Гласање

Оваа сезона е:

Најинтересна во последниве 10 години
8 (19.5%)
Најдосадна во последниве 10 години
19 (46.3%)
Исто е интересна како и другите сезони
14 (34.1%)

Вкупно гласови: 41

Автор Тема: Formula 1 - Season 2014  (Прочитано 165152 пати)

Присутен Simo - Carrier159

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 38299
 • Il Moderatore
  • alfisti.mk
Одг: Formula 1 - Season 2014
« Одговори #30 на: Ноември 30, 2013, 07:38:18 am »
Девизата му е: Џабе работи - џабе не седи :D

Auto ko i svaka Alfa automatski nevalja. Da je najbolji auto na svijetu - opet nevalja jer je Alfa.
Da Alfa nevalja će ti potvrdit SVI koji nikad nisu vozili istu. Jer da valja onda bi je vozili. A kako nisu - nevalja.

Отсутен Cuore Sportivo

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 17639
 • Alfa155 & AlfaGT
Одг: Formula 1 - Season 2014
« Одговори #31 на: Ноември 30, 2013, 08:19:36 am »
Maldonado comes with significant funds from the Venezuelan state oil company PDVSA.

Отсутен filipv

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 7188
 • и сега?
Одг: Formula 1 - Season 2014
« Одговори #32 на: Ноември 30, 2013, 09:23:37 am »
хаха екстра... грозданчо зима бодови, а малднонадо тоа го плаќа

Отсутен Igor

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 9439
Одг: Formula 1 - Season 2014
« Одговори #33 на: Ноември 30, 2013, 11:04:41 am »
Го поставив горе видеово, ама штом никој не искоментира за звукот, гарант сите го промашивте во хаосот помеѓу сликите.

Се извињавам, на брзање беше па не ни видов што имало. :)

Отсутен Vasil

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3758
Одг: Formula 1 - Season 2014
« Одговори #34 на: Ноември 30, 2013, 12:28:58 pm »
Го поставив горе видеово, ама штом никој не искоментира за звукот, гарант сите го промашивте во хаосот помеѓу сликите.

Се извињавам, на брзање беше па не ни видов што имало. :)

Без извињавања молам. Моја си е грешката што не сум го направил по видливо ;)

Отсутен S16-HGT

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 4444
 • НУКЛЕАРЕН КОМАРЕЦ
Одг: Formula 1 - Season 2014
« Одговори #35 на: Ноември 30, 2013, 12:31:54 pm »
Турба, мурба, блоуофи... грејт  ;D

Отсутен Vasil

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3758
Одг: Formula 1 - Season 2014
« Одговори #36 на: Ноември 30, 2013, 13:04:35 pm »
http://www.theguardian.com/sport/2013/nov/29/bahrain-f1-night-grand-prix

Бахреин сакаат да ја прават ноќна.

http://uk.eurosport.yahoo.com/news/formula-1-f1-teams-permanent-numbers-push-161205114--f1.html

А можно е да воведат тркачки броеви како во MotoGp
« Последно менување: Ноември 30, 2013, 13:19:44 pm V »

Отсутен filipv

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 7188
 • и сега?
Одг: Formula 1 - Season 2014
« Одговори #37 на: Ноември 30, 2013, 14:23:54 pm »
ми фалат мањи кур и имола

Отсутен Sportex

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 7890
 • Иштван Беќар Пецарош
  • camouflage.mk
Одг: Formula 1 - Season 2014
« Одговори #38 на: Ноември 30, 2013, 14:26:01 pm »
Mањи или Вечи Кур исто ти е, немат појќе ! ;D

Отсутен Deni

 • Photo & Light
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 47168
 • Махер
  • malikovski.com
Одг: Formula 1 - Season 2014
« Одговори #39 на: Ноември 30, 2013, 14:31:32 pm »
Ако и годинава го форсираат алонсо на сметка на кими ферари ќе биде во една голема криза а ако ги додадеме сите промени догодина може лесно да завршат и 4ти на крајот

Аха, Кими ќе дозволи да го дупат ферари...

Туку зошто сурлите им се толку ниско? Па не е тоа сериозен ризик по безбедноста на возачот при фронтален судар?
Зошто така треба, а не у небеса како што беа.
               
    --- Objects in mirror are losing as it appears --- 
Speed kills your Pocketbook.

Отсутен cuoresportivo159

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 4197
Одг: Formula 1 - Season 2014
« Одговори #40 на: Ноември 30, 2013, 17:11:53 pm »
ми фалат мањи кур и имола
102,5 % agreed. :D
Alfa Romeo 166 is one of only three cars that have "that special thing" !!! 
-J.Clarkson

Отсутен Tischläufer

 • Le Diesel
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 31398
 • Таков е животот... јебига
Одг: Formula 1 - Season 2014
« Одговори #41 на: Ноември 30, 2013, 19:02:05 pm »
Ако и годинава го форсираат алонсо на сметка на кими ферари ќе биде во една голема криза а ако ги додадеме сите промени догодина може лесно да завршат и 4ти на крајот

Аха, Кими ќе дозволи да го дупат ферари...

Туку зошто сурлите им се толку ниско? Па не е тоа сериозен ризик по безбедноста на возачот при фронтален судар?
Зошто така треба, а не у небеса како што беа.
За кога ќе се плесне во друг болид да се смести под него и да му ја скине главата на возачот?

Присутен Simo - Carrier159

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 38299
 • Il Moderatore
  • alfisti.mk
Одг: Formula 1 - Season 2014
« Одговори #42 на: Ноември 30, 2013, 23:26:33 pm »
Да бидеме искрени, треба малку повеќе ризик во F1. Уствари тоа носи публика. Ако не па, шах да глеаме...

Auto ko i svaka Alfa automatski nevalja. Da je najbolji auto na svijetu - opet nevalja jer je Alfa.
Da Alfa nevalja će ti potvrdit SVI koji nikad nisu vozili istu. Jer da valja onda bi je vozili. A kako nisu - nevalja.

Отсутен Deni

 • Photo & Light
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 47168
 • Махер
  • malikovski.com
Одг: Formula 1 - Season 2014
« Одговори #43 на: Ноември 30, 2013, 23:32:18 pm »
Ако и годинава го форсираат алонсо на сметка на кими ферари ќе биде во една голема криза а ако ги додадеме сите промени догодина може лесно да завршат и 4ти на крајот

Аха, Кими ќе дозволи да го дупат ферари...

Туку зошто сурлите им се толку ниско? Па не е тоа сериозен ризик по безбедноста на возачот при фронтален судар?
Зошто така треба, а не у небеса како што беа.
За кога ќе се плесне во друг болид да се смести под него и да му ја скине главата на возачот?
Си видел некогаш скината глава?
Да бидеме искрени, треба малку повеќе ризик во F1. Уствари тоа носи публика. Ако не па, шах да глеаме...
На МТВ 1 имаше шах порано, ако памтите.
               
    --- Objects in mirror are losing as it appears --- 
Speed kills your Pocketbook.

Присутен Simo - Carrier159

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 38299
 • Il Moderatore
  • alfisti.mk
Одг: Formula 1 - Season 2014
« Одговори #44 на: Ноември 30, 2013, 23:34:50 pm »
Ристо Ничевски. Кој памти - стар е :D

Auto ko i svaka Alfa automatski nevalja. Da je najbolji auto na svijetu - opet nevalja jer je Alfa.
Da Alfa nevalja će ti potvrdit SVI koji nikad nisu vozili istu. Jer da valja onda bi je vozili. A kako nisu - nevalja.