Автор Тема: Ferrari  (Прочитано 135720 пати)

Отсутен Banzai

 • Blitzqueen
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 9947
Одг: Ferrari
« Одговори #1695 на: Јуни 04, 2019, 22:45:22 pm »
Истото и јас го имам :)
За вкусовите не се дискутира, по нив се плука.

Отсутен Molec

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2476
 • (Oo\(|||)°(|||)/oO)
Одг: Ferrari
« Одговори #1696 на: Јуни 05, 2019, 09:53:22 am »
Моето е жолто ама не му се отвара предниот дел така можда дека помало :)


Отсутен Simo - Carrier159

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 36307
 • Il Moderatore
  • alfisti.mk
Одг: Ferrari
« Одговори #1697 на: Јуни 05, 2019, 11:23:30 am »

Auto ko i svaka Alfa automatski nevalja. Da je najbolji auto na svijetu - opet nevalja jer je Alfa.
Da Alfa nevalja će ti potvrdit SVI koji nikad nisu vozili istu. Jer da valja onda bi je vozili. A kako nisu - nevalja.

Отсутен Molec

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2476
 • (Oo\(|||)°(|||)/oO)
Одг: Ferrari
« Одговори #1698 на: Јуни 07, 2019, 17:53:43 pm »


Отсутен Molec

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2476
 • (Oo\(|||)°(|||)/oO)
Одг: Ferrari
« Одговори #1699 на: Јуни 22, 2019, 09:52:12 am »


Отсутен velestrumf

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 19656
Одг: Ferrari
« Одговори #1700 на: Јуни 22, 2019, 12:28:27 pm »


The numbers thing, the how-fast-can-we-drag-race-a-bunch-of-cars, is the realm of people who think more is better, not better is better. - Matt Hardigree, Jalopnik.

Отсутен Simo - Carrier159

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 36307
 • Il Moderatore
  • alfisti.mk
Одг: Ferrari
« Одговори #1701 на: Јуни 24, 2019, 18:13:12 pm »

Auto ko i svaka Alfa automatski nevalja. Da je najbolji auto na svijetu - opet nevalja jer je Alfa.
Da Alfa nevalja će ti potvrdit SVI koji nikad nisu vozili istu. Jer da valja onda bi je vozili. A kako nisu - nevalja.

Отсутен Ipkisija Meskosa

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 7278
 • Пичлеме
Одг: Ferrari
« Одговори #1702 на: Јуни 24, 2019, 18:35:43 pm »

Отсутен DarthJe5us

 • Авиону, сломићу ти крила..
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 16512
 • (•_•) ( •_•)>⌐■-■ (⌐■_■)
Одг: Ferrari
« Одговори #1703 на: Јуни 24, 2019, 21:45:53 pm »
Дошле во Скопје виделе како се спремаат коли, со сечење кругови во браници и од останати делови кои не се гледаат од каросерија.  ;D ;D ;D

Отсутен Banzai

 • Blitzqueen
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 9947
Одг: Ferrari
« Одговори #1704 на: Јуни 24, 2019, 21:51:57 pm »
Концепт на Пининфарина е ова, верзијата на Ферари што се продаваше е со нормални штопови ;)


За вкусовите не се дискутира, по нив се плука.

Отсутен Fic_CC

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 15787
 • Keep it 100
Одг: Ferrari
« Одговори #1705 на: Јули 09, 2019, 14:40:57 pm »

Отсутен Simo - Carrier159

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 36307
 • Il Moderatore
  • alfisti.mk
Одг: Ferrari
« Одговори #1706 на: Јули 24, 2019, 22:40:08 pm »

Auto ko i svaka Alfa automatski nevalja. Da je najbolji auto na svijetu - opet nevalja jer je Alfa.
Da Alfa nevalja će ti potvrdit SVI koji nikad nisu vozili istu. Jer da valja onda bi je vozili. A kako nisu - nevalja.

Отсутен Stratro

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 18556
Одг: Ferrari
« Одговори #1707 на: Август 08, 2019, 23:23:12 pm »
Ферари кастм`р с`порт.

A fashion designer Instagrammed his shoes on top of his Ferrari, and Ferrari is threatening to sue.

https://www.theverge.com/2019/8/2/20752067/instagram-ferrari-philipp-plein-lawsuit-threat?fbclid=IwAR3uemSBxT4C4dA_FEhbCjwy5Cv9H6g8gzL2jfRK3Ago3uqqy8Xma07PYAI

Какви шупци.


Отсутен Banzai

 • Blitzqueen
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 9947
Одг: Ferrari
« Одговори #1708 на: Август 08, 2019, 23:46:11 pm »
Во право се италијаните. Срамота е Ферари да се поистоветува со дизајнеров. Ретко одвратна и сељачка гардероба. Подобро Бибер и Роналдо да се сликаат отколку облеката на овој.
За вкусовите не се дискутира, по нив се плука.

Отсутен Simo - Carrier159

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 36307
 • Il Moderatore
  • alfisti.mk
Одг: Ferrari
« Одговори #1709 на: Август 09, 2019, 00:42:23 am »
Сепак, дел од клиентелата на ферари е баш таа, сељачката со многу пари. Колку и да нејќат они..

Auto ko i svaka Alfa automatski nevalja. Da je najbolji auto na svijetu - opet nevalja jer je Alfa.
Da Alfa nevalja će ti potvrdit SVI koji nikad nisu vozili istu. Jer da valja onda bi je vozili. A kako nisu - nevalja.