Автор Тема: Восоцирање на возило  (Прочитано 92924 пати)

Присутен Roci

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2620
Одг: Восоцирање на возило
« Одговори #1170 на: Јуни 02, 2019, 17:42:28 pm »
Site vosoci/sealanti/zastiti privlekuvaat poveke prasina normalno e toa, ne pravis nisto pogresno  ;D
« Последно менување: Јуни 02, 2019, 18:18:19 pm Roci »

Отсутен Diesel

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2258
Одг: Восоцирање на возило
« Одговори #1171 на: Јуни 02, 2019, 17:54:09 pm »
Кај Лест Тач е тоа посебно изразено.

И ако на прв поглед не се познава стрикинг, прашината го истакнува.
2008 Opel Astra Classic II 1.4 16V Ecotec Twinport

2002 VW Polo 9N 1.4 16V

Масло во менувач се менува кога се менува менувач.

Присутен Roci

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2620
Одг: Восоцирање на возило
« Одговори #1172 на: Јуни 04, 2019, 14:00:07 pm »
Mafra metal car spray wax 3months protection  ;D


Отсутен Dule_

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2119

Отсутен dame

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2611
  • https://www.facebook.com/pages/Hemisko-I-Poliranje-Na-Vozila/373554479331896
Одг: Восоцирање на возило
« Одговори #1174 на: Јуни 04, 2019, 17:03:05 pm »
@Dule dobro perenje i reload pod hitno

Присутен Roci

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2620
Одг: Восоцирање на возило
« Одговори #1175 на: Јуни 04, 2019, 22:36:51 pm »
@Dule_
Verojatno nikogas  ;D
Vozilata mi se garazirani ;D
Obnovuvam vosok/sealant redovno na nekolku meseca, a posle sekoe perenje prskam so tecen vosok za na mokro, i taka da nemam realna potreba od keramikaПрисутен Roci

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2620
Одг: Восоцирање на возило
« Одговори #1176 на: Јуни 19, 2019, 19:40:51 pm »
Sonax profiline speed protect  ;D


Отсутен riki_staff

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2197
Одг: Восоцирање на возило
« Одговори #1177 на: Јуни 19, 2019, 19:57:21 pm »
Пола заштеда у восоци ти оди 😁

Sent from my EVA-L09 using Tapatalk


Отсутен corsa-c

 • Почетник
 • *
 • Пораки: 44

Отсутен goki

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 144
Одг: Восоцирање на возило
« Одговори #1179 на: Јули 09, 2019, 10:52:58 am »
Sonax profiline speed protect  ;D
(Фотографијата е скриена. Кликни тука за да ја прикажеш..)

Како се нанесува и дали пред тоа треба да биде полирана или со глина помината?
"Every time I press one of these black controls, labelled in black on a black background, a little black light lights up black to let me know I've done it."

Присутен Roci

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2620
Одг: Восоцирање на возило
« Одговори #1180 на: Јули 09, 2019, 11:52:35 am »
Polirana pozelno e, ama i nemora. Zavisi kolku e ostetena povrsinata. A glinirana mora, vsusnost kako i za sekoja zastita  ;D
Vo prilog video od postapkata  8)
https://youtu.be/gjRwbJWoPOY

Присутен Roci

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2620
Одг: Восоцирање на возило
« Одговори #1181 на: Јули 10, 2019, 21:20:38 pm »
Meguiar's Hybrid Ceramic Wax  ;D
Conventional? No.  Sensational? YES! It’s Ceramic made easy!« Последно менување: Јули 13, 2019, 01:11:24 am Roci »