Автор Тема: Ferrari is BACK !!!!  (Прочитано 8974 пати)

Отсутен Sportex

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 7890
 • Иштван Беќар Пецарош
  • camouflage.mk
Одг: Ferrari is BACK !!!!
« Одговори #45 на: Јули 31, 2011, 21:38:36 pm »
Куоре.....слабо нешто...?

Отсутен Cuore Sportivo

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 17639
 • Alfa155 & AlfaGT
Одг: Ferrari is BACK !!!!
« Одговори #46 на: Јули 31, 2011, 21:54:06 pm »
Куоре.....слабо нешто...?


Слабо, али добро е што тепа Батон. Иначе ако тепаше Ветел иди стигни ги после.

Отсутен Sportex

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 7890
 • Иштван Беќар Пецарош
  • camouflage.mk
Одг: Ferrari is BACK !!!!
« Одговори #47 на: Јули 31, 2011, 22:01:39 pm »
Куоре.....слабо нешто...?


Слабо, али добро е што тепа Батон. Иначе ако тепаше Ветел иди стигни ги после.

Мислам дека и вака е недостижен?
Алонсо мислам дека не може нипто да направи ако  Ветел сам не се заебе то ест да направи многу грешки и многу пехови да има а овој да тепа се до крај!
« Последно менување: Јули 31, 2011, 22:31:14 pm Sportex »

Отсутен ace-106

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3263
Одг: Ferrari is BACK !!!!
« Одговори #48 на: Јули 31, 2011, 22:17:12 pm »
= Mission impossible.

Отсутен Tischläufer

 • Le Diesel
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 31401
 • Таков е животот... јебига
Одг: Ferrari is BACK !!!!
« Одговори #49 на: Јули 31, 2011, 22:29:35 pm »
Добро е. Ферари из бек.

Отсутен Cuore Sportivo

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 17639
 • Alfa155 & AlfaGT
Одг: Ferrari is BACK !!!!
« Одговори #50 на: Август 11, 2011, 19:05:19 pm »
Pirelli ја напушта тврдата компонента
 
Напишано од pitstop.com.mk      Понеделник, 08 Август 2011 10:49             
Шансите на Ferrari за успешна сезона се зголемени откако Pirelli најави дека компонентата која што им предизвикуваше проблеми на Ferrari нема да се користи до крајот на сезоната.

mafija je konacno prodadila
Познато е дека овогодинешниот болид на Ferrari подобро се прилагодува на помеките пневматици отколку на проблематичната тврда компонента.

Мотоспорт директорот на Pirelli, Пол Хембри, најави дека тврдата компонента нема да се користи на наредните три трки, а најверојатно ни во остатокот од сезоната.

„Мислам дека нема повеќе да ја користиме тврдата компонента. Таа се покажа премногу тврда, а средната компонента се покажа доста подобро на агресивни патеки.“ - изјави Хембри.

Хембри додаде дека тврдата компонента нема да се користи ниту во наредната сезона, а како нејзина замена ќе се создаденов тип пневматици кој што ќе биде „вметнат“ помеѓу меката и средната компонента.

„Во новата сезона, средните пневматици ќе бидат новите тврди пневматици. Најверојатно ќе вметнеме нов тип пневматици помеѓу моменталните меки и средни пневматици. Секако, разликата помеѓу пневматиците сакаме да остане една секунда како и различните новоа на деградација.“ - заврши Хембри.

Отсутен Sportex

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 7890
 • Иштван Беќар Пецарош
  • camouflage.mk
Одг: Ferrari is BACK !!!!
« Одговори #51 на: Август 11, 2011, 22:27:02 pm »

Отсутен Cuore Sportivo

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 17639
 • Alfa155 & AlfaGT
Одг: Ferrari is BACK !!!!
« Одговори #52 на: Август 11, 2011, 23:58:59 pm »
Депресивна песна нек си јебе матер   :-\

 ;D  ;D