Автор Тема: WTCC FIA World Touring Car Championship 2014  (Прочитано 19693 пати)

Отсутен VLATKO Џентлменот

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 6209
Одг: WTCC FIA World Touring Car Championship 2014
« Одговори #45 на: Април 20, 2014, 18:00:50 pm »
Браво за Боркович,возење браник џоа берановац да вози,иначе сабајле имаше проблеми со мењачот и пролизгување на задница затоа заглави.одлична трка

Отсутен Fic_CC

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 16307
 • Keep it 100
Одг: WTCC FIA World Touring Car Championship 2014
« Одговори #46 на: Април 20, 2014, 18:03:56 pm »
Далеку поинтересна од минатата. Пехариве им се врв! ;D

Отсутен Vasil

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3758
Одг: WTCC FIA World Touring Car Championship 2014
« Одговори #47 на: Април 20, 2014, 18:04:15 pm »
Цитроенот на Лоеб е неуништлив. Ќе добијат ли дополнителна тежина за следниве трки или тоа е исфрлено од правилата?

Отсутен Igor

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 9487
Одг: WTCC FIA World Touring Car Championship 2014
« Одговори #48 на: Април 20, 2014, 18:09:52 pm »
Јас убаво пишав коментар на една слика на FIA, цитроените треба да добијат рестриктор од 25mm и +50kg. ;D

Отсутен Vasil

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3758
Одг: WTCC FIA World Touring Car Championship 2014
« Одговори #49 на: Април 20, 2014, 18:11:31 pm »
Наковална на совозачко

Отсутен DARK MK1 GTI

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 5107
Одг: WTCC FIA World Touring Car Championship 2014
« Одговори #50 на: Април 20, 2014, 18:29:28 pm »
E ova se trki ne F1 :)

Отсутен Pal Zileri

 • Сијка Пиштолова
 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2464
Одг: WTCC FIA World Touring Car Championship 2014
« Одговори #51 на: Април 20, 2014, 18:32:33 pm »
@ Igor ти реков дека ќе биде подобро ти одма правиш copy-paste на плачковцине у Ф1 :)
www.domitalia.mk

Замисли како би ни изгледале колите по форумов да имавме нормални 5000еур месечна плата by Deni

Отсутен VLATKO Џентлменот

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 6209
Одг: WTCC FIA World Touring Car Championship 2014
« Одговори #52 на: Април 20, 2014, 19:04:02 pm »

Отсутен Igor

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 9487
Одг: WTCC FIA World Touring Car Championship 2014
« Одговори #53 на: Април 20, 2014, 19:10:34 pm »
@ Igor ти реков дека ќе биде подобро ти одма правиш copy-paste на плачковцине у Ф1 :)

Подобро е дека ги опнаа да стартуваат од позади, иначе иста песна ќе беше. ;D
Разликата помеѓу најбрзиот круг на Лопез и оној на Таркини беше околу 1 секунда.


Отсутен MKDPetar

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 589
Одг: WTCC FIA World Touring Car Championship 2014
« Одговори #54 на: Април 22, 2014, 23:16:54 pm »
Трки за мерак гледање, прекрасно, престигнувања, и покрај тоа што цитроените делат многу е интересно. А пехарите ВРВ најдобри.

Отсутен Fic_CC

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 16307
 • Keep it 100
Одг: WTCC FIA World Touring Car Championship 2014
« Одговори #55 на: Април 24, 2014, 21:47:43 pm »
Снимка од втората трка во Франција, со коментар на марсовски јазик:


Отсутен Fic_CC

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 16307
 • Keep it 100
Одг: WTCC FIA World Touring Car Championship 2014
« Одговори #56 на: Април 29, 2014, 13:48:16 pm »
Изгледа ќе биде уште поинтересно:

Compensation weight for ‪#‎WTCC‬ Hungaroring meeting:
Citroën Racing C-Elysée: + 60 kg
Honda Racing WTCC Civic, LADA Sport Lukoil Granta, Chevrolet Cruze RML Group: 0 kg

Отсутен Спенсер

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 6526
Одг: WTCC FIA World Touring Car Championship 2014
« Одговори #57 на: Април 30, 2014, 14:08:34 pm »
^- Дааа бе и јас го прочитав ова... :) -60кг на побавните, за да се изедначат перформансите. Епа да се види кој е подобар возач :)

Отсутен VLATKO Џентлменот

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 6209
Одг: WTCC FIA World Touring Car Championship 2014
« Одговори #58 на: Април 30, 2014, 15:51:18 pm »

Отсутен Fic_CC

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 16307
 • Keep it 100
Одг: WTCC FIA World Touring Car Championship 2014
« Одговори #59 на: Април 30, 2014, 16:45:36 pm »
Баластот ги прави многу поинтересни трките во BTCC, па очекувам и тука да се случи истото.