Автор Тема: Средување на фотографии  (Прочитано 45752 пати)

Отсутен velestrumf

 • Модератор
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 20301
Одг: Средување на фотографии
« Одговори #15 на: Јули 26, 2011, 13:43:35 pm »
Па ти не пиеш пиво,што ке ти е ;)

Во право си..он не пие пиво... он лока! ;D

;D ;D ;D Респек за изразов, откај ти текна.... :D
The numbers thing, the how-fast-can-we-drag-race-a-bunch-of-cars, is the realm of people who think more is better, not better is better. - Matt Hardigree, Jalopnik.

Отсутен gOJDO

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 7552
 • Хорска Секција
Одг: Средување на фотографии
« Одговори #16 на: Јули 26, 2011, 13:52:07 pm »
На скопско-чаирски се вика „љоче пиво“

BTW, кога ќе има пријава за најава на модераторство за да викам „Уааа! Педери!“   8)
« Последно менување: Јули 26, 2011, 13:55:27 pm gOJDO »
Ум шо идит отпосле не јет ум!

Отсутен Tischläufer

 • Le Diesel
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 32278
 • Таков е животот... јебига
Одг: Средување на фотографии
« Одговори #17 на: Јули 26, 2011, 14:48:14 pm »
Убаво маче по фотка, да го направиме јебач!

Отсутен velestrumf

 • Модератор
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 20301
Одг: Средување на фотографии
« Одговори #18 на: Јули 26, 2011, 15:03:07 pm »
Убаво маче по фотка, да го направиме јебач!

Ауууу.... Е тоа ти е мотивација ;D
The numbers thing, the how-fast-can-we-drag-race-a-bunch-of-cars, is the realm of people who think more is better, not better is better. - Matt Hardigree, Jalopnik.

Отсутен Tischläufer

 • Le Diesel
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 32278
 • Таков е животот... јебига
Одг: Средување на фотографии
« Одговори #19 на: Јули 26, 2011, 15:05:43 pm »
Убаво маче по фотка, да го направиме јебач!

Ауууу.... Е тоа ти е мотивација ;D
Добро, од сега па натаму Убавите мачиња ќе му ги праќате на Велештрумф во ПП ;D :D ;D :D ;D :D ;D :D ;D :D ;D :D ;D :D ;D :D ;D :D ;D :D ;D :D ;D :D ;D :D ;D :D ;D :D ;D :D ;D :D ;D :D ;D :D ;D :D ;D :D ;D :D ;D :D

Отсутен ace-106

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3333
Одг: Средување на фотографии
« Одговори #20 на: Јули 26, 2011, 15:15:38 pm »
На скопско-чаирски се вика „љоче пиво“


Сељачаана.
« Последно менување: Јули 27, 2011, 00:42:42 am ace-106 »

Отсутен velestrumf

 • Модератор
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 20301
Одг: Средување на фотографии
« Одговори #21 на: Јули 26, 2011, 15:57:45 pm »
Убаво маче по фотка, да го направиме јебач!

Ауууу.... Е тоа ти е мотивација ;D
Добро, од сега па натаму Убавите мачиња ќе му ги праќате на Велештрумф во ПП ;D :D ;D :D ;D :D ;D :D ;D :D ;D :D ;D :D ;D :D ;D :D ;D :D ;D :D ;D :D ;D :D ;D :D ;D :D ;D :D ;D :D ;D :D ;D :D ;D :D ;D :D ;D :D ;D :D

Пу јаз’к!! Џабе радоС :D
The numbers thing, the how-fast-can-we-drag-race-a-bunch-of-cars, is the realm of people who think more is better, not better is better. - Matt Hardigree, Jalopnik.

Отсутен gOJDO

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 7552
 • Хорска Секција
Одг: Средување на фотографии
« Одговори #22 на: Јули 26, 2011, 17:03:24 pm »
Пу јаз'к о рук! Шо се игнорираш бе Веле?
Ум шо идит отпосле не јет ум!

Отсутен Cuore Sportivo

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 17649
 • Alfa155 & AlfaGT
Одг: Средување на фотографии
« Одговори #23 на: Јули 26, 2011, 18:14:44 pm »
Јас поштуем само оригинална фотка.

Фотошоп е варање, или евентуално за декстоп.

Малце ќе бидам критичен кон Scorpion, но шефе уште од старт приметив дека не внимаваш на детаљи. Првите слики од Volovo то гумите ти беа каљави. Земи една субота или недела запери Volvo то, прсни ги гумичките со спреј, помини ја цела шал табла со адекватно средство, купи си едно восоче и помини ја цела кола, убаво позиционирај ја и сликај. Веруј ми дека нема да ти треба Фотошоп.


Отсутен velestrumf

 • Модератор
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 20301
Одг: Средување на фотографии
« Одговори #24 на: Јули 26, 2011, 18:42:55 pm »
Јас поштуем само оригинална фотка.

Фотошоп е варање, или евентуално за декстоп.

Малце ќе бидам критичен кон Scorpion, но шефе уште од старт приметив дека не внимаваш на детаљи. Првите слики од Volovo то гумите ти беа каљави. Земи една субота или недела запери Volvo то, прсни ги гумичките со спреј, помини ја цела шал табла со адекватно средство, купи си едно восоче и помини ја цела кола, убаво позиционирај ја и сликај. Веруј ми дека нема да ти треба Фотошоп.

Парцијално се согласувам со тебе... И ја на времето го следев тој концепт као „Фотка е права ствар, како ќе ја штракнеш, а не како ќе ја дотераш“... Меѓутоа, муабетов држи вода само во зависност од тоа, до кој степен се користи Фотошоп при средување на фотографии, т.е. дали е само блага корекција на бои, светло, или хоризонт, или па се праи фарбање на цели делови од фотографијата.
The numbers thing, the how-fast-can-we-drag-race-a-bunch-of-cars, is the realm of people who think more is better, not better is better. - Matt Hardigree, Jalopnik.

Отсутен MecheTo

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 12372
 • Пудингот на шоферството
Одг: Средување на фотографии
« Одговори #25 на: Јули 26, 2011, 21:04:28 pm »
Јас поштуем само оригинална фотка.

Фотошоп е варање, или евентуално за декстоп.

Малце ќе бидам критичен кон Scorpion, но шефе уште од старт приметив дека не внимаваш на детаљи. Првите слики од Volovo то гумите ти беа каљави. Земи една субота или недела запери Volvo то, прсни ги гумичките со спреј, помини ја цела шал табла со адекватно средство, купи си едно восоче и помини ја цела кола, убаво позиционирај ја и сликај. Веруј ми дека нема да ти треба Фотошоп.


абе толку маткање за неколку слики од колата,јас толку не се мазнам ко ќе се капам ;D ;D ;D,а не колата да ја тантелам ;) :D
God created Turbo Lag to give VTECs a Chance! :D

Отсутен skorpion

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2218
 • Burn the tires, not your soul!!!
Одг: Средување на фотографии
« Одговори #26 на: Јули 26, 2011, 21:36:33 pm »
Јас поштуем само оригинална фотка.

Фотошоп е варање, или евентуално за декстоп.

Малце ќе бидам критичен кон Scorpion, но шефе уште од старт приметив дека не внимаваш на детаљи. Првите слики од Volovo то гумите ти беа каљави. Земи една субота или недела запери Volvo то, прсни ги гумичките со спреј, помини ја цела шал табла со адекватно средство, купи си едно восоче и помини ја цела кола, убаво позиционирај ја и сликај. Веруј ми дека нема да ти треба Фотошоп.Е кога да е тоа, само недела сум слободен и што да е прво. а штом дојде први одма и купувам восоче и ќе направам некоја добра фотка, бидејки немам ниедна убава фотка. а ова за на фотошоп чисто малку да се чепнат, сакам некоја чепната фотка ;) малку нашминкана :)
Jedno upozorenje!
Kad prelazite ulicu, uvek gledajte u automobile a ne u semafor!
Semafori retko kad udare čoveka.

Отсутен Sportex

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 7890
 • Иштван Беќар Пецарош
  • camouflage.mk
Одг: Средување на фотографии
« Одговори #27 на: Јули 26, 2011, 21:38:23 pm »
Јас поштуем само оригинална фотка.

Фотошоп е варање, или евентуално за декстоп.

Малце ќе бидам критичен кон Scorpion, но шефе уште од старт приметив дека не внимаваш на детаљи. Првите слики од Volovo то гумите ти беа каљави. Земи една субота или недела запери Volvo то, прсни ги гумичките со спреј, помини ја цела шал табла со адекватно средство, купи си едно восоче и помини ја цела кола, убаво позиционирај ја и сликај. Веруј ми дека нема да ти треба Фотошоп.


абе толку маткање за неколку слики од колата,јас толку не се мазнам ко ќе се капам ;D ;D ;D,а не колата да ја тантелам ;) :D

BMW е кола за груби момци не е за пицајзли... ;D

Отсутен DareBmw

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 4307
 • К’мет
Одг: Средување на фотографии
« Одговори #28 на: Јули 26, 2011, 22:44:46 pm »
Велештрумф може ли на таа фотката од БМВ то мое го има го автомобили на членови 520ка та на сликата од позади што е сликана колата,да ми направиш црни штоповите скроз и една само жмигавците да видам како повеќе ќе стои ај жити се ;D

Отсутен Bicikle

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 7296
Одг: Средување на фотографии
« Одговори #29 на: Јули 26, 2011, 23:03:23 pm »
дај пратете некоај слика ќе водам што можам. И каѓете како би требало да изгледа, шо сакате да се смени поправи...