Автор Тема: Ф1 носталгија  (Прочитано 13450 пати)

Отсутен cuoresportivo159

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 4197
Одг: Ф1 носталгија
« Одговори #30 на: Мај 01, 2015, 08:10:18 am »
Каква штета.
   
« Последно менување: Мај 01, 2015, 08:20:11 am cuoresportivo159 »
Alfa Romeo 166 is one of only three cars that have "that special thing" !!! 
-J.Clarkson

Отсутен Simo - Carrier159

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 38705
 • Il Moderatore
  • alfisti.mk
Одг: Ф1 носталгија
« Одговори #31 на: Мај 01, 2015, 09:14:54 am »
^^


Auto ko i svaka Alfa automatski nevalja. Da je najbolji auto na svijetu - opet nevalja jer je Alfa.
Da Alfa nevalja će ti potvrdit SVI koji nikad nisu vozili istu. Jer da valja onda bi je vozili. A kako nisu - nevalja.

Отсутен mmm121

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3799
 • Ford Focus MKI 1.6 & MKII 1.4
Одг: Re: Ф1 носталгија
« Одговори #32 на: Мај 01, 2015, 21:19:26 pm »
На денешен ден пред многу години, се сеќавам ко вчера да беше :-(

Отсутен Marakana

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 578
Одг: Ф1 носталгија
« Одговори #33 на: Мај 01, 2015, 23:06:57 pm »
Sumaher i ostanatite uste tri pati da se rodat nema da go imaat toj smek sto go imase Sena. Legenda zivee. Pametam deka najveke se raduvav koga ke zavrnese, togas se gledase koj i kako znae da vozi.
I've reached a point in my life where I find it's no longer necessary to try to impress anyone. If they like me the way I am, that's good. If they don't, it's their loss.

Отсутен cuoresportivo159

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 4197
Одг: Ф1 носталгија
« Одговори #34 на: Мај 03, 2015, 10:35:58 am »
 

Двајцава се договориле да не ја кренат ногата од гаста низ кривината, а шефот се смее.
Alfa Romeo 166 is one of only three cars that have "that special thing" !!! 
-J.Clarkson

Отсутен cuoresportivo159

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 4197
Одг: Ф1 носталгија
« Одговори #35 на: Мај 13, 2015, 11:10:50 am »
Alfa Romeo 166 is one of only three cars that have "that special thing" !!! 
-J.Clarkson

Отсутен Dave

 • Почетник
 • *
 • Пораки: 40
Одг: Ф1 носталгија
« Одговори #36 на: Јануари 12, 2016, 10:02:59 am »
Белгија '98ма

Сегашниов календар на Ф1 има многу претумбации. Долго време Спа се возеше во последниот викенд на август. Оваа трка заврши после 5 саати откако стартуваше два пати...во меѓувреме со спектакуларни судари, за малку тепачка :) и за чудо без повреди. Веројатно една од трките со најмалку финишери во историјата на спортов, само 7. И ден денес се чудам што си мислеше Шумахер кога го заобиколуваше Култхард...


Отсутен Stratro

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 20610
Одг: Ф1 носталгија
« Одговори #37 на: Март 15, 2016, 12:05:26 pm »

Иронично, најбрзиот круг во Ф1 историјата го извозел наскар возач.. ;D

Отсутен Cuore Sportivo

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 17640
 • Alfa155 & AlfaGT
Одг: Ф1 носталгија
« Одговори #38 на: Јуни 23, 2017, 12:30:42 pm »
Минативе неколку месеци ги прегледувам сите трки од 80 наваму, највозбудлив период и најдобри дуели има у време на Шуми и Хакинен ...

Отсутен nefer

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 592
Одг: Ф1 носталгија
« Одговори #39 на: Септември 07, 2018, 09:45:57 am »
Минативе неколку месеци ги прегледувам сите трки од 80 наваму, највозбудлив период и најдобри дуели има у време на Шуми и Хакинен ...

да ги гледаш од 60-тите, посебно со Џим Кларк ...


eve i ubavo snimena Monte Karlo od 1962

https://www.youtube.com/watch?time_continue=107&v=sCv-dIFGcd0


Отсутен Mikius

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 4599
Одг: Ф1 носталгија
« Одговори #40 на: Април 02, 2020, 09:54:17 am »

Отсутен nefer

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 592
Одг: Ф1 носталгија
« Одговори #41 на: Април 12, 2020, 16:43:25 pm »
Почина легендарниот возач на Формула 1, никогаш не стана шампион
https://press24.mk/pochina-legendarniot-vozach-na-formula-1-nikogash-ne-stana-shampion

некаде читав уште тогаш, дека има победено во  Ф1 трка со 4 -цилиндрична машина !!!!!
https://revsinstitute.org/the-collection/1958-vanwall/

« Последно менување: Април 12, 2020, 16:51:24 pm nefer »

Отсутен zeroSignal

 • FEARLESS LEADER
 • Генерал Прва Класа
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 25917
 • Kanzerwagen Golf 2.0 TDI
  • Evolutive.mk
Одг: Ф1 носталгија
« Одговори #42 на: Април 24, 2020, 22:10:31 pm »

Отсутен Simo - Carrier159

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 38705
 • Il Moderatore
  • alfisti.mk
Одг: Ф1 носталгија
« Одговори #43 на: Мај 02, 2020, 01:01:46 am »

Auto ko i svaka Alfa automatski nevalja. Da je najbolji auto na svijetu - opet nevalja jer je Alfa.
Da Alfa nevalja će ti potvrdit SVI koji nikad nisu vozili istu. Jer da valja onda bi je vozili. A kako nisu - nevalja.

Отсутен filipv

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 7248
 • и сега?
Одг: Ф1 носталгија
« Одговори #44 на: Јули 22, 2020, 09:56:47 am »