Автор Тема: Honda civic 1.6  (Прочитано 1100 пати)

Отсутен filip2mac

 • Почетник
 • *
 • Пораки: 4
Honda civic 1.6
« на: Јули 03, 2019, 00:47:53 am »
Мојата прва хонда.
Цивикот е од 2004 година со 1.6 мотор (d16v1) неколку слики:

Отсутен AUUU

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 4855
Одг: Honda civic 1.6
« Одговори #1 на: Јули 03, 2019, 00:58:21 am »
Боја за мерак, супер изгледа, само малце стикерите и задната фолија ми боде очи.

Со здравје да се вози!

Колку км има ?

Отсутен filip2mac

 • Почетник
 • *
 • Пораки: 4
Одг: Honda civic 1.6
« Одговори #2 на: Јули 03, 2019, 11:34:59 am »
има малце за средуванње инаку има 130000

Отсутен AngelSK

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 785
Одг: Honda civic 1.6
« Одговори #3 на: Јули 03, 2019, 12:36:55 pm »
Ептен добра боја!

Како е моторот, доволен е за низ град и автопат чат пат?

Отсутен Indigo

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 322
Одг: Honda civic 1.6
« Одговори #4 на: Јули 03, 2019, 12:50:03 pm »
Боја за мерак, супер изгледа, само малце стикерите и задната фолија ми боде очи.

Со здравје да се вози!

Колку км има ?

мене hot air intake-от ми боде очи...

со здравје да си ја возиш

Отсутен filip2mac

 • Почетник
 • *
 • Пораки: 4
Одг: Honda civic 1.6
« Одговори #5 на: Јули 03, 2019, 14:12:09 pm »
Ептен добра боја!

Како е моторот, доволен е за низ град и автопат чат пат?

Доволен е ама не е 2.0 со dohc

Отсутен AngelSK

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 785
Одг: Honda civic 1.6
« Одговори #6 на: Јули 03, 2019, 16:20:01 pm »
Ептен добра боја!

Како е моторот, доволен е за низ град и автопат чат пат?

Доволен е ама не е 2.0 со dohc

2.0 во фн2-ката е ептен добар, али скап е тој модел.

Отсутен filip2mac

 • Почетник
 • *
 • Пораки: 4
Одг: Honda civic 1.6
« Одговори #7 на: Јули 04, 2019, 00:40:07 am »
Ептен добра боја!

Како е моторот, доволен е за низ град и автопат чат пат?

Доволен е ама не е 2.0 со dohc

Има и type r од овој цивик со истк таков мотор 2.0 (k20a2) ама ретки се кај нас

2.0 во фн2-ката е ептен добар, али скап е тој модел.

Отсутен AngelSK

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 785
Одг: Honda civic 1.6
« Одговори #8 на: Јули 04, 2019, 08:00:43 am »
Ептен добра боја!

Како е моторот, доволен е за низ град и автопат чат пат?

Доволен е ама не е 2.0 со dohc

Има и type r од овој цивик со истк таков мотор 2.0 (k20a2) ама ретки се кај нас

2.0 во фн2-ката е ептен добар, али скап е тој модел.

Да да, јас во фн2-ката се имам возено, според мене, моторот е одличен, и си повлекува и вади добар звук.