Автор Тема: Seat Leon 5D  (Прочитано 16614 пати)

Отсутен AUUU

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 5081
Одг: Seat Leon 5D
« Одговори #165 на: Јуни 17, 2019, 22:45:03 pm »
Сакам еден ваков, само бел. Се двоумам измеѓу Леон и Голф. Од една страна си викам не сум толку стар
 за Голф, а од друга страна Голф сие класика, ВВ германски синоним,ж и ме пали ко ќе му ј а видам предницата, намуртена како Хитлер. Леонот се добива за помалце пари а има поќе работи подобри. Незнам кој мотор да го земам 1.2 105, ТСИ или 1.6 ТДИ  110 важи и за Гољфот и Леонот. Совет.

Кој е буџетот? Имаше до скоро акција за леон 1.5 тси фр опрема со триста тракатанци за 21.000 евра
За овие два 10-11 илјади евра 2013-14 година. Толку скапо неможам.Ако купувам нова ќе дам 16.000 евра за Корола или Сеед. Ама овие две најмногу ми паднаа во очи особено Леонот. Јурај ми рече купиди и30 или Корола ама королава е азиско возило и ако некош црни турбото не се најдува толку лесно како за Леон/Голф.
Ами не ти ни требит да менваш турбо кај азијатите... не е од пластика како кај овие хитлерскиве.

Ако ептен имаш мерак да чепкаш по коливе, а имаш и кум/кумашин/баџанак аутомеханичар тогаш зимај 1.6 тди 105 кс, 2010-11 не му ја мисли, цело време ќе си имаш занимација. Ама пази да биде со 120-140.000 тазе увоз, уникат.