Автор Тема: Diecast Cars Photography by ExtremeBt  (Прочитано 1554 пати)

Отсутен Kozanostra

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1654
 • Opel Astra 2.0 DI
Одг: Diecast Cars Photography by ExtremeBt
« Одговори #15 на: Декември 08, 2020, 00:06:04 am »
Браво бе Extreme нова играчка си нашол  ;)....

Отсутен ExtremeBt

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1412
Одг: Diecast Cars Photography by ExtremeBt
« Одговори #16 на: Декември 10, 2020, 22:54:28 pm »

Присутен Stratro

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 21118
Одг: Diecast Cars Photography by ExtremeBt
« Одговори #17 на: Декември 12, 2020, 13:22:55 pm »
Прекрасно.
Aко ова Bt не значи дека си од Битола (ами од Скопје ;D), со задоволство би сакал да видам какви фотки би извадил од моиве, ако си расположен.
Отсутен ExtremeBt

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1412
Одг: Diecast Cars Photography by ExtremeBt
« Одговори #18 на: Декември 13, 2020, 10:54:19 am »
Bt значи живеј во Битола, остај овие шо живеат во Скопје битолчаниве ;D

Овај црвениот Мустанг напред го имам, планирав некоја фотка со него, така да да ми дојди идеја и ќе го сликам.

Отсутен ExtremeBt

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1412
Одг: Diecast Cars Photography by ExtremeBt
« Одговори #19 на: Декември 16, 2020, 21:09:40 pm »
Малце класика :)


Отсутен zeroSignal

 • FEARLESS LEADER
 • Генерал Прва Класа
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 26365
 • Kanzerwagen Golf 2.0 TDI
  • Evolutive.mk
Одг: Diecast Cars Photography by ExtremeBt
« Одговори #20 на: Декември 16, 2020, 22:22:09 pm »
Не се гледа сликата. Користи Imgur. :)

Отсутен loopz

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2812
 • Жгл' б гл'б
Одг: Diecast Cars Photography by ExtremeBt
« Одговори #21 на: Декември 16, 2020, 22:25:39 pm »
На Пелистер со спорцкио аутомобил :)

Инаку, да, на телефон не ја даде оваа слика.
На комп е ок...
Не се апдејтирај автоматски, не биди глуп.
Барем малку "troubleshooting" прво  #дамуеамстопанката.

Отсутен ExtremeBt

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1412
Одг: Diecast Cars Photography by ExtremeBt
« Одговори #22 на: Декември 17, 2020, 09:14:42 am »
Значи и претходните слики не се гледат од мобилен?
Океј, ќе користам Imgur :)

Отсутен zeroSignal

 • FEARLESS LEADER
 • Генерал Прва Класа
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 26365
 • Kanzerwagen Golf 2.0 TDI
  • Evolutive.mk
Одг: Diecast Cars Photography by ExtremeBt
« Одговори #23 на: Декември 17, 2020, 09:59:52 am »
Вчера не гледав ништо, денес ги гледам сите. Ibb (што и да е) изгледа е нестабилен имиџ хост.

Отсутен ExtremeBt

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1412
Одг: Diecast Cars Photography by ExtremeBt
« Одговори #24 на: Декември 17, 2020, 12:39:33 pm »
Нестабилен, нестабилен, ама поубо SEO има од Imgur, прв го вади ;D

Отсутен ExtremeBt

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1412
Одг: Diecast Cars Photography by ExtremeBt
« Одговори #25 на: Декември 28, 2020, 12:06:01 pm »
Прва реставрација, 911 Carrera, размер 1/43 :)
Некои чекори не ми се снимени како фина шмиргла пред прајмер и фарбање на фарови, штопови и тркала итн.


Отсутен vladic3110

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1894
Одг: Diecast Cars Photography by ExtremeBt
« Одговори #26 на: Декември 28, 2020, 15:03:14 pm »
Интересна замисла ама шознам како прилично лош ми се гледа крајниот резултат, си можел да се потрудиш повеќе ако веќе сакаш вакви ситничарски работи, од стружењето или пак да ја потопиш цела во paint remover,па соодветно стружење на шприц китот, па фарбањето, ако веќе користиш спреј немој да почнуваш со прскањето директно над колата ,туку почни настрана па помини над, тој првиот млаз е никаков ти фрла крупни капки,подзасушени од дизната и шо не."Стаклата" исто да видиш со топлина или полирање дали ќе може да се вратат да бидат провидни колку толку. Си фали цепидлачење на детали за ваква работа, ама сепак интересна замисла наредната сигурно подобра ќе е :)
Renault Megane 3 1.6 100hp, Authentique
http://forum.carclub.mk/index.php/topic,19609.0.html