Автор Тема: Ф1 носталгија  (Прочитано 13449 пати)

Отсутен cuoresportivo159

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 4197
Одг: Ф1 носталгија
« Одговори #15 на: Декември 10, 2013, 21:52:00 pm »
Ајдееее,пак Пирели а? Пирели ниту еднаш не гарантираше за тоа,туку им дозволи на сопствен ризик.

Нема веза сечи тука,јасно е дека еднострано гледаш на работите.


@velestrumf-- Тоа и сакав да биде,ќе биде стрпи се,и префрли вишокот у др тема :)


Alfa Romeo 166 is one of only three cars that have "that special thing" !!! 
-J.Clarkson

Отсутен Vasil

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3758
Одг: Ф1 носталгија
« Одговори #16 на: Декември 10, 2013, 22:06:07 pm »
Кај вас е метлата.

Бек он топик


Отсутен Dekio7

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2601
Одг: Ф1 носталгија
« Одговори #17 на: Декември 11, 2013, 10:04:44 am »

Отсутен Cuore Sportivo

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 17640
 • Alfa155 & AlfaGT
Одг: Ф1 носталгија
« Одговори #18 на: Декември 13, 2013, 13:27:36 pm »


Хокејнхајм - Баричело, од осумнаесто на прво...


Отсутен Stratro

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 20610
Одг: Ф1 носталгија
« Одговори #19 на: Декември 13, 2013, 16:18:10 pm »

Отсутен Cuore Sportivo

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 17640
 • Alfa155 & AlfaGT
Одг: Ф1 носталгија
« Одговори #20 на: Декември 28, 2013, 19:19:07 pm »

Отсутен Vasil

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3758
Одг: Ф1 носталгија
« Одговори #21 на: Март 09, 2014, 19:29:49 pm »


За времето пред Ф1


Отсутен Cuore Sportivo

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 17640
 • Alfa155 & AlfaGT
Одг: Ф1 носталгија
« Одговори #22 на: Април 12, 2014, 11:16:27 am »

Отсутен Ученик

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 518
Одг: Ф1 носталгија
« Одговори #23 на: Април 29, 2014, 04:36:00 am »

Една од најконтроверзните одлуки во Ф1. Што мислите ?
Teнка е границата меѓу храброста и глупоста !!

Отсутен mmm121

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3799
 • Ford Focus MKI 1.6 & MKII 1.4
Одг: Ф1 носталгија
« Одговори #24 на: Април 29, 2014, 11:00:19 am »
Одлуката е исправна, се гледа дека му го пресече патот.
« Последно менување: Април 29, 2014, 11:10:41 am mmm121 »

Отсутен Vasil

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3758
Одг: Ф1 носталгија
« Одговори #25 на: Декември 19, 2014, 14:38:50 pm »

Filmed for part of a 1981 documentary, the clip has some onboards of Fangio driving one of his title winning cars – the Lancia-Ferrari D50 -as well as some lovely slow motion footage of him sliding around the Principality. Also interesting is that the track hasn’t been properly closed as the Maestro blasts past pedestrians, lampposts and parked cars. Poetry in motion

Отсутен Vasil

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3758
Одг: Ф1 носталгија
« Одговори #26 на: Април 01, 2015, 14:02:21 pm »
https://twitter.com/F1__1995

Twitter account @F1__1995 is currently tweeting news as well as practice, qualifying and race sessions ‘live’ to the very day they happened back in 1995.


Отсутен Cuore Sportivo

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 17640
 • Alfa155 & AlfaGT
Одг: Ф1 носталгија
« Одговори #27 на: Април 29, 2015, 20:25:48 pm »


Отсутен cuoresportivo159

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 4197
Одг: Ф1 носталгија
« Одговори #28 на: Април 29, 2015, 21:09:20 pm »
Лепоти!
Alfa Romeo 166 is one of only three cars that have "that special thing" !!! 
-J.Clarkson

Отсутен Cuore Sportivo

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 17640
 • Alfa155 & AlfaGT
Одг: Ф1 носталгија
« Одговори #29 на: Април 30, 2015, 20:32:01 pm »
Вистинска борба, без дрс и слични помагала ...