Автор Тема: Ауди А3 1,6 2002  (Прочитано 12442 пати)

Отсутен djidji

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 10569
Одг: Ауди А3 1,6 2002
« Одговори #15 на: Декември 06, 2013, 12:15:49 pm »
Честитки и од мене!

Отсутен BassA3

 • Почетник
 • *
 • Пораки: 24
Одг: Ауди А3 1,6 2002
« Одговори #16 на: Декември 06, 2013, 12:53:51 pm »
Cestito :D Da si pominete uste mnogu kilometri zaedno :D

Отсутен Mario_306

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1177
 • Тоа ти е релативна работа...
Одг: Ауди А3 1,6 2002
« Одговори #17 на: Декември 06, 2013, 17:05:50 pm »
Со здравје  нека се вози, топ количе... :)
Давам шлогиран дедо, или го менвам за друга недвижнина :)
;D ;D ;D

Отсутен trkalo

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 337
Одг: Ауди А3 1,6 2002
« Одговори #18 на: Декември 07, 2013, 11:36:14 am »
фала на честитките еве уште некоја слика
Отсутен turbo_freak

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 59
Одг: Ауди А3 1,6 2002
« Одговори #19 на: Декември 09, 2013, 23:36:20 pm »
dobar izbor na motor istiot go imam na golfot moj  super e :)
"Nemam idole. Cenim rad, posvećenost i sposobnost." (Ajrton Sena)

Отсутен trkalo

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 337
Одг: Ауди А3 1,6 2002
« Одговори #20 на: Декември 11, 2013, 17:17:49 pm »
изборот чудо беше, тргнав по Клио или Астра се вратив со А3 :D

Отсутен BassA3

 • Почетник
 • *
 • Пораки: 24
Одг: Ауди А3 1,6 2002
« Одговори #21 на: Декември 13, 2013, 13:17:08 pm »
Najubavo e taka :) na neocekuvano. I ja trnav po megan ili golf 4ka i si se vrativ so a3 :D

Отсутен trkalo

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 337
Одг: Ауди А3 1,6 2002
« Одговори #22 на: Декември 13, 2013, 13:59:03 pm »
BassA3 интересно стокмено количе имаш, добра боја.

Отсутен trkalo

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 337
Одг: Ауди А3 1,6 2002
« Одговори #23 на: Декември 24, 2013, 15:47:48 pm »
конечно дојдов и до мк регистарски таблички, да не знае некој што се прави со привремените табли, бидејќи никаде не ги побараа?

Отсутен vlatko.klp

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 5065
Одг:
« Одговори #24 на: Декември 24, 2013, 15:53:29 pm »
Super kolice. Kazi mi iskreno kolku trosi vo grad? Jas sum zainteresiran za vakov motor pa bi sakal da znam kako e potrosnjata vo grad.

Отсутен trkalo

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 337
Одг: Ауди А3 1,6 2002
« Одговори #25 на: Декември 24, 2013, 16:06:39 pm »
искрено поискрено здравје 10л, сега е ладно и возам до работа 3км и назад, не успева ни моторот да постигне работна температура, очекувам дека ке троши помалко во потоплите месеци, отворено немам возено многу мислам дека не поминува од 8л на 100км.

Отсутен vlatko.klp

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 5065
Одг: Re: Одг: Ауди А3 1,6 2002
« Одговори #26 на: Декември 24, 2013, 16:24:38 pm »
искрено поискрено здравје 10л, сега е ладно и возам до работа 3км и назад, не успева ни моторот да постигне работна температура, очекувам дека ке троши помалко во потоплите месеци, отворено немам возено многу мислам дека не поминува од 8л на 100км.
E fala ti mnogu za informacijata. Imam edna stara Astra od 1995 isto 1.6 benzin so 100ks I ja vozam samo do rabota/prodavnica i isto temperaturata ne e postignata ali trosi 13 litri, ne se izdrzuva ova :) Fala uste ednas

Отсутен trkalo

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 337
Одг: Ауди А3 1,6 2002
« Одговори #27 на: Декември 24, 2013, 16:26:48 pm »
плинче е решението, планирам за некој месец да му ставам плин, па да не ја мислам колку и до каде возам

Отсутен turbo_freak

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 59
Одг: Ауди А3 1,6 2002
« Одговори #28 на: Декември 24, 2013, 19:09:10 pm »
kaj mene golfot so toj motor trosi 8.5 na bord pokazuva a i tocno e gradska ama vo potpli vremenski uslovi moze sea da dojde do 10,ama od odamna go vozam na plin i neam problem so potrosnja i retko go vozam na benzin,vo glavno dobar motor,solidno vlece,nema potrosnja i dosta kvalitetno izraboten!!
"Nemam idole. Cenim rad, posvećenost i sposobnost." (Ajrton Sena)

Отсутен trkalo

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 337
Одг: Ауди А3 1,6 2002
« Одговори #29 на: Декември 25, 2013, 09:23:18 am »
ке се направи посета во Плимонт за некој месец :D претходното возило ми беше на плин 1000ден 300км поминував.