Автор Тема: Михаел Шумахер се бори за својот живот  (Прочитано 22010 пати)

Присутен Skywalker

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2294
Одг: Михаел Шумахер се бори за својот живот
« Одговори #30 на: Декември 31, 2013, 18:23:13 pm »
David Coulthard за Михаел Шумахер, вреди да се прочита.

At the end of the day he had the same rules and the same race marshals as the rest of us. And he destroyed us.

http://www.telegraph.co.uk/sport/motorsport/formulaone/michael-schumacher/10543292/I-only-hope-Michael-Schumacher-pulls-through-so-that-he-can-see-all-the-nice-things-people-are-saying-about-him.html
Lt. Commander Data: "I will always be puzzled by the human predilection for piloting vehicles at unsafe velocities"

Отсутен Dekio7

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2601
Одг: Михаел Шумахер се бори за својот живот
« Одговори #31 на: Јануари 01, 2014, 11:03:02 am »
Sabine Kehm je rekla da je Schumacherovo stanje stabilno. Nema potrebe da se lekari danas obracaju posto nema vecih iznenadjenja.

Присутен RedEco

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 4084
 • Passat B8
Одг: Михаел Шумахер се бори за својот живот
« Одговори #32 на: Јануари 01, 2014, 12:16:02 pm »
bidejki standardite tamu se povisoni v medicinata go tretiraa kako rizicno, da bese kajnas dosega ke bese abe vozi misko... ;)
sfe e do sistemot, i pozicijata na popametnite vo nego.

Отсутен FiLo

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 6099
Одг: Михаел Шумахер се бори за својот живот
« Одговори #33 на: Јануари 01, 2014, 12:17:30 pm »
Кај нас ке се тагнеа докторите на фејсбук дека биле заедно со шумахер.

Отсутен Deni

 • Photo & Light
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 47148
 • Махер
  • malikovski.com
Одг: Михаел Шумахер се бори за својот живот
« Одговори #34 на: Јануари 01, 2014, 12:19:16 pm »
И ќе ги претепаа вечерта.
               
    --- Objects in mirror are losing as it appears --- 
Speed kills your Pocketbook.

Отсутен Igor

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 9439
Одг: Михаел Шумахер се бори за својот живот
« Одговори #35 на: Јануари 01, 2014, 12:21:39 pm »
Кај нас немаше ни да стигне до болница, ќе си умреше на Шапка/Маврово.

Отсутен Bugar

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 5711
 • Почесен кинез.
Одг: Михаел Шумахер се бори за својот живот
« Одговори #36 на: Јануари 01, 2014, 12:25:56 pm »
Кај нас немаше ни да стигне до болница, ќе си умреше на Шапка/Маврово.

Додека дојдеше екипа ќе беше раметли (покоен по босански).

Присутен RedEco

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 4084
 • Passat B8
Одг: Михаел Шумахер се бори за својот живот
« Одговори #37 на: Јануари 01, 2014, 12:35:48 pm »
kolku e tocna informacijata deka mu se slucilo nadvor od pista neznam, skrsnal po padnat drugar kao...  :-\

ne treba da se raboti za golema brzina poveke ke da e ukopuvanje na ski nadvor od patekata kade  glavecki letas ko raketa... ova jas od licno iskustvo...  :D
sfe e do sistemot, i pozicijata na popametnite vo nego.

Отсутен Dekio7

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2601

Отсутен FiLo

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 6099
Одг: Михаел Шумахер се бори за својот живот
« Одговори #39 на: Јануари 03, 2014, 00:00:31 am »

Отсутен Deni

 • Photo & Light
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 47148
 • Махер
  • malikovski.com
Одг: Михаел Шумахер се бори за својот живот
« Одговори #40 на: Јануари 03, 2014, 00:02:12 am »
Уште си седи со пола изваден череп.
               
    --- Objects in mirror are losing as it appears --- 
Speed kills your Pocketbook.

Присутен RedEco

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 4084
 • Passat B8
Одг: Михаел Шумахер се бори за својот живот
« Одговори #41 на: Јануари 03, 2014, 00:10:11 am »
vidov negde fotkata od mestoto stvarno ruzna, odma do pistata golemi kamenja karpi... se skijaat na karpiesta planina maltene... kakva priroda imame na nasite ski centri ama nas za K ne ne biva...  :-\

jagi


sfe e do sistemot, i pozicijata na popametnite vo nego.

Отсутен krell

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1809
Одг: Михаел Шумахер се бори за својот живот
« Одговори #42 на: Јануари 03, 2014, 02:35:35 am »
vidov negde fotkata od mestoto stvarno ruzna, odma do pistata golemi kamenja karpi... se skijaat na karpiesta planina maltene... kakva priroda imame na nasite ski centri ama nas za K ne ne biva...  :-\

jagi
(Фотографијата е скриена. Кликни тука за да ја прикажеш..)

(Фотографијата е скриена. Кликни тука за да ја прикажеш..)

Да, ама ова не е официјална стаза. Скијал Off Piste, веројатно за поголем адреналин и поголемо уживање. Некогаш не е интересно да скијаш на стаза, туку баш off piste (пред некој година така off piste ги затрупа Лавина во Банско, еден погина).


Франција сепак има прекрасни ски терени, и off piste и средени максимално


Дарко

Отсутен MaNDiL

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 359
Одг: Михаел Шумахер се бори за својот живот
« Одговори #43 на: Јануари 03, 2014, 13:00:26 pm »
имаше слики со стрелки. ЗНачи на втората слика ,лево и десно  е официалната стаза додека средниот дел е off. Е сеа закачил еден камен летнал преку неколку и дирекно со главата во друг.
You can sleep in your car, but you can't race your house.

Присутен Skywalker

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2294
Одг: Михаел Шумахер се бори за својот живот
« Одговори #44 на: Јануари 03, 2014, 15:27:35 pm »


Lt. Commander Data: "I will always be puzzled by the human predilection for piloting vehicles at unsafe velocities"