Автор Тема: Перални низ Скопје?  (Прочитано 731255 пати)

Отсутен yarre

  • Bearing Expert
  • Редовен
  • ***
  • Пораки: 1255
  • www.lagermax.mk
    • LAGERMAX
Одг: Перални низ Скопје?
« Одговори #2760 на: 25 Август 2018, 06:37:42 am »
Сеа ште си почакате да се отворе автоматическата :)

Сите знаеме дека присатноста на Д&Б таму, ќе биде гаранција за максимум професионализам во работата.

И ќе почнете да усисавате сами :)

Отсутен Bu$aV MeGaNe

  • Редовен
  • ***
  • Пораки: 1854
  • Renault Megane R26
Одг: Перални низ Скопје?
« Одговори #2761 на: 25 Август 2018, 07:45:37 am »
Полека се гледа крајот

Sent from my Mi A1 using Tapatalk


Присутен Vlatce-Vectra

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 5397
Одг: Перални низ Скопје?
« Одговори #2762 на: 25 Август 2018, 08:29:07 am »
Odlicno. Moze li od prva raka da dobieme nekoja informacija okolu cenite, programite sto kje bidat, dali kje ima usisuvaci na strana da zacistis vnatre, perenje odozdola i oficijalno od koga bi se otvorilo?
Inace airlija so lesno neka vi ide i od musterii glava da ne krenete.

Отсутен Bu$aV MeGaNe

  • Редовен
  • ***
  • Пораки: 1854
  • Renault Megane R26
Одг: Перални низ Скопје?
« Одговори #2763 на: 25 Август 2018, 09:00:33 am »
За цените ќе има наскоро информации,долно перење ќе има,усисивачи ќе има за самопослужување.Отварање отприлика за 20 дена ама ништо не е официјално.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk


Отсутен nikola_bb

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 4708
Одг: Перални низ Скопје?
« Одговори #2764 на: 25 Август 2018, 15:12:38 pm »
So srekja! Samo napred.

Sent from my Redmi 5 Plus using Tapatalk


Отсутен InSides

  • Јуниор
  • **
  • Пораки: 857
  • ...кад звизде шурикени.
Одг: Перални низ Скопје?
« Одговори #2765 на: 25 Август 2018, 18:59:19 pm »
Бушав, врати се!

За цените ќе има наскоро информации,долно перење ќе има,усисивачи ќе има за самопослужување.Отварање отприлика за 20 дена ама ништо не е официјално.


П.С. Немаше песна со Бушав. :(

Отсутен Zile

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 7578
  • Плинаш!!!
Одг: Перални низ Скопје?
« Одговори #2766 на: 25 Август 2018, 22:40:50 pm »
За цените ќе има наскоро информации,долно перење ќе има,усисивачи ќе има за самопослужување.Отварање отприлика за 20 дена ама ништо не е официјално.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
Значи во стил на washfabrik. Браво, само напред.

Sent from my Huawei P Smart using Tapatalk


Отсутен shajka

  • Јуниор
  • **
  • Пораки: 171
Одг: Перални низ Скопје?
« Одговори #2767 на: 29 Август 2018, 15:28:18 pm »
Мене ми напраи кејф самоуслужната перална. Целиот амбиент е топ, секој си брка работа има голем простор и што е најбитно работи нон стоп...

Пробајте ја пералната Катастар до катастарот во Тафталиџе, да видите како мириса оригинал Sonax.

Отсутен 386ka

  • Јуниор
  • **
  • Пораки: 842
  • Am386 DX/DXL-40
Одг: Перални низ Скопје?
« Одговори #2768 на: 29 Август 2018, 16:43:36 pm »
Сакам да споделам искуство за пералната Премиум Моторс кај сервисите близу Лепенец во Ѓорче (локација). Покрај тоа што нудат дитејлинг услуги (хемиско, полирање и слично), нудат и перење, користејќи го методот со две кофи.
Од тоа што знам, користат само средства на Chemical Guys за кои се увозници. Цената на перењето е од 500 до 2000 денари, што веројатно одговара само на оние кои се пицајзли за своите возила. Бидејќи до сега сум бил 2-3 пати задоволен сум од услугата, се посветува внимание на возилото од оштетување и слично, и нормално, ако нешто пропуштат веднаш ќе искорегираат. :)

Мене лично голем плус ми е тоа што газдата е прилично ентузијастичен околу својата работа и секогаш е расположен уз кафе да поразговара во врска со дитејлинг и рандом автомобилски проекти.

Отсутен Igor

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 9498
Одг: Перални низ Скопје?
« Одговори #2769 на: 29 Август 2018, 22:47:59 pm »
Муња ли? Беше присатен на форумов, само го снема нешто. :D

Отсутен zlatkoa

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 3201
Одг: Перални низ Скопје?
« Одговори #2770 на: 29 Август 2018, 22:50:26 pm »
Кога переше Бушав за 200 денари маани му баравме, не поминале со крпа кај капачето од резервоарот....

Сега се појавува нов лик со цени од 500 до 2000 и е сосема ок тоа.

Сигурен сум дека Премиум моторс се ок дечки и ќе ги посетам, ама муабетот ми беше за форумската логика...

Отсутен nikola_bb

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 4708
Одг: Перални низ Скопје?
« Одговори #2771 на: 29 Август 2018, 22:56:03 pm »
Мене ми напраи кејф самоуслужната перална. Целиот амбиент е топ, секој си брка работа има голем простор и што е најбитно работи нон стоп...

Пробајте ја пералната Катастар до катастарот во Тафталиџе, да видите како мириса оригинал Sonax.
Пробано тиња невидена. Прозорите мачканици гумите нашибано средство ко порано со сок на растварање што ги мачкаа. Оцена 2-

Отсутен n1kola

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 6475
  • French diamond
Одг: Перални низ Скопје?
« Одговори #2772 на: 29 Август 2018, 23:02:01 pm »
500 денари за перење ? Да не сте настинати нешто ?  :) Јас со 500 денари плаќам рата за вапот и користам шампон каков што во перална не ни знаат дека постои...што е многу многу е.

Отсутен 386ka

  • Јуниор
  • **
  • Пораки: 842
  • Am386 DX/DXL-40
Одг: Перални низ Скопје?
« Одговори #2773 на: 29 Август 2018, 23:49:46 pm »
Одлично, ако имаш услови каде што можеш да си дозволиш. Јас на пример живеам во зграда и немам како да си ја перам сам колата.
Апсолутно не е малку, особено што насекаде можеш да ја испереш колата за 200 мкд. Исто така реков дека не е за секого, туку ова го споделив токму бидејќи на форумов има луѓе кои многу внимаваат на перењето и можат/сакаат да одвојат.

Да не се разбереме погрешно, немам пари за расфрлање, туку наместо два пати месечно да ја носам колата на перење, сега тоа го правам еднаш месечно или поретко. :)

Пс, да, стварно сум настинат во сред лето.

Отсутен MAPJAH

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 6299
  • Бенве сие бенве
Одг: Перални низ Скопје?
« Одговори #2774 на: 30 Август 2018, 07:39:09 am »
Не се исплати премиум услуга кај нас, после 2км ќе се најде некој што со црево мие двор или пере кола. Ако не се случи тоа следното утро цела кола ќе биде со прашина. 70ден на самоуслужна, е таман.

Sent from my VTR-L29 using Tapatalk