Автор Тема: WRC  (Прочитано 18442 пати)

Отсутен MKDPetar

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 589
WRC
« на: Ноември 13, 2013, 14:47:16 pm »

Отсутен MKDPetar

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 589
Одг: WRC
« Одговори #1 на: Ноември 20, 2013, 05:30:27 am »

Отсутен Fic_CC

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 16145
 • Keep it 100
Одг: WRC
« Одговори #2 на: Ноември 23, 2013, 18:25:34 pm »

 ;D ;D ;D ;D ;D

Отсутен Pal Zileri

 • Сијка Пиштолова
 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2464
Одг: WRC
« Одговори #3 на: Ноември 26, 2013, 18:14:16 pm »
Чудо колку не му се погоди DS3-кава на Хирвонен. Многу голема грешка направија што не го потпишаа Нојвил за следна сезона туку останаа со Сордо или Кубица.Ништо чудно и Хјундаи да се пред нив догодина.
www.domitalia.mk

Замисли како би ни изгледале колите по форумов да имавме нормални 5000еур месечна плата by Deni

Отсутен Fic_CC

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 16145
 • Keep it 100
Одг: WRC
« Одговори #4 на: Декември 01, 2013, 17:54:13 pm »
Цитроен не се замараат веќе со WRC, сега WTCC ќе им биде главна преокупација.

Отсутен Tischläufer

 • Le Diesel
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 31469
 • Таков е животот... јебига
Одг: WRC
« Одговори #5 на: Декември 01, 2013, 17:59:13 pm »
Зе зачукава во лепешки, страшно :)

Отсутен Igor

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 9450
Одг: WRC
« Одговори #6 на: Декември 03, 2013, 23:19:36 pm »
Kubica again!

Повеќе километри има кровов поминато од тркалата. ;D


Отсутен Vasil

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3758
Одг: WRC
« Одговори #7 на: Декември 03, 2013, 23:36:24 pm »
И покрај сите излетувања ја освои титулата во WRC2. Ќе го видиме следната година што ќе покаже во WRC

Отсутен Pal Zileri

 • Сијка Пиштолова
 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2464
Одг: WRC
« Одговори #8 на: Декември 14, 2013, 02:28:12 am »
За наредната сезона потпиша за Форд со целосна програма.

http://en.espnf1.com/f1/motorsport/story/139433.html

Барем според мене доказ дека Цитроен не се замара повќе со рели е потпишувањето на Крис Мик и Мадс Остберг кои се доста просечни возачи.
www.domitalia.mk

Замисли како би ни изгледале колите по форумов да имавме нормални 5000еур месечна плата by Deni

Отсутен zeroSignal

 • FEARLESS LEADER
 • Генерал Прва Класа
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 25625
 • Kanzerwagen Golf 2.0 TDI
  • Evolutive.mk
Одг: WRC
« Одговори #9 на: Декември 14, 2013, 20:08:03 pm »
Свесни се дека било што да направат, ќе се споредува со доминацијата на Loeb. Крис Мик и Мадс Остберг се ок возачи, али баш така, просечни.

Од друга страна, Citroen има одлично спремен тим и многу искуство.

Отсутен Igor

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 9450
Одг: WRC
« Одговори #10 на: Декември 19, 2013, 20:51:09 pm »
Тазе.


Отсутен Pal Zileri

 • Сијка Пиштолова
 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2464
Одг: WRC
« Одговори #11 на: Јануари 03, 2014, 17:10:03 pm »
 :o :o секоја чест. Дури и поубаво од Полото е според мене.

www.domitalia.mk

Замисли како би ни изгледале колите по форумов да имавме нормални 5000еур месечна плата by Deni

Отсутен Fic_CC

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 16145
 • Keep it 100
Одг: WRC
« Одговори #12 на: Јануари 16, 2014, 18:38:01 pm »
Вака е најубаво:


Отсутен Pal Zileri

 • Сијка Пиштолова
 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2464
Одг: WRC
« Одговори #13 на: Декември 17, 2014, 04:17:36 am »
Одлични документарци кои вреди секој да ги погледне.

www.domitalia.mk

Замисли како би ни изгледале колите по форумов да имавме нормални 5000еур месечна плата by Deni

Отсутен Fic_CC

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 16145
 • Keep it 100
Одг: WRC
« Одговори #14 на: Декември 19, 2014, 02:58:29 am »