Автор Тема: Лов, риболов и опрема  (Прочитано 59728 пати)

Отсутен Sportex

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 7889
  • Иштван Беќар Пецарош
    • camouflage.mk
Одг: Лов, риболов и опрема
« Одговори #15 на: 03 Јули 2011, 12:16:11 pm »
На Дунав.  за разлика од Спортекс кој ги фата у рибарница

(Фотографијата е скриена. Кликни тука за да ја прикажеш..)

Еве ти една фотка и на сликата убаво се гледа дека е рибарница. ;D



BTW...Секој ден можам да ти пуштам по една ама ај да не те демотивирам.

Отсутен Sportex

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 7889
  • Иштван Беќар Пецарош
    • camouflage.mk
Одг: Лов, риболов и опрема
« Одговори #16 на: 03 Јули 2011, 12:21:21 pm »
(Фотографијата е скриена. Кликни тука за да ја прикажеш..)

wow magarica kaj ja fati roki :D, top e i jas lovam samo slabo mi ide, so badzo prosloto leto bevme so harpun vo grcka i edvaj stegnavme edno ripce 12cm, :D slab bese na lastik, a skapo e na kompresor, mora da probam da si kupam i boca za ronenje edno vreme bea 50-tina evra za pola saat pod voda da drzi, samo vozduh polnenje ne moze od kompresor :D

Рибите се сегде околу нас НУМЕ само треба да знаш да ги уловиш. ;D

Познато ли ти е ова Ендзеро кое е??

Стрежево ебаго .... ;)




А ова е Ендзерото кај РЕК....



Отсутен SaleSk

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 6091
  • 69
Одг: Лов, риболов и опрема
« Одговори #17 на: 03 Јули 2011, 12:43:02 pm »
Многу добро. Јас немам ни една слика со некој мој трофеј :-(
Искрено,жал ми е...
Dusevno bolniot covek nikogas ne napagja bez pricina.Po toa se razlikuva od normalnite ludje.

Отсутен NUME

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 5716
Одг: Лов, риболов и опрема
« Одговори #18 на: 03 Јули 2011, 14:00:38 pm »
 ;D ;D jbg ne sum bil voopsto natamu
bravo sportex  ;D ;D

Отсутен Vlatzki

  • Редовен
  • ***
  • Пораки: 2071
Одг: Лов, риболов и опрема
« Одговори #19 на: 03 Јули 2011, 17:05:54 pm »
На Дунав.  за разлика од Спортекс кој ги фата у рибарница

(Фотографијата е скриена. Кликни тука за да ја прикажеш..)

Еве ти една фотка и на сликата убаво се гледа дека е рибарница. ;D



BTW...Секој ден можам да ти пуштам по една ама ај да не те демотивирам.

Хаха, сликава очигледно е дека е средувана во фотошоп... Прстите ти се огромни во споредба со останатиот дел од телото, а перките на рибата се видливо посветли од позадината. На темна позадина перките да се светли... хаха :)

А што е до риболовот, татко ми ми се пофали дека фатил пастрмка, некаде 50-60 цм долга... Рече дека ја фатил додека бев во Италија, и ми ја покажа во фрижидерот замрзната кога се вратив. Али сепак сумњам дека ја фатил, повеќе би рекол дека ја купил од рибарница.  :D

Отсутен Sportex

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 7889
  • Иштван Беќар Пецарош
    • camouflage.mk
Одг: Лов, риболов и опрема
« Одговори #20 на: 03 Јули 2011, 17:25:38 pm »
Се гледа дека не си баш голем познавач на фотографијата....а очигледно не си видел поголема риба во животот од 1 кг.
Сликата е сликана со широкоаголен објектив и рацете се малку испружени нанапред да биде рибата во преден план, намерно за да рибата изгледа малку поголема одколко што навистина е, затоа што ако се слика нормално тогаш не чини бидејќи јас не сум нормален и покрај мојата градба крапови од 20 кила изгледаат како 10.

Крапот е тежок околу 17 килограми.
А види го тој на доланта слика на стрежево, крапот е тежок 15,5 килограми а изгледа 3 пати помал затоа што е сликано со обичен апарат.
Сите слики од овој риболов беа употребени за списание Риболовачки Трофеј од Соседна Србија и риболовот беше проследен со фото сесија од фотографот на списанието и имам преку 200 слики од тој риболов.
« Последно менување: 03 Јули 2011, 17:29:05 pm Sportex »

Отсутен RikiRulz

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 10650
  • *** UNDERCOVER ***
Одг: Лов, риболов и опрема
« Одговори #21 на: 03 Јули 2011, 17:36:37 pm »
Што сум фатил една рибааа... толкава е ејјј :)

Отсутен Tommy

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 6946
Одг: Лов, риболов и опрема
« Одговори #22 на: 03 Јули 2011, 17:39:06 pm »
знае некој кога уловените риби се најголеми?

Отсутен Schmitt

  • Редовен
  • ***
  • Пораки: 1812
Одг: Лов, риболов и опрема
« Одговори #23 на: 03 Јули 2011, 18:20:45 pm »
Never drive faster than your Angels can fly.

Отсутен osmica8

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 11685
  • Архитект
Одг: Лов, риболов и опрема
« Одговори #24 на: 03 Јули 2011, 18:22:08 pm »
Се гледа дека не си баш голем познавач на фотографијата....а очигледно не си видел поголема риба во животот од 1 кг.
Сликата е сликана со широкоаголен објектив и рацете се малку испружени нанапред да биде рибата во преден план, намерно за да рибата изгледа малку поголема одколко што навистина е, затоа што ако се слика нормално тогаш не чини бидејќи јас не сум нормален и покрај мојата градба крапови од 20 кила изгледаат како 10.

Крапот е тежок околу 17 килограми.
А види го тој на доланта слика на стрежево, крапот е тежок 15,5 килограми а изгледа 3 пати помал затоа што е сликано со обичен апарат.
Сите слики од овој риболов беа употребени за списание Риболовачки Трофеј од Соседна Србија и риболовот беше проследен со фото сесија од фотографот на списанието и имам преку 200 слики од тој риболов.


Sportex те молам за овааа локална публика, сликај ги трофеите од риболов. Ако можиш во една фотка супер, ако не стави 2 -3 слики, не е прболем.

Отсутен RikiRulz

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 10650
  • *** UNDERCOVER ***
Одг: Лов, риболов и опрема
« Одговори #25 на: 03 Јули 2011, 18:32:07 pm »


Вака, не сум се изнасмеал... бог те пита од коа, да ми ти даде господ здравје...

Отсутен Cuore Sportivo

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 17675
  • Alfa155 & AlfaGT
Одг: Лов, риболов и опрема
« Одговори #26 на: 03 Јули 2011, 22:04:58 pm »
Овде не сум бричен ;D ;D ;D ;D


Отсутен Schmitt

  • Редовен
  • ***
  • Пораки: 1812
Одг: Лов, риболов и опрема
« Одговори #27 на: 04 Јули 2011, 05:10:22 am »
Вака, не сум се изнасмеал... бог те пита од коа, да ми ти даде господ здравје...

Ќути, се убив и јас од смеење... Луди се!!!  ;D ;D ;D
Never drive faster than your Angels can fly.

Отсутен Sportex

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 7889
  • Иштван Беќар Пецарош
    • camouflage.mk
Одг: Лов, риболов и опрема
« Одговори #28 на: 04 Јули 2011, 11:32:15 am »
Овде не сум бричен ;D ;D ;D ;D

(Фотографијата е скриена. Кликни тука за да ја прикажеш..)

Куоре...ако знаеш што риба е ова на сликава и со што се храни .....јас те честам пиво!

Отсутен Sportex

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 7889
  • Иштван Беќар Пецарош
    • camouflage.mk
Одг: Лов, риболов и опрема
« Одговори #29 на: 04 Јули 2011, 11:34:09 am »
Се гледа дека не си баш голем познавач на фотографијата....а очигледно не си видел поголема риба во животот од 1 кг.
Сликата е сликана со широкоаголен објектив и рацете се малку испружени нанапред да биде рибата во преден план, намерно за да рибата изгледа малку поголема одколко што навистина е, затоа што ако се слика нормално тогаш не чини бидејќи јас не сум нормален и покрај мојата градба крапови од 20 кила изгледаат како 10.

Крапот е тежок околу 17 килограми.
А види го тој на доланта слика на стрежево, крапот е тежок 15,5 килограми а изгледа 3 пати помал затоа што е сликано со обичен апарат.
Сите слики од овој риболов беа употребени за списание Риболовачки Трофеј од Соседна Србија и риболовот беше проследен со фото сесија од фотографот на списанието и имам преку 200 слики од тој риболов.


Sportex те молам за овааа локална публика, сликај ги трофеите од риболов. Ако можиш во една фотка супер, ако не стави 2 -3 слики, не е прболем.

Не одам сега на риболов немам време, барем не како порано, чат-пат, на еден ден колку да се исчешам и тоа многу, многу ретко.
Одев до пред 3 години, акав по цел свет, Јужна Африка отидов за тој пусти крап, крокодили ќе ме изедеа и лавови да видел господ... ;D
Слики имам не знам ни сам колку...нема смисла да ги ставам....може некого ИНФРАКТ да го ударуе....после вака како ПОТРЕСЕНИ ќе бидеме. :)
« Последно менување: 04 Јули 2011, 11:36:25 am Sportex »