Автор Тема: Ауди А3 1,6 2002  (Прочитано 12437 пати)

Отсутен trkalo

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 337
Одг: Ауди А3 1,6 2002
« Одговори #30 на: Јули 23, 2014, 12:32:12 pm »
Неколку активности изминативе 5-6 месеци
Сменето уље, ставено Валволин 5-40 3000ден со се филтер
сменети ребраст, линиски, затегач вкупно 5300ден за делови (ина затегач, контитек каиши)
филтер за гориво 600денари
свеќици НГК купени од овластен сервис 450ден парче
филтер за воздух 450ден.

и последно ставен плински уред Ловато 450евра монтиран во Струмица
сега веќе е подруго возењето 1000ден 300км

Отсутен pirat_07

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 7575
 • Rural fuckin society - we live in!!!
Одг: Re: Ауди А3 1,6 2002
« Одговори #31 на: Јули 23, 2014, 16:58:16 pm »
Staklo deluva...

So zdravje da se vozi :)


Отсутен trkalo

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 337
Одг: Ауди А3 1,6 2002
« Одговори #33 на: Септември 24, 2014, 17:03:08 pm »
Сменети каблови за свекици 3000дена каблите Беру, и 1000ден за мајсторот.
Сменето моторно масло решив да пробам Лубекс 5-40 2100денари комплет со филтер.

Отсутен VLATKO Џентлменот

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 6209
Одг: Ауди А3 1,6 2002
« Одговори #34 на: Септември 24, 2014, 17:14:04 pm »
Дали тоа прочитав лубекс?

Отсутен trkalo

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 337
Одг: Ауди А3 1,6 2002
« Одговори #35 на: Септември 24, 2014, 17:15:43 pm »
Да ми го исфалија и решив да пробам

Отсутен FiLo

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 6120
Одг: Ауди А3 1,6 2002
« Одговори #36 на: Септември 24, 2014, 18:38:23 pm »
Ја лубекс дотурам на мојот болид некогаш кога ке падне на минимум уљето како најефтина варијанта за уље. ;D

Отсутен Carpathian Lord

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 9360
Одг: Ауди А3 1,6 2002
« Одговори #37 на: Септември 24, 2014, 20:50:22 pm »
Сменето моторно масло решив да пробам Лубекс 5-40 2100денари комплет со филтер.Отсутен VLATKO Џентлменот

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 6209
Одг: Ауди А3 1,6 2002
« Одговори #38 на: Септември 24, 2014, 21:15:45 pm »
Поарно од лукоил да си ставел тоа барем проверено е,ова лубексов ја ни у косачицата не би го ставал

Отсутен nsx-r

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 9198
Одг: Ауди А3 1,6 2002
« Одговори #39 на: Септември 24, 2014, 23:24:00 pm »
чим си го сменил на здравје нека е,само сега гледај побрзо да го извадиш од мотор ја не би го остаил поише од 5-6.000км у мотор

Отсутен trkalo

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 337
Одг: Ауди А3 1,6 2002
« Одговори #40 на: Септември 25, 2014, 09:56:02 am »
обично вртам 15.000км годишно со 2 промени на уље. Да знаев дека толко лош глас го бие ич не го ставав.

Отсутен Tischläufer

 • Le Diesel
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 31853
 • Таков е животот... јебига
Одг: Ауди А3 1,6 2002
« Одговори #41 на: Септември 25, 2014, 09:57:16 am »
Абе каков Лубекс какви бакрачи. Таа кола бара германско уље мајсторе. Вади тоа од кола не си играј играчки.

Отсутен trkalo

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 337
Одг: Ауди А3 1,6 2002
« Одговори #42 на: Септември 25, 2014, 10:00:30 am »
изледа ќе се вратам пак на Valvoline. Сега за сега имам само 500км извртено со Лубексот. Ќе го сменам побрзо од предвиденото.

Отсутен Carpathian Lord

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 9360
Одг: Ауди А3 1,6 2002
« Одговори #43 на: Септември 25, 2014, 12:12:13 pm »
Aral, Liqui Moly,  Valvoline, Total ти се добри масла. Нели имаш и други подобри и поквалитетни ама би се вртел околу овие.

Отсутен trkalo

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 337
Одг: Ауди А3 1,6 2002
« Одговори #44 на: Септември 25, 2014, 13:19:06 pm »
последен пат ставив Валволин се беше ок, макпетрол ги ценам дека верувам дека нема фалсификати и ајде освен Валволин имаат и Лубекс чисто за проба, ке го повозам 4-5000км и ке го сменам. Доста позитивни критики слушам и за Castrol.