Автор Тема: Ауди А3 1,6 2002  (Прочитано 12446 пати)

Отсутен Диневски

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 495
 • www.imagine.mk
Одг: Ауди А3 1,6 2002
« Одговори #60 на: Јули 26, 2016, 16:50:48 pm »
1700денари за 5 литри

Od kade go zema?

Отсутен trkalo

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 337
Одг: Ауди А3 1,6 2002
« Одговори #61 на: Јули 29, 2016, 11:21:04 am »
^ Струмица, продавница за авто делови Пике.

Отсутен trkalo

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 337
Одг: Ауди А3 1,6 2002
« Одговори #62 на: Јуни 05, 2017, 12:13:12 pm »
Скоро година не сум ја освежил темата.
Сменето на 2пати уље ставено пак Тотал 5-40, сменети филтри за уље, воздух и полен 1700Х2, 300Х2, 300+300 Вкупно 4600денари.
Регистрирана во декември некаде околу 17000денари со зелен картон.
Сменете неколку цевки, црева за воздух и вода како и лежиште за сензорот за температура беше пукнато и ми капеше антифриз Вкупно 6000денари.
Шајбна на радалица, лагер на ПК каиш и каиш Вкупно 6000денари
и последно 4 нови летни гуми Ханкук вентус прајм 3 195/65-15 Вкупно 12000денари.
Скоро 67000км поминато од кога е кај мене.

Отсутен trkalo

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 337
Одг: Ауди А3 1,6 2002
« Одговори #63 на: Септември 28, 2017, 16:37:17 pm »
Ова од последните месец-два
Сменето уле ставено сега Мобил 10-40 комплет со филтер и промена мислам 2500денари да излезе
Сменети филтрите за плин 1500денари
и набавени алу бандажи за зимскиот сет од @Rakun4e , благодарност до него
Исчистена вентилацијата и сменет филтер за кабина - 250денари средството 300денари филтерот, веќе не мириса на влага и прашина

Отсутен trkalo

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 337
Одг: Ауди А3 1,6 2002
« Одговори #64 на: Јуни 26, 2019, 15:36:43 pm »
Да ја освежам темата, скоро 110ккм е кај мене.
Сменет по некој сензор, термостат, редовни сервиси.
Сега барам инструмент табла/шал табла стрелките за резервоарот и температура не покажуваат точно.
Да знае некој инфо каде може да најдам половна?