Автор Тема: Фотографија....  (Прочитано 8476 пати)

Отсутен osmica8

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 10292
 • Архитект
Одг: Фотографија....
« Одговори #15 на: Јануари 03, 2018, 09:59:38 am »
Ете имало и вакви храбри дечки што споредуваат Pixel 2 сo Hasselblad


едвај чекам да видам споредба со врвниот самсунг.

Отсутен Carpathian Lord

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 9534
Одг: Фотографија....
« Одговори #16 на: Јануари 03, 2018, 10:14:51 am »
Бегај бе :D OCD имам за вакви работи кога гледам

Присутен DarthJe5us

 • Авиону, сломићу ти крила..
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 17939
 • (•_•) ( •_•)>⌐■-■ (⌐■_■)
Одг: Фотографија....
« Одговори #17 на: Јануари 03, 2018, 14:01:36 pm »
Фино ќе беше исти леќи да користеа.

Отсутен AUUU

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 4955
Одг: Фотографија....
« Одговори #18 на: Август 18, 2020, 14:37:27 pm »
Свака част на човеков:

http://www.extreme-photographer.com/en/home-1.html


Присутен dbl.dzo

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 887
 • Alfa Romeo 147 1.9 JTD
Одг: Фотографија....
« Одговори #19 на: Октомври 17, 2020, 08:46:27 am »
Да не ја трујам темата од @zeroSignal - дајте да направиме rolling shots на возилце, некоја квалитетна фотосесија од кеиф да се спука. Година дена го мислам, никако да најдам време за тоа.

Инспо: https://www.instagram.com/guywithacamera415/

Отсутен zeroSignal

 • FEARLESS LEADER
 • Генерал Прва Класа
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 26365
 • Kanzerwagen Golf 2.0 TDI
  • Evolutive.mk
Одг: Фотографија....
« Одговори #20 на: Октомври 17, 2020, 08:49:45 am »
Сме правеле вакви работи неколку пати, знаеме како. :D


Присутен dbl.dzo

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 887
 • Alfa Romeo 147 1.9 JTD
Одг: Фотографија....
« Одговори #21 на: Октомври 17, 2020, 08:51:24 am »
Знам знам, затоа на право место се обраќам  :D мислам дека уште на времето имаше такви фотки со болидот на @Banzai

Отсутен zeroSignal

 • FEARLESS LEADER
 • Генерал Прва Класа
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 26365
 • Kanzerwagen Golf 2.0 TDI
  • Evolutive.mk
Одг: Фотографија....
« Одговори #22 на: Октомври 17, 2020, 08:53:38 am »
Од она што ми текнува, CLA, A7, Mazda 6... Можда има уште нешто.

Присутен Deni

 • Photo & Light
 • Модератор
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 48566
 • Махер
  • malikovski.com
Одг: Фотографија....
« Одговори #23 на: Октомври 17, 2020, 08:56:17 am »
Еве:
               
    --- Objects in mirror are losing as it appears --- 
Speed kills your Pocketbook.

Присутен dbl.dzo

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 887
 • Alfa Romeo 147 1.9 JTD
Одг: Фотографија....
« Одговори #24 на: Октомври 17, 2020, 08:59:58 am »
Одлични се @Deni посебно таа со Аудито. Ете ми и дополнително инспо.

Присутен Deni

 • Photo & Light
 • Модератор
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 48566
 • Махер
  • malikovski.com
Одг: Фотографија....
« Одговори #25 на: Октомври 17, 2020, 09:08:02 am »
Такви слики им стојат на некои така понаџиџани и ниски автомобили. Дека дава динамика дека се движат брзо и мазно. На Х4 не личи никаква слика на пример.
               
    --- Objects in mirror are losing as it appears --- 
Speed kills your Pocketbook.

Отсутен AUUU

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 4955
Одг: Фотографија....
« Одговори #26 на: Октомври 17, 2020, 10:34:18 am »
Такви слики им стојат на некои така понаџиџани и ниски автомобили. Дека дава динамика дека се движат брзо и мазно. На Х4 не личи никаква слика на пример.
На BMW 2 gran coupe блендата на апаратот сама се затвара кога ти се доближува.