Автор Тема: Перални низ Скопје?  (Прочитано 309885 пати)

Отсутен Simo - Carrier159

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 36311
 • Il Moderatore
  • alfisti.mk
Одг: Перални низ Скопје?
« Одговори #3240 на: Април 04, 2019, 00:30:49 am »
Автоматската перална од Бушав има нова програма за перење од 200 денари. Кога отворија мислам дека најевтиното перење беше 300 денари. Има некој перено со оваа програма да сподели искуство?
Неколку пати. Одлична си е програмата за стиснати ко ја :) Само да си знаете, нема сендвич...

Auto ko i svaka Alfa automatski nevalja. Da je najbolji auto na svijetu - opet nevalja jer je Alfa.
Da Alfa nevalja će ti potvrdit SVI koji nikad nisu vozili istu. Jer da valja onda bi je vozili. A kako nisu - nevalja.

Отсутен DarthJe5us

 • Авиону, сломићу ти крила..
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 16516
 • (•_•) ( •_•)>⌐■-■ (⌐■_■)
Одг: Перални низ Скопје?
« Одговори #3241 на: Април 04, 2019, 00:32:10 am »
Како што рековме, 300 е скапо ќе мора да се додаде и за поевтино. =)

Автоматската перална од Бушав има нова програма за перење од 200 денари. Кога отворија мислам дека најевтиното перење беше 300 денари. Има некој перено со оваа програма да сподели искуство?
Неколку пати. Одлична си е програмата за стиснати ко ја :) Само да си знаете, нема сендвич...

Џабе даваа сендвичи чим сега се стискаме :P

Присутен Fic_CC

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 15788
 • Keep it 100
Одг: Перални низ Скопје?
« Одговори #3242 на: Април 20, 2019, 12:01:51 pm »
Најнова технологија на перење

Отсутен Спенсер

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 6169
Одг: Перални низ Скопје?
« Одговори #3243 на: Април 20, 2019, 16:59:52 pm »
Море пробај го реброто во биртијата од карши, одлично е. ;D :D

Отсутен PijsikavePijsitutun

 • Почетник
 • *
 • Пораки: 45
Одг: Перални низ Скопје?
« Одговори #3244 на: Мај 03, 2019, 10:35:28 am »
Најнова технологија на перење
(Фотографијата е скриена. Кликни тука за да ја прикажеш..)(Фотографијата е скриена. Кликни тука за да ја прикажеш..)

Лошо гледам или со метлата од бришачите ја чисти хаубата?
Која перална е ова, каде се наоѓа?

Присутен Fic_CC

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 15788
 • Keep it 100
Одг: Перални низ Скопје?
« Одговори #3245 на: Мај 03, 2019, 11:11:44 am »
Не гледаш лошо, таа е технологијата. Пералната е во Влае кај Кам маркет на семафорот.

Отсутен Tanevski

 • Почетник
 • *
 • Пораки: 10
Одг: Перални низ Скопје?
« Одговори #3246 на: Мај 05, 2019, 19:44:57 pm »
Дали некој има инфо кое е средството што прави да мириса убаво колата надвор после перење кај Бушав? или @Bu$aV MeGaNe да не обавести :D

Присутен зоки-златен

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3967
 • хаУс мајстор
Одг: Перални низ Скопје?
« Одговори #3247 на: Мај 11, 2019, 23:06:34 pm »
Оли-Сан се вратил на сцената. Денес перев кола таму и неможам да и се изнагледам. Се надевам дека вакво перење ќе нудат и понатаму и сигурен сум дека треба да чини повеќе од 200мкд колку што е сега моментално. Препорачувам.
Пoтпис,дaтa,пијaм,вoдa.

Отсутен AUUU

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3509
Одг: Перални низ Скопје?
« Одговори #3248 на: Мај 12, 2019, 07:24:11 am »
Оли-Сан се вратил на сцената. Денес перев кола таму и неможам да и се изнагледам. Се надевам дека вакво перење ќе нудат и понатаму и сигурен сум дека треба да чини повеќе од 200мкд колку што е сега моментално. Препорачувам.

Тоа кај Реплек?

Отсутен ZilePunto

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 5520
 • Плинаш!!!
Одг: Перални низ Скопје?
« Одговори #3249 на: Мај 12, 2019, 12:30:51 pm »
Да, карши реплек.

Sent from my FIG-LX1 using Tapatalk


Присутен зоки-златен

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3967
 • хаУс мајстор
Одг: Перални низ Скопје?
« Одговори #3250 на: Мај 12, 2019, 16:43:26 pm »
Кaрши Реплек е "Кaј чичo" :D
Пoтпис,дaтa,пијaм,вoдa.

Отсутен kantardziski

 • Почетник
 • *
 • Пораки: 1
Одг: Перални низ Скопје?
« Одговори #3251 на: Јуни 03, 2019, 12:06:15 pm »
Оли-Сан се вратил на сцената. Денес перев кола таму и неможам да и се изнагледам. Се надевам дека вакво перење ќе нудат и понатаму и сигурен сум дека треба да чини повеќе од 200мкд колку што е сега моментално. Препорачувам.

Тоа кај Реплек?

Сефте пост за мене, али чисто да споделам искуство од Оли-сан (сега има друго име, го заборавив):

Прв пат идам кај нив и сум полу-задоволен од перењето.... од надвор оставиле флеки на хауба и браник (мушички, гомца, се гледаат флеки). Праговите исто не беа сјајно исчистени. Од внатре оставиле прашина и не усисале убаво околу мењач и рачната. Во вратите шо останало малце ѓубре ништо не чепнале.

Не очекував ова на толку фалење, во комшии имам уште 3-4 други автоперални па ќе пробам на други места, пошо мислам дека барем за од надвор грубите флеки заслужуваат да се пребришат добро.

Отсутен Yamaha

 • Почетник
 • *
 • Пораки: 5
Одг: Перални низ Скопје?
« Одговори #3252 на: Јули 17, 2019, 01:09:57 am »
Нова самоуслужна авто перална во Скопје,на булевар Борис Трајковски пред бензиската Лукоил(три класи боље од гала) според мене.

Отсутен Vlatce-Vectra

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3595
Одг: Перални низ Скопје?
« Одговори #3253 на: Јули 17, 2019, 01:31:03 am »
Нова самоуслужна авто перална во Скопје,на булевар Борис Трајковски пред бензиската Лукоил(три класи боље од гала) според мене.
Bolje u stilu na ???????

Отсутен DarthJe5us

 • Авиону, сломићу ти крила..
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 16516
 • (•_•) ( •_•)>⌐■-■ (⌐■_■)
Одг: Перални низ Скопје?
« Одговори #3254 на: Јули 17, 2019, 06:16:17 am »
Cena??