Автор Тема: Восоцирање на возило  (Прочитано 95598 пати)

Отсутен Roci

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2649
Одг: Восоцирање на возило
« Одговори #1155 на: Април 12, 2019, 15:28:31 pm »
Only Sonax Brilliant shine detailer, nikogas ne glinirano, nitu pak polirano, baegi kontaminirana povrsina  ;D

Отсутен Diesel

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2308
Одг: Восоцирање на возило
« Одговори #1156 на: Април 12, 2019, 19:35:06 pm »
Looks tight.

Еден слој?
2008 Opel Astra Classic II 1.4 16V Ecotec Twinport

2002 VW Polo 9N 1.4 16V

Масло во менувач се менува кога се менува менувач.

Отсутен Roci

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2649
Одг: Восоцирање на возило
« Одговори #1157 на: Април 12, 2019, 19:37:49 pm »
Edno lito prskanje 5min pred da zavrne  ;D

Отсутен Simo - Carrier159

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 36004
 • Il Moderatore
  • alfisti.mk
Одг: Восоцирање на возило
« Одговори #1158 на: Април 14, 2019, 18:44:43 pm »
Sonax  Brilliant Shine (not so) quick detailer:
« Последно менување: Април 14, 2019, 19:00:54 pm Simo - Carrier159 »

Auto ko i svaka Alfa automatski nevalja. Da je najbolji auto na svijetu - opet nevalja jer je Alfa.
Da Alfa nevalja će ti potvrdit SVI koji nikad nisu vozili istu. Jer da valja onda bi je vozili. A kako nisu - nevalja.


Отсутен Simo - Carrier159

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 36004
 • Il Moderatore
  • alfisti.mk
Одг: Восоцирање на возило
« Одговори #1160 на: Април 14, 2019, 19:26:30 pm »
во Април 2016 :) Сега мислам дека веќе нема ни Ќ останато од керамика.
« Последно менување: Април 14, 2019, 19:39:16 pm Simo - Carrier159 »

Auto ko i svaka Alfa automatski nevalja. Da je najbolji auto na svijetu - opet nevalja jer je Alfa.
Da Alfa nevalja će ti potvrdit SVI koji nikad nisu vozili istu. Jer da valja onda bi je vozili. A kako nisu - nevalja.

Отсутен dame

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2618
  • https://www.facebook.com/pages/Hemisko-I-Poliranje-Na-Vozila/373554479331896
Одг: Восоцирање на возило
« Одговори #1161 на: Април 14, 2019, 19:48:27 pm »
@Simo - Carrier159  odamna billo tretmanot na alfata ,nego ti zavrna posle perenjeto? :(

Отсутен Simo - Carrier159

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 36004
 • Il Moderatore
  • alfisti.mk
Одг: Восоцирање на возило
« Одговори #1162 на: Април 14, 2019, 19:51:55 pm »
@Simo - Carrier159  odamna billo tretmanot na alfata ,nego ti zavrna posle perenjeto? :(
Одамна било, сеа треба прво пеинт корекшн на некои места, па пак detailing. Ама сила немам :) А на дождот, не му се секирам :)

Auto ko i svaka Alfa automatski nevalja. Da je najbolji auto na svijetu - opet nevalja jer je Alfa.
Da Alfa nevalja će ti potvrdit SVI koji nikad nisu vozili istu. Jer da valja onda bi je vozili. A kako nisu - nevalja.

Отсутен dame

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2618
  • https://www.facebook.com/pages/Hemisko-I-Poliranje-Na-Vozila/373554479331896
Одг: Восоцирање на возило
« Одговори #1163 на: Април 14, 2019, 20:13:07 pm »
Ke bide  @Simo - Carrier159  ke ja naredime

Отсутен Roci

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2649
Одг: Восоцирање на возило
« Одговори #1164 на: Април 15, 2019, 13:04:44 pm »
Sonax Brilliant shine detailer after 12 hours non-stop raining  ;D
Отсутен zlatkoa

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2777
Одг: Восоцирање на возило
« Одговори #1165 на: Април 15, 2019, 14:43:18 pm »
Looks nice. Why do you write in English?

Отсутен Roci

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2649
Одг: Восоцирање на возило
« Одговори #1166 на: Април 15, 2019, 14:59:15 pm »
Шемата било така  ;D

Отсутен velestrumf

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 19615
Одг: Восоцирање на возило
« Одговори #1167 на: Април 15, 2019, 15:00:29 pm »
Shemattuh beelooh tuhkuh :)
The numbers thing, the how-fast-can-we-drag-race-a-bunch-of-cars, is the realm of people who think more is better, not better is better. - Matt Hardigree, Jalopnik.

Отсутен Dejan Gj

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 280
Одг: Восоцирање на возило
« Одговори #1168 на: Мај 06, 2019, 09:30:14 am »
Достапно 1190 ден.


Отсутен darkserial

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 332
Одг: Восоцирање на возило
« Одговори #1169 на: Јуни 02, 2019, 17:25:04 pm »
MA-FRA Last Touch
Го користам редовно, ама многу прашина ми лепи после тоа. Пробав некни без него, прашина ич. Неправилно го користам или? :)
Вика може да се користи и за стакла, еднаш пробав, не ми текна уште еднаш, валка многу и на предна шофершајбна рефлексија ствара кога ќе возиш :D
VW Golf 5 1.9 TDI - 77kw - 2005