Автор Тема: Михаел Шумахер се бори за својот живот  (Прочитано 21554 пати)

Отсутен MaNDiL

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 359
You can sleep in your car, but you can't race your house.

Отсутен Bugar

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 5725
 • Почесен кинез.
Одг: Михаел Шумахер се бори за својот живот
« Одговори #1 на: Декември 30, 2013, 16:36:01 pm »
Е па во Швајцарија е и ќе преживее. Таму има доктори најдобри на свет.

Отсутен Deni

 • Photo & Light
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 46953
 • Махер
  • malikovski.com
Одг: Михаел Шумахер се бори за својот живот
« Одговори #2 на: Декември 30, 2013, 16:37:42 pm »
Ве молам за нормална вест во која не треба да се сајнинувам за да ја прочитам. Поготово во прв пост.
               
    --- Objects in mirror are losing as it appears --- 
Speed kills your Pocketbook.

Отсутен Tischläufer

 • Le Diesel
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 31364
 • Таков е животот... јебига
Одг: Михаел Шумахер се бори за својот живот
« Одговори #3 на: Декември 30, 2013, 16:38:55 pm »
Туууу ми се смрзна крвта....
Дени види среди таму шо треба нека преживее жити све.

Отсутен Igor

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 9435
Одг: Михаел Шумахер се бори за својот живот
« Одговори #4 на: Декември 30, 2013, 16:47:42 pm »
@Deni

Јас од вчера постојано сум на mirror.co.uk, имаш апдејти на 10-30 минути околу ситуацијата на Шумахер.
Не треба ни сајнинување ни ништо.


Издржи мајсторе!  :(


Отсутен n1kola

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 4499
 • French diamond
Одг: Михаел Шумахер се бори за својот живот
« Одговори #5 на: Декември 30, 2013, 18:19:58 pm »
Со какви брзини возеше цел живот и од едно мо*ано скијање ова му се деси  :-\

Присутен Simo - Carrier159

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 38160
 • Il Moderatore
  • alfisti.mk
Одг: Михаел Шумахер се бори за својот живот
« Одговори #6 на: Декември 30, 2013, 20:05:17 pm »
е па тоа мочано скијање може да има брзини од 80-90тина км/ч кај аматери, а кај про спусташи и до 140+ км/ч. и сето тоа на сопствени нозе и со речиси никаква заштита. Не е наивно и безопасно, ниту е за потценување.

Auto ko i svaka Alfa automatski nevalja. Da je najbolji auto na svijetu - opet nevalja jer je Alfa.
Da Alfa nevalja će ti potvrdit SVI koji nikad nisu vozili istu. Jer da valja onda bi je vozili. A kako nisu - nevalja.

Отсутен MecheTo

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 11809
 • Пудингот на шоферството
Одг: Михаел Шумахер се бори за својот живот
« Одговори #7 на: Декември 30, 2013, 20:08:36 pm »
Не ми се верува дека и до посебна тема стигна работата.
God created Turbo Lag to give VTECs a Chance! :D

Отсутен Tischläufer

 • Le Diesel
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 31364
 • Таков е животот... јебига
Одг: Михаел Шумахер се бори за својот живот
« Одговори #8 на: Декември 30, 2013, 20:10:21 pm »
Трололо...
Посебен форум ја би отворил

Отсутен MaNDiL

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 359
Одг: Михаел Шумахер се бори за својот живот
« Одговори #9 на: Декември 30, 2013, 20:18:40 pm »
Не ми се верува дека и до посебна тема стигна работата.
Па веројатно бидејќи збориме за еден од најдобрите ф1 шофери на сите времиња , а дефинитивно најтрофеен !
Сите жалиме за некои легенди кои возеле кога не сме биле родени. Пораснав со Шумахер и навивам за него од сам почеток. Ако не ви се допаѓа темата можете да ја одбегнете.
You can sleep in your car, but you can't race your house.

Отсутен Deni

 • Photo & Light
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 46953
 • Махер
  • malikovski.com
Одг: Михаел Шумахер се бори за својот живот
« Одговори #10 на: Декември 30, 2013, 20:19:38 pm »
Слушнавте?  :'(
               
    --- Objects in mirror are losing as it appears --- 
Speed kills your Pocketbook.

Отсутен MecheTo

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 11809
 • Пудингот на шоферството
Одг: Михаел Шумахер се бори за својот живот
« Одговори #11 на: Декември 30, 2013, 20:20:06 pm »
Ич мува не ме лази,а не жал да ми биди.
God created Turbo Lag to give VTECs a Chance! :D

Отсутен achtung

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 6498
Одг: Михаел Шумахер се бори за својот живот
« Одговори #12 на: Декември 30, 2013, 20:24:08 pm »

Отсутен Dekio7

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2601
Одг: Михаел Шумахер се бори за својот живот
« Одговори #13 на: Декември 30, 2013, 20:46:15 pm »
Не!

Отсутен Tischläufer

 • Le Diesel
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 31364
 • Таков е животот... јебига
Одг: Михаел Шумахер се бори за својот живот
« Одговори #14 на: Декември 30, 2013, 20:49:01 pm »
Ич мува не ме лази,а не жал да ми биди.

Мува гомно лази а не па тебе ;D