Автор Тема: Електронска цигара  (Прочитано 40712 пати)

Отсутен tjolie

  • Редовен
  • ***
  • Пораки: 1270
Одг: Електронска цигара
« Одговори #75 на: 24 Јануари 2017, 15:48:01 pm »
Како да се разболам од крајници?

Не седи на чименто, викаа од дома. Посети ја градска болница, чисто една прошетка до шалтер и 5мин да почекаш во чекалната е доволно.

Отсутен Simo - Carrier159

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 43342
  • Il Moderatore
Одг: Електронска цигара
« Одговори #76 на: 24 Јануари 2017, 19:02:09 pm »
Како да се разболам од крајници?
http://drcekic.mk/krajnici/


Auto ko i svaka Alfa automatski nevalja. Da je najbolji auto na svijetu - opet nevalja jer je Alfa.
Da Alfa nevalja će ti potvrdit SVI koji nikad nisu vozili istu. Jer da valja onda bi je vozili. A kako nisu - nevalja.

Отсутен Bicikle

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 9868
Одг: Електронска цигара
« Одговори #77 на: 05 Февруари 2017, 03:18:53 am »
Пробав еднаш и никогаш повеќе. Не знам што марка беше ни какви состојки, ми ја препорача еден пријател како за почетник(на електронска), ама поглупо нешто според мене нема. Како што кажа еден член погоре, или пушеш или непушеш. Пробав и "снус", нешто како никотински џваки кои не ги џвакаш, се стават под жлебина(под усната и непцето) кои се доста популарни овде, ама и тоа е шит за мене и е забрането во повеќе држави и кај нас. Пушев 12 години цигари, веќе 2ипол години не пишам, ги имав повеќе пати откажувано(постепено), ама се навраќав пак. Затоа само треба силна желба и карактер да ги одкажеш одеднаш или како мене, да се разболеш од крајници и да сакаш, да не можеш да пушеш и кога видов еден цел ден можам без цигара, се заинатеш сам со себе и готово. Криза има најмногу првите 2-3 дена, првата недела, после е лесно, само имаш поголем апетит и голема веројатност да се здебелееш ако не си многу активен.
Velis edna nedela kriza te pukase?...
Temava e oddel za narkomanija xD
E gadno se zaebav so cigarive ama koj znael...
Aj ako e edna nedela ke izdrzam nekako ama ako e poke.... nema da izdrza.
Inaku imav slusnato demek cigara so mleko da ja natopis i da ja ispusis odkako ke se isusi nema da ti tekne pa da zapalis, ali probano, ne edna cela pakla. I pak nisto... aj ke stora gajret edna nedela pa ke vi kaza so su naprajl.

Отсутен Klen

  • Редовен
  • ***
  • Пораки: 2327
  • Продавам течност за жмигавци
Одг: Електронска цигара
« Одговори #78 на: 05 Февруари 2017, 09:47:22 am »
Другар од Норвешка се колне во никотински лепенки дека навистина помагаат, кај нас поима неам дали се продаваат.
Замисли да си кола и да ти вградат плин :(
Попрво оди кај некој дома во гаража него во М Кар поголеми ти се шансите да си ја средиш колата

Отсутен Bicikle

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 9868
Одг: Електронска цигара
« Одговори #79 на: 05 Февруари 2017, 12:40:03 pm »
Se prodavaat, efekt ima prvite 2 sati posle stanuvas imun xD

Отсутен Klen

  • Редовен
  • ***
  • Пораки: 2327
  • Продавам течност за жмигавци
Одг: Електронска цигара
« Одговори #80 на: 05 Февруари 2017, 12:45:33 pm »
Имаш пробано? Каде се продаваат знаеш? Би им дал шанса зошто да не.
Замисли да си кола и да ти вградат плин :(
Попрво оди кај некој дома во гаража него во М Кар поголеми ти се шансите да си ја средиш колата

Отсутен Bicikle

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 9868
Одг: Електронска цигара
« Одговори #81 на: 05 Февруари 2017, 14:20:36 pm »
Po aptekive 1200 mislam bea. Imam probano. Najverojatno treba samo jaka zelba da se ostavat ili nesto ne daj boze da ti se sluci. Tie el. cigari mi bea ok ama pregore za 2 dena.... baska ako ima nikotin pak se trues. Druga rabota so ne mi se sviga kaj nimi e azbestot od koj e izgraden greacot, shto veruj me e mnooogu posteten od klasicnata cigara. Moze da ima i nekoi bez azbest. Sepak izgleda najdobro resenie e jaka zelba za ostavanje.... ke se stavam na test denovive pa ke vida kako ke izdrzam.. mada fakaat krizi upm...

Отсутен Klen

  • Редовен
  • ***
  • Пораки: 2327
  • Продавам течност за жмигавци
Одг: Електронска цигара
« Одговори #82 на: 05 Февруари 2017, 14:48:16 pm »
Прашував јас по аптекиве сите ме гледаа чудно. И јас пробав со електронскава еден месец истерав и ми беше мизерно и ми се вртеше во глава цело време зошто ко бебе ја цицав нонстоп, ми рикна грејачот се вратив на аналогни. Во право си дека мора силна желба само, ова со замени само си правиш бајрам на умот демек си ги оставил.
Замисли да си кола и да ти вградат плин :(
Попрво оди кај некој дома во гаража него во М Кар поголеми ти се шансите да си ја средиш колата

Отсутен Bicikle

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 9868
Одг: Електронска цигара
« Одговори #83 на: 05 Февруари 2017, 17:10:49 pm »
Hmmm... aj ke preprasam pak za flasterite ke pisam skoro.
Inaku normalno e ako gi ostavis cigarite vrtenje nesvesnici i slicno. Ne e opasno osven ako ne odis po jaze na 100 metri xD

Отсутен зоки-златен

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 6865
  • хаУс мајстор
Одг: Електронска цигара
« Одговори #84 на: 05 Февруари 2017, 17:45:07 pm »
Мaјкa вели:
-Синкoooo, нaмaли ги цигaрите, ќе ти гo скрaтaт живoтoт...
Oтвoтив кутијaтa и пoчнaв дa ги нaмaлувaм.
Штo дa се прaви, мaјкa е, мoрa дa се слушa.

Отсутен Bicikle

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 9868
Одг: Електронска цигара
« Одговори #85 на: 05 Февруари 2017, 18:34:51 pm »
Eve eden drugar ima flasteri po 18 den parce bile... ako si zainteresovan da prajme nekako da ze dogovorite

Отсутен Carpathian Lord

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 13468
Одг: Електронска цигара
« Одговори #86 на: 24 Октомври 2017, 12:49:16 pm »
Денес, малку се навратив на „проблематикава“.

Гледам сеа има нови генерации на електронски цигари. Као тој mouthpiece-от има сега како спирала што спречувала истекување.

Некои гледам имаат и променливи греачи со различен отпор.

Има некој земено нешто од типот не eGo AIO, eGo One?

Отсутен Bicikle

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 9868
Одг: Електронска цигара
« Одговори #87 на: 24 Октомври 2017, 13:40:34 pm »
Имам земано x-mode, чадор(unbrella) ги носат, задоволителен квалитет. Одтекува во реки случаи, на пример ако ја оставиш во кола на сонце.

Отсутен Carpathian Lord

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 13468
Одг: Електронска цигара
« Одговори #88 на: 24 Октомври 2017, 15:17:06 pm »
Кач паре?

Присутен Ipkisija Meskosa

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 8523
  • Пичлеме
Одг: Електронска цигара
« Одговори #89 на: 24 Октомври 2017, 15:26:33 pm »
Што ќе ти е електронскава кога и онака ќе се чадиме и трујаме почесто ако го променат единствениот добар закон во државава :)