Автор Тема: Опремување на гаража/работилница  (Прочитано 27289 пати)

Отсутен Deni

  • Photo & Light
  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 47220
  • Махер
    • malikovski.com
Одг: Опремување на гаража/работилница
« Одговори #105 на: Јуни 18, 2020, 14:54:45 pm »
Затоа се многу корисни видеата, особено за алат што може да се најде кај нас. Милвоки сум видел на купиалатзасе или така нешто беше сајтот. 100-500 денари се.

Мојата штрафилица е бош. Но не е тоа толку важно, туку за да остане остар битот за да не разјадува штрафчиња или пак да загризува убаво во веќе разјадени штрафчиња.

Земав торкс некои МТХ нешто така, си плакаа мајката се извиткаа. Па после најдов Extol Premium 250 денари во Хубо. Убави личат вака и ми завршија работа.

За ножици Книпекс си земав и Енџинеер германски и јапански. Врв.

Башка не се некои суми големи и сакам кога ќе земам нешто да е земено и да тера. Да можам да се ослонам на него не да мислам и да сквернавам алати други.

               
    --- Objects in mirror are losing as it appears --- 
Speed kills your Pocketbook.

Отсутен bramovsk

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 3351
Одг: Опремување на гаража/работилница
« Одговори #106 на: Јуни 18, 2020, 19:31:32 pm »
Обичните штрфилици тераат докај 30 Nm додека Impact Driver штрафилици се над 100 Nm а има и некои до 200 Nm удар. Затоа и продаваат вакви комплети од исти битови по 10 во кутивче.