцна.

Пишано е од лани друже, и да, препорачливо е оти е полесно за апликација.  :)

П.С. Можеш да го разредиш 1:1, од 750мл да добиеш 1.5л и уште да ги имаш истите својства.

Отсутен Roci

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2827
Одг: Восоцирање на возило
« Одговори #1226 на: Февруари 17, 2020, 18:00:29 pm »
Beneficia wet coat  ;D
http://carwash.mk/beneficiaAnd the result

Отсутен Roci

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2827
Одг: Восоцирање на возило
« Одговори #1227 на: Април 06, 2020, 22:05:33 pm »
Malku da se pozanimavame za vreme na policiskiot cas  ;D

Отсутен dame

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2678
  • https://www.facebook.com/pages/Hemisko-I-Poliranje-Na-Vozila/373554479331896
Одг: Восоцирање на возило
« Одговори #1228 на: Април 07, 2020, 17:26:02 pm »
I mislenje ?

Отсутен Roci

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2827
Одг: Восоцирање на возило
« Одговори #1229 на: Април 07, 2020, 19:45:37 pm »
Dzverski beading, so bi rekol svoevremeno drugar mi @naser kolata ko da ima keramicka zastita, i sto e najbitno na se moze da se nanese, i za 20 min si gotov so cela kola, easy on/easy off  ;D