Автор Тема: Регистрација и технички преглед  (Прочитано 275580 пати)

Отсутен AUUU

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 6884

Отсутен Cuore Sportivo

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 17675
  • Alfa155 & AlfaGT
Одг: Регистрација и технички преглед
« Одговори #811 на: 25 Јули 2018, 12:49:11 pm »
Јебем ти дачију да ти јебем сад че да те спалим не разданило му се онај ко те направи ;D

Отсутен Power to the people

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 6076
  • Медалист, Олимпијада за Сарказам Перу '98
Одг: Регистрација и технички преглед
« Одговори #812 на: 19 Октомври 2018, 09:49:06 am »
Дали знаете дали можи да се изврши технички преглед на возилото надвор од твојата општина?

Многу курнази почнаа да се прават каде што ја носам, секоја година за некоја стотка поскап техничкиот, попустот од осигурувањето иди како да не го добивам.

Едит, 2858ден претходните две години всушност бил, ама гарант над 2900ден ќе биди оваа. Барем 500ден сигурно некаде можам поефтино да поминам.

Отсутен MartinAlfista

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 17267
  • Alfa Romeo Corruption 1.4 Turbo
Одг: Регистрација и технички преглед
« Одговори #813 на: 19 Октомври 2018, 13:37:10 pm »
Дали знаете дали можи да се изврши технички преглед на возилото надвор од твојата општина?

Многу курнази почнаа да се прават каде што ја носам, секоја година за некоја стотка поскап техничкиот, попустот од осигурувањето иди како да не го добивам.

Едит, 2858ден претходните две години всушност бил, ама гарант над 2900ден ќе биди оваа. Барем 500ден сигурно некаде можам поефтино да поминам.

Додека извозиш до таму, па јадење пиење кафе, иста цена дошло.

Отсутен Power to the people

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 6076
  • Медалист, Олимпијада за Сарказам Перу '98
Одг: Регистрација и технички преглед
« Одговори #814 на: 19 Октомври 2018, 13:59:16 pm »
Барем ќе прошетам за тие пари, не ќе одам специјално за тоа, еве од денес имам точно 1 месец за регистрација,
до Охрид еден викенд сигурно ќе појдам па имало еден технички таму еден брачед од ресен таму ја носел, за иљадарка поефтино било.

Отсутен Bojan j

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 3033
Одг: Регистрација и технички преглед
« Одговори #815 на: 19 Октомври 2018, 14:42:02 pm »
Барем ќе прошетам за тие пари, не ќе одам специјално за тоа, еве од денес имам точно 1 месец за регистрација,
до Охрид еден викенд сигурно ќе појдам па имало еден технички таму еден брачед од ресен таму ја носел, за иљадарка поефтино било.
И во Сарај мислам дека е поевтино, а и побрзо.

Отсутен Mikroos

  • Јуниор
  • **
  • Пораки: 923
Одг: Регистрација и технички преглед
« Одговори #816 на: 21 Декември 2018, 20:04:13 pm »
Edno tehnicko prasanje: registracijata na kolata mi e do 30.12.2018, a kje odam za Borovec od 24 do 28.12.2018.

Ima nekoj problem za izlez/vlez preku granica, zosto e knap so denovite, odnosno 2 dena pred istek na registracija i zelen karton.

Pretpostavuvam deka ne, ama da prasam najdobro.

Daniel


Sent from my iPhone using Tapatalk

Отсутен MAPJAH

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 6299
  • Бенве сие бенве
Одг: Регистрација и технички преглед
« Одговори #817 на: 21 Декември 2018, 20:08:38 pm »
Терај убаво да си поминеш

Sent from my VTR-L29 using Tapatalk


Отсутен Дибидус

  • Редовен
  • ***
  • Пораки: 1759
  • Veritas Vos Liberabit
Одг: Регистрација и технички преглед
« Одговори #818 на: 22 Декември 2018, 02:24:51 am »
Немаш никакви законски проблеми.

Убаво да си поминеш на Боровец.
Brains are awesome. I wish everybody had one.

Отсутен dreamson

  • Јуниор
  • **
  • Пораки: 599
Одг: Регистрација и технички преглед
« Одговори #819 на: 07 Февруари 2019, 23:27:47 pm »
Денес ја регистрирав колата но не дадоа налепница, во моментот ич не ни приметив на тоа.
Бидејќи немав можност денес пак да појдам во мвр и да прашам зошто не ми дале, да прашам тука. Дали има налепници за оваа година или пак ги укинаа со закон?

Отсутен Silvester

  • Редовен
  • ***
  • Пораки: 1721
Одг: Регистрација и технички преглед
« Одговори #820 на: 07 Февруари 2019, 23:42:24 pm »
Не се укинати ама немаат налепници по техничкиве. Полицијава била запознаена и немало да казнува периодов додека нема налепници. Помини по некое време на техничкиот и ќе ти дадат, платена ти е.

Отсутен Cuore Sportivo

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 17675
  • Alfa155 & AlfaGT
Одг: Регистрација и технички преглед
« Одговори #821 на: 08 Февруари 2019, 01:49:02 am »
Требало ваљда да му кажат..

Отсутен Ipkisija Meskosa

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 8523
  • Пичлеме
Одг: Регистрација и технички преглед
« Одговори #822 на: 08 Февруари 2019, 09:45:52 am »
Интересен момент (добро, не е интересен) е што секоја година на почеток нема налепници, од искуства на мои пријатели, а еве и тука... јас на крајот на годината, 30 ноември ја регистрирам, не се случило да нема. Толку ли им е тешко секоја година навреме да испечатат? А да влезеа во сила црвените лепенки, имаше за извоз да испечатат, мене две на кола ќе ми залепеа :)

Отсутен t0m1cA

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 3209
Одг: Регистрација и технички преглед
« Одговори #823 на: 08 Февруари 2019, 09:51:26 am »
Интересен момент (добро, не е интересен) е што секоја година на почеток нема налепници, од искуства на мои пријатели, а еве и тука... јас на крајот на годината, 30 ноември ја регистрирам, не се случило да нема. Толку ли им е тешко секоја година навреме да испечатат? А да влезеа во сила црвените лепенки, имаше за извоз да испечатат, мене две на кола ќе ми залепеа :)
Проблемот е како да се договори тендерот порано претходната година за да бидат на време во новата, ама тешко оди договарањето, и затоа се касни. :D

Отсутен dreamson

  • Јуниор
  • **
  • Пораки: 599
Одг: Регистрација и технички преглед
« Одговори #824 на: 09 Февруари 2019, 00:26:53 am »
Бев во мвр прашав зошто не ми дадоа налепница, ми рекоа дека нема и да побарам после еден месец, и тогаш е прашање дали ќе има. Таа на шалтер ми спомна дека можно е да има измени нешто во законот за налепнициве, ама уште не се знае.
Битно парите ги земаат па после како биде нека биде.