Автор Тема: Михаел Шумахер се бори за својот живот  (Прочитано 22047 пати)

Отсутен MecheTo

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 11822
 • Пудингот на шоферството
Одг: Михаел Шумахер се бори за својот живот
« Одговори #15 на: Декември 30, 2013, 20:53:14 pm »
Остај ме мене моли се за Шуми. ;D
God created Turbo Lag to give VTECs a Chance! :D

Отсутен Tischläufer

 • Le Diesel
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 31398
 • Таков е животот... јебига
Одг: Михаел Шумахер се бори за својот живот
« Одговори #16 на: Декември 30, 2013, 20:53:50 pm »
Се молам. Само да преживее. Мој херој од младоста.

Отсутен Cuore Sportivo

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 17639
 • Alfa155 & AlfaGT
Одг: Михаел Шумахер се бори за својот живот
« Одговори #17 на: Декември 31, 2013, 05:24:42 am »
Отсутен MaNDiL

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 359
Одг: Михаел Шумахер се бори за својот живот
« Одговори #18 на: Декември 31, 2013, 09:32:58 am »
Не можам да се изначудам на македонското хејтерство. Не само на форумов , туку и на фејсбук. Баш ми е гајле ако умре, други се смеат, трети трета глупост. Алоо како прво се работи за човечки живот . Да, можеби не се работи за твој близок , можеби не си бил фан на истиот, ама тоа не ти дава за право да викаш баш ми е гајле дали умре. Сепак човечкото треба да проработи во нас. На крај краишта ако не ти е гајле, преќути си , пофино изглеа
Нема везе, секој за себе

http://youtu.be/_eLfoT185_g
« Последно менување: Декември 31, 2013, 10:40:08 am MaNDiL »
You can sleep in your car, but you can't race your house.

Отсутен Igor

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 9439
Одг: Михаел Шумахер се бори за својот живот
« Одговори #19 на: Декември 31, 2013, 09:51:11 am »
Батали ги тие, не се вредни ни за спомнување.

Отсутен Cuore Sportivo

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 17639
 • Alfa155 & AlfaGT
Одг: Михаел Шумахер се бори за својот живот
« Одговори #20 на: Декември 31, 2013, 09:59:02 am »

Отсутен Dekio7

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2601
Одг: Михаел Шумахер се бори за својот живот
« Одговори #21 на: Декември 31, 2013, 11:15:26 am »
Schumacherovo stanje je malo bolje nego juce. Nocas je imao jos jednu operaciju koja je trajala dva sata i tokom koje je uklonjen jos jedan hematom. To je pomoglo u smanjivanju pritiska u glavi i on je sada stabilizovan.

Doktori su rekli da su bili iznenadjeni sto su vec sada videli neki napredak. Stanje je i dalje kriticno, ali definitivno je bolje nego juce. Ne zele da ga bude. Za sada ostaje u vestackoj komi.

Отсутен Cuore Sportivo

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 17639
 • Alfa155 & AlfaGT
Одг: Михаел Шумахер се бори за својот живот
« Одговори #22 на: Декември 31, 2013, 13:09:45 pm »

Отсутен Skywalker

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2300
Одг: Михаел Шумахер се бори за својот живот
« Одговори #23 на: Декември 31, 2013, 13:11:42 pm »
Добро е шо носел кацига, без неа досега веројатно ќе беше мртов.

Најбезбедно место за Шуми е Ф1, во другиве спортови само удари добива.

За малото подобрувањето кое овозможило извршување на втора операција на левата страна на мозокот.
http://www.jamesallenonf1.com/2013/12/schumacher-second-operation-leads-to-slight-improvement/
Lt. Commander Data: "I will always be puzzled by the human predilection for piloting vehicles at unsafe velocities"

Отсутен Bugar

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 5711
 • Почесен кинез.
Одг: Михаел Шумахер се бори за својот живот
« Одговори #24 на: Декември 31, 2013, 13:32:31 pm »
Ќе се среди човекот. Има Господ.

Отсутен Vasil

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3758
Одг: Михаел Шумахер се бори за својот живот
« Одговори #25 на: Декември 31, 2013, 14:45:32 pm »
Има добри хирурзи и добра навика да носи кацига.

Отсутен kimi makedonski

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2141
 • Слобода или смрт
Одг: Михаел Шумахер се бори за својот живот
« Одговори #26 на: Декември 31, 2013, 15:27:45 pm »
Мој другар пред 3 месеци се искрши паѓајќи од крос. Скрши рака и нога а да не носел кацига ќе имал и сериозни повреди на главата вака само пројде со модрици и набиеници од кацигата. Впрочем имаше комплет скапа опрема заедно со кацигата и пак кацигата ја искрши на пола.

Отсутен Igor

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 9439
Одг: Михаел Шумахер се бори за својот живот
« Одговори #27 на: Декември 31, 2013, 16:37:01 pm »
А замисли да носел кацига од 500 денари..

Отсутен DENDE-LANCERED

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 5002
 • LANCER EVO (GreeN EditioN)
  • http://forum.carclub.mk/index.php/topic,101.0.html
Одг: Михаел Шумахер се бори за својот живот
« Одговори #28 на: Декември 31, 2013, 16:54:20 pm »
Добро е шо носел кацига, без неа досега веројатно ќе беше мртов.

Најбезбедно место за Шуми е Ф1, во другиве спортови само удари добива.

За малото подобрувањето кое овозможило извршување на втора операција на левата страна на мозокот.
http://www.jamesallenonf1.com/2013/12/schumacher-second-operation-leads-to-slight-improvement/
Koja ironija covece, ne se utem so brzini nad 300km/h i od edno skijanje ne daj boze da pogine, navistina golema ironija.
Nezno klikni na; http://forum.carclub.mk/index.php/topic,101.0.html      If you want to have a free ride!

Отсутен Simo - Carrier159

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 38300
 • Il Moderatore
  • alfisti.mk
Одг: Михаел Шумахер се бори за својот живот
« Одговори #29 на: Декември 31, 2013, 17:00:03 pm »
Јас лично не сум го сакал Шумахер како возач. Но не можам да кажам дека ми е сеедно за неговата состојба и за неговата повреда, а уште помалце да се ситам или да се радувам. Човекот на крајот на краиштата влезе во легендите и ќе биде запаметен како легендарен возач во Ф1. Во најмала рака  ќе се зборува за него како што се зборува за Фанџо, Аскари, Сена, Прост, итн,  итн..

Му пожелувам брзо опоравување од тешката повреда и да го видиме во Ф1 како советник - кај што и му е и место.

Auto ko i svaka Alfa automatski nevalja. Da je najbolji auto na svijetu - opet nevalja jer je Alfa.
Da Alfa nevalja će ti potvrdit SVI koji nikad nisu vozili istu. Jer da valja onda bi je vozili. A kako nisu - nevalja.