Автор Тема: WTCC FIA World Touring Car Championship 2014  (Прочитано 19694 пати)

Отсутен Vasil

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3758
Одг: WTCC FIA World Touring Car Championship 2014
« Одговори #75 на: Ноември 14, 2014, 17:34:35 pm »
Викендов се вози последната трка од сезонава во Макау. Стартот е во недела 04:00.

« Последно менување: Ноември 14, 2014, 18:18:26 pm Vasil »

Отсутен Pal Zileri

 • Сијка Пиштолова
 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2464
Одг: WTCC FIA World Touring Car Championship 2014
« Одговори #76 на: Февруари 23, 2015, 18:02:00 pm »
Once in a life time, ќе се деси трка оваа година во WTCC.

www.domitalia.mk

Замисли како би ни изгледале колите по форумов да имавме нормални 5000еур месечна плата by Deni

Отсутен Vasil

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3758
Одг: WTCC FIA World Touring Car Championship 2014
« Одговори #77 на: Февруари 23, 2015, 18:56:53 pm »
Тоа се бара. Не би се бунел доколку носи двоен број на поени.


Отсутен Pal Zileri

 • Сијка Пиштолова
 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2464
Одг: WTCC FIA World Touring Car Championship 2014
« Одговори #78 на: Февруари 24, 2015, 19:33:06 pm »
Мислам дека тоа е нормална последица, со оглед на тоа дека ќе се вози само една трка, а не две како што е во еден викенд.
www.domitalia.mk

Замисли како би ни изгледале колите по форумов да имавме нормални 5000еур месечна плата by Deni

Отсутен Vasil

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3758
Одг: WTCC FIA World Touring Car Championship 2014
« Одговори #79 на: Мај 13, 2015, 20:15:57 pm »
Викендов  ;D


Нордшлаифе за 7 минути.