Автор Тема: Kirils BMW 330i e90  (Прочитано 12687 пати)

Отсутен kirilsbmw

  • Јуниор
  • **
  • Пораки: 361
Одг: Kirils BMW 330i e90
« Одговори #45 на: 25 Август 2016, 04:16:08 am »
Фала на советите и мислењата дечки. Овој браник го најдов на нет и се води како BMW e90 1M bumper, цена се движи околу 600-800$ плус околу 300$ некаде ке ме чини фарбање во боја. Ке размислам добро дали ке одам на тој чекор.

Тјолие, бандашите што ги имам се 18ки, незнам на кој мислиш од м 18ки (на е90 м се мислам 19ки) мене овие што ги имам ептен ми се свиѓаат, во живо многу добро личи. Позади го имам фабричкиот спојлер што иде со тој пакет на колата и фолија на стаклата скоро не се гледа внатре, од али експрес сигурно нема да земам трепкачи :D , и одлично си е спуштена колата ненормално добро држи а не е премногу тврдо. хауба од поновите не ми праи до толку мерак затоа што треба да мењам и фарови и незнам што све не различни се.

Отсутен Igor

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 9498
Одг: Одг: Kirils BMW 330i e90
« Одговори #46 на: 25 Август 2016, 07:13:19 am »
мене баш ми е штосен некако комбинација од е90 и ф30, само ќошевите доле од ф30 му ги додале, башка и овој на дарт као да не е м пакет оргинал, као копија некоја да е, еве го на м3 оргиналниот, горе кај таблицата е по различен малце
(Фотографијата е скриена. Кликни тука за да ја прикажеш..)

иначе ако се решиш барем удостои го и од позади, да не биде само од напред :D
Тој darth што го стави е Е90 со М-аеро кит и како таков го има да си го купиш од салон (оригинал е) во било која изведба на мотор. Тој ти што го стави е Е90 М3 и се знае кој мотор го носи. :)

Отсутен tjolie

  • Редовен
  • ***
  • Пораки: 1270
Одг: Kirils BMW 330i e90
« Одговори #47 на: 25 Август 2016, 10:51:49 am »
заборавив дека хаубата е од постарите и дел од решетката останува на  хаубата, за споилерот од позади чудно го немаше на мојата кола али планирам да си купам и јас еве за кои бандаши станува збор и јас тражам, овие што се на колата не се гледа на сликата али доста беа оштетени



такви бандаши и како на сликата црни решетки и потемна фолија планирам да ставам, спорт пакет споилерите ми се допаѓа и не планирам да ги менам, мислам кровот да ставам црна фолија, барем тоа се моите цели за мојата Е90




Отсутен kirilsbmw

  • Јуниор
  • **
  • Пораки: 361
Одг: Kirils BMW 330i e90
« Одговори #48 на: 26 Август 2016, 03:15:39 am »
убави се тие горе бандашите ги знам, барав  такви за петката. Овие што се на твојата само да беа пошироки ко овие на долната слика позади супер ке беше :)

 Еве една слика пред перење

Отсутен gOJDO

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 7692
  • Хорска Секција
Одг: Kirils BMW 330i e90
« Одговори #49 на: 26 Август 2016, 09:52:46 am »
Киро, не сме имењаци за џабе...
Ум шо идит отпосле не јет ум!

Отсутен stapmkd

  • Јуниор
  • **
  • Пораки: 765
Одг: Kirils BMW 330i e90
« Одговори #50 на: 26 Август 2016, 18:02:39 pm »
мене баш ми е штосен некако комбинација од е90 и ф30, само ќошевите доле од ф30 му ги додале, башка и овој на дарт као да не е м пакет оргинал, као копија некоја да е, еве го на м3 оргиналниот, горе кај таблицата е по различен малце
(Фотографијата е скриена. Кликни тука за да ја прикажеш..)

иначе ако се решиш барем удостои го и од позади, да не биде само од напред :D
Тој darth што го стави е Е90 со М-аеро кит и како таков го има да си го купиш од салон (оригинал е) во било која изведба на мотор. Тој ти што го стави е Е90 М3 и се знае кој мотор го носи. :)

Игор нема везе кој мотор го носи, он ако успее да го најде макар и на старо(барем во америка тоа не е проблем, има м3ки со лопати да ги ринеш) тој браник, ја мислам дека ќе делува 10 пати поубаво и по културно stock m look со него неголи со некоја комбинација и слично. Башка се слагам со тебе дека едниот е од м3 а другиот е од пакет, за тоа и пишав горе од м3 а не само м, ако тргнеме така ги има еден куп, и м3 и м техник и м оптик и м спорт. :D

Отсутен pirat_07

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 8056
  • Rural fuckin society - we live in!!!
Одг: Kirils BMW 330i e90
« Одговори #51 на: 27 Август 2016, 13:54:04 pm »
убави се тие горе бандашите ги знам, барав  такви за петката. Овие што се на твојата само да беа пошироки ко овие на долната слика позади супер ке беше :)

 Еве една слика пред перење
(Фотографијата е скриена. Кликни тука за да ја прикажеш..)
Сексиљаво бенџо!
Бандашот како гаќи на дупе.

Отсутен tjolie

  • Редовен
  • ***
  • Пораки: 1270
Одг: Kirils BMW 330i e90
« Одговори #52 на: 16 Ноември 2016, 23:32:00 pm »
кире, ме интересира позади споилерот, ваков е?

Отсутен DasAuto.

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 4579
  • ~ Full of soul ~
Одг: Kirils BMW 330i e90
« Одговори #53 на: 16 Ноември 2016, 23:42:14 pm »
Колава по бандаживе и седиштата не ќе да е 330и....како 18ка ми гледа.
↯↯ Don't try to follow me ↯↯

http://www.youtube.com/watch?v=b_v5fPI-DUw

Отсутен Banzai

  • Blitzqueen
  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 9999
Одг: Kirils BMW 330i e90
« Одговори #54 на: 16 Ноември 2016, 23:59:56 pm »
Какви треба да бидат седишта на 330 без М пакет? Околу забелешката за бандажите мислам дека нема потреба од коментар.
За вкусовите не се дискутира, по нив се плука.

Отсутен DasAuto.

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 4579
  • ~ Full of soul ~
Одг: Kirils BMW 330i e90
« Одговори #55 на: 17 Ноември 2016, 00:08:53 am »
Тоа е кога секој еден што не ни се качил во BMW ќе струкува што е како е , се зезав возилото е лудница !
↯↯ Don't try to follow me ↯↯

http://www.youtube.com/watch?v=b_v5fPI-DUw

Отсутен Banzai

  • Blitzqueen
  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 9999
Одг: Kirils BMW 330i e90
« Одговори #56 на: 17 Ноември 2016, 00:10:39 am »
Се извинувам во тој случај :) Се согласувам дека е лудница!
За вкусовите не се дискутира, по нив се плука.

Отсутен Passat3B

  • Редовен
  • ***
  • Пораки: 1726
Одг: Kirils BMW 330i e90
« Одговори #57 на: 17 Ноември 2016, 03:20:13 am »
Се извинувам во тој случај :) Се согласувам дека е лудница!
Паметно, и јас така би играл! ;D ;D ;D

Отсутен kirilsbmw

  • Јуниор
  • **
  • Пораки: 361
Одг: Kirils BMW 330i e90
« Одговори #58 на: 17 Ноември 2016, 15:35:02 pm »
16ка е  ;D .... Инаку Темава може  да се затвори ја продадов колата пред некој ден, после поминати околу 30,000км  за 5 месеци. До сега од 3ки сум имал е21, е30, е36, неколку Е46ки, и можам да кажам дека кај е90ва се осеќа разлика од претходните 3ки, во квалитетот на вожната, квалитетот на интериерот,  како се однесува колата на кривини стабилност пред се поради скроз различниот начин на кој суспензија напред со две контролни рама за разлика од претходните едно рамо со гумен буфер (незнам дали ова се правилни изрази за деловите), конечно БМВ рачен менувач со овердрајв нешто што ужасно ме нервираше кај е46те дека 5та е 1:1 и долгиот диференцијал, итн. Меѓутоа работат која ужасно ме нервираше и причината поради која ја продадов е тоа што нема резервна гума  а јас немав ран флет гуми и си возев резервна у гепек, се осеќав ко да имам боца плин,и немав место за колички торби итн...
 ... Типот што дојде да ја земе ја имаше стаено колава на позадина на телефонот  :o   ...