Автор Тема: Аро 10.4 4x4  (Прочитано 108922 пати)

Отсутен icemann

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 674
Одг: Аро 10.4 4x4
« Одговори #810 на: Декември 01, 2016, 11:34:28 am »
Сеуште се држи :)Отсутен Tischläufer

 • Le Diesel
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 32126
 • Таков е животот... јебига
Одг: Аро 10.4 4x4
« Одговори #811 на: Декември 01, 2016, 11:39:02 am »
Се држи бе, секој ден те гледам низ дебар маало

Отсутен icemann

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 674
Одг: Аро 10.4 4x4
« Одговори #812 на: Декември 01, 2016, 13:04:37 pm »
крени рука еднаш :) да се поздравиме :)

Отсутен icemann

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 674
Одг: Аро 10.4 4x4
« Одговори #813 на: Декември 04, 2016, 23:27:47 pm »
се повозевме деноиве и искористивме нексус камера во слоу моушн.

еве и 4к :)


« Последно менување: Декември 04, 2016, 23:34:52 pm icemann »

Отсутен zeroSignal

 • FEARLESS LEADER
 • Генерал Прва Класа
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 26657
 • Kanzerwagen Golf 2.0 TDI
  • Evolutive.mk
Одг: Аро 10.4 4x4
« Одговори #814 на: Декември 05, 2016, 10:22:56 am »
На домашен терен е тука! Браво!

Отсутен MartinAlfista

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 15158
 • ВМРО 206 1.4i
  • Follow @martinskiiiii and @206.rally
Одг: Аро 10.4 4x4
« Одговори #815 на: Декември 05, 2016, 11:13:59 am »
Мило ми е што се користи во склоп со намената, и мило ми е што уживаш во креацијата :)

Отсутен icemann

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 674
Одг: Аро 10.4 4x4
« Одговори #816 на: Декември 05, 2016, 12:41:57 pm »
Мило ми е што се користи во склоп со намената, и мило ми е што уживаш во креацијата :)

love and hate relationship што да ти кажам повеќе :)

Отсутен icemann

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 674
Одг: Аро 10.4 4x4
« Одговори #817 на: Декември 12, 2016, 16:48:42 pm »
Викендов се возеше накај караџица.. ова е една рекичка што немаше проблем да се помине 3-4 пути.. али по мразот беше доста трудно..

ме вадеше еден хјундаи галопер :)


Отсутен icemann

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 674
Одг: Аро 10.4 4x4
« Одговори #818 на: Април 06, 2017, 13:09:04 pm »
Момци, арото конечно си доби поголемо братче со поголемо v6 моторче, поголемо меѓуоскино растојание, повеќе опрема, лимитед слип диф позади и функционален 4x4 систем..


Отсутен t0m1cA

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1798
Одг: Аро 10.4 4x4
« Одговори #819 на: Април 06, 2017, 16:40:09 pm »
Со здравје да се вози, не си згрешил со изборот , неприкосновен теренец, кај и да го запнеш тера!

Отсутен DARK MK1 GTI

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 5107
Одг: Аро 10.4 4x4
« Одговори #820 на: Април 06, 2017, 16:52:38 pm »
Планови и модификации :D ?

Отсутен Carpathian Lord

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 9855
Одг: Аро 10.4 4x4
« Одговори #821 на: Април 06, 2017, 17:52:40 pm »
Ауу убаво! Pajero ако не се кажам!
3.0 или 3.5?

3.5 V6 го имам возено во Mitsubishi Magna (кај нас ги нема)

Тоа беше првиот автоматик што го имам возено во животот.

Интересен мотор и релативно добар автоматски мењач, мада се познаваа годините.


Отсутен icemann

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 674
Одг: Аро 10.4 4x4
« Одговори #822 на: Април 14, 2017, 15:28:57 pm »
3.0 pajero sport automatic.
planovi I proper pretstavuvanje na nova tema :)

Отсутен nefer

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 612
Одг: Аро 10.4 4x4
« Одговори #823 на: Јуни 07, 2019, 01:52:23 am »
само делот од грана треба да го затне,за резерварот дека е од фабрички мотор со карбуратор си има друго решение
сега открив дека и кај нас има пост за овој проблем... имам мака со старата Фиеста од 1996, мултипоинт со евап систем... од поодамна приметував  понекогаш кога ќе го отклучувам капачето дека прави ПуФФ, а понекогаш, поретко,  и при стартување да се осети мирис на бензин во кабина... Инаку уште кога ја купив колата беше отворен лимот под задното седиште, се гледа пумпата; јас го покрив со гума, а сега и го залепив со јак селотејп.
Исто така ОТКРИВ зошто ми прау звук на капачето, вентилот кај што пумпаџијата го бутка пиштолот не држи, па сега капачката држи... Купив на бензинска пластична капачка и со неа имампомалце смрдеа на бензин во кабина, но има смрдеа од  кај капачката..
Не ми е јасно зошто бензинот толку испарува, не само при возење туку и на паркирано возила ???
Како порано кога имавме обиучни капачки со дупка немаше толку проблеми ??
Размислувам ДА ГО исфрлам ЦЕЛИОТ ЕВАП систе, да затнам на Резервоар а ина усисна грана а да го дупнам капачето со клуч  или да користам пластичното од бензинска ???
еве го системот кај мене :

инаку да ги сменам сите елементи од Евап системот ќе ме кошта поскапо од колата на сстаро што вреди...