Автор Тема: Регистрација и технички преглед  (Прочитано 88737 пати)

Отсутен Filip MK

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 423
Претпоставката е мајката на сите заебувања

Отсутен marjanot

 • Следен од Hammond на Инстаграм.
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 9392
 • Giulietta QV

Отсутен Filip MK

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 423
Одг: Регистрација и технички преглед
« Одговори #827 на: Февруари 11, 2019, 15:50:07 pm »
Не знам зошто веста не е во архива, лево горе имаше денешен датум, пребарував ценовник на гугл и тоа ми излезе, не го ни видов датумот испод сликата, моја грешка, не беше со некоја намера мојот пост
Претпоставката е мајката на сите заебувања

Отсутен yarre

 • Bearing Expert
 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1151
 • www.lagermax.mk
  • LAGERMAX
Одг: Регистрација и технички преглед
« Одговори #828 на: Февруари 12, 2019, 11:05:55 am »
После подолго време регистрирарав во АМСМ, пријатно ме изненадија. Мирно, без гужви, седнуваш со некој од вработените, те хендла елегантно....
ПСС ги турам на пауза.

Отсутен Ipkisija Meskosa

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 7113
 • Пичлеме
Одг: Регистрација и технички преглед
« Одговори #829 на: Февруари 12, 2019, 11:26:57 am »
Шо значи „хендла“?

Отсутен Tesla

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1361
 • Eбач на батерии :D
Одг: Регистрација и технички преглед
« Одговори #830 на: Февруари 12, 2019, 11:34:04 am »
^ to handle...
Д'г ж'т в'к п'н б'и - Долг жолт волк полн болви.

Zenu dupe krasi a tortu orasi.

Отсутен marjanot

 • Следен од Hammond на Инстаграм.
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 9392
 • Giulietta QV
Одг: Регистрација и технички преглед
« Одговори #831 на: Февруари 12, 2019, 11:46:03 am »
абе лепенките ги укинаа?

После подолго време регистрирарав во АМСМ, пријатно ме изненадија. Мирно, без гужви, седнуваш со некој од вработените, те хендла елегантно....
ПСС ги турам на пауза.

ти дадоа лепенка?

Отсутен ZilePunto

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 5418
 • Плинаш!!!
Одг: Регистрација и технички преглед
« Одговори #832 на: Март 24, 2019, 21:43:28 pm »
Нема више лепенки!!

https://kariera.mk/article/4509/vozachite-povekje-nema-da-plakjaat-nalepnici-za-registracij

Sent from my Huawei P Smart using Tapatalk


Отсутен achtung

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 6405
Одг: Регистрација и технички преглед
« Одговори #833 на: Март 24, 2019, 23:45:09 pm »
Нема више лепенки!!

https://kariera.mk/article/4509/vozachite-povekje-nema-da-plakjaat-nalepnici-za-registracij

Sent from my Huawei P Smart using Tapatalk
Хахаха каква популистичка мерка во очи избори. Леле се загрижиле дечките за дополнителните трошоци, да не земам да ги бројат трошоците што ги наметнаа ќе добијам бан.

Присутен DarthJe5us

 • Авиону, сломићу ти крила..
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 16358
 • (•_•) ( •_•)>⌐■-■ (⌐■_■)
Одг: Регистрација и технички преглед
« Одговори #834 на: Март 25, 2019, 02:25:19 am »
Нема више лепенки!!

https://kariera.mk/article/4509/vozachite-povekje-nema-da-plakjaat-nalepnici-za-registracij

Sent from my Huawei P Smart using Tapatalk
Хахаха каква популистичка мерка во очи избори. Леле се загрижиле дечките за дополнителните трошоци, да не земам да ги бројат трошоците што ги наметнаа ќе добијам бан.

Да ги изброиме луѓето што секој ден се праќаат на вонреден технички преглед. Минимум 30 коли секој ден по 600 денари преглед. Само во еден технички се носат т.е. тој во Кисела Вода кај Аутомакедонија.

Отсутен Banzai

 • Blitzqueen
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 9866
Одг: Регистрација и технички преглед
« Одговори #835 на: Март 25, 2019, 10:02:13 am »
Се носат и во АМСМ во центар. И ако си исправен никој не плаќа за техничкиот.

Иначе ова за лепенкиве, класика муабет за пред избори :)
За вкусовите не се дискутира, по нив се плука.

Присутен Simo - Carrier159

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 35766
 • Il Moderatore
  • alfisti.mk
Одг: Регистрација и технички преглед
« Одговори #836 на: Март 25, 2019, 10:10:16 am »
Еден глас нема да се смени зошто се укинати лепенките на регистрација. Еден!

Auto ko i svaka Alfa automatski nevalja. Da je najbolji auto na svijetu - opet nevalja jer je Alfa.
Da Alfa nevalja će ti potvrdit SVI koji nikad nisu vozili istu. Jer da valja onda bi je vozili. A kako nisu - nevalja.

Отсутен Banzai

 • Blitzqueen
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 9866
Одг: Регистрација и технички преглед
« Одговори #837 на: Март 25, 2019, 10:14:45 am »
Тоа тебе нема да ти смени дека ти фаќа малце црпката, на еден куп глуперди ваква глупа популистичка вест ќе им го помати умот, особено кога ќе ја искомбинираат со уште некои вакви огромни заштедувања од по 10 денари месечно.

Иначе лепенките ќе се заменат за други ЕКО лепенки, само уште не се пројдени измените.
За вкусовите не се дискутира, по нив се плука.

Отсутен JezuzNoChill

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 151
Одг: Регистрација и технички преглед
« Одговори #838 на: Март 25, 2019, 10:40:01 am »
Тоа до зелени/жолти/црвени лепенки според еуро стандард е најглупото нешто што можеа да го измислат. Тоа што пред 10 години колата имала еуро 5 не значи дека сега нема егр и дпф изваден и дека не чади како ќумбе. Нека купат машини за тестирање издув и нека се водат по тоа.

Присутен DarthJe5us

 • Авиону, сломићу ти крила..
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 16358
 • (•_•) ( •_•)>⌐■-■ (⌐■_■)
Одг: Регистрација и технички преглед
« Одговори #839 на: Март 25, 2019, 12:24:29 pm »
Се носат и во АМСМ во центар. И ако си исправен никој не плаќа за техничкиот.

Иначе ова за лепенкиве, класика муабет за пред избори :)

Неколку другари го платија иако беа исправни.