Автор Тема: Слики од Монте Карло  (Прочитано 5270 пати)

Отсутен Deni

 • Photo & Light
 • Модератор
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 48612
 • Махер
  • malikovski.com
Слики од Монте Карло
« на: Јули 01, 2011, 11:46:20 am »

Примети некој, нешто на последната слика!?               
    --- Objects in mirror are losing as it appears --- 
Speed kills your Pocketbook.

Отсутен Schmitt

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1789
Одг: Слики од Монте Карло
« Одговори #1 на: Јули 01, 2011, 11:52:27 am »
Одлични слики Deni, браво... Прво се чудев што е, не ми беше јасно, ни на крај памет дека тоа е такси табла... А кога веќе ја приметив таблата добив голема желба да бидам еден од корисниците на такси услугата на оваа компанија ;D
Да ти е мерак да се возиш во ова...
Never drive faster than your Angels can fly.

Отсутен ace-106

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3309
Одг: Слики од Монте Карло
« Одговори #2 на: Јули 01, 2011, 12:49:22 pm »
Одлично слики Дени блазе на тебе-претпоставувам уживаше во секој секунда помината на патеката  8)

Отсутен RikiRulz

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 10648
 • *** UNDERCOVER ***
Одг: Слики од Монте Карло
« Одговори #3 на: Јули 01, 2011, 15:16:40 pm »
Браво дени, браво...

Отсутен Sportex

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 7890
 • Иштван Беќар Пецарош
  • camouflage.mk
Одг: Слики од Монте Карло
« Одговори #4 на: Јули 01, 2011, 15:55:31 pm »
Одлични фотки како и секогаш...
БТЊ..кај го најде Цитроенов меѓу сите овие мечки...иако 2009 кога е сликано беше свеж модел...? ;D
« Последно менување: Јули 01, 2011, 15:57:53 pm Sportex »

Отсутен Bu$aV MeGaNe

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1843
 • Renault Megane R26
Одг: Слики од Монте Карло
« Одговори #5 на: Јули 01, 2011, 15:57:45 pm »
Претпоставувам ова е Е63 амг нели?
Правото возило за такси!

Отсутен ace-106

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3309
Одг: Слики од Монте Карло
« Одговори #6 на: Јули 01, 2011, 16:02:14 pm »
Одлични фотки како и секогаш...
БТЊ..кај го најде Цитроенов меѓу сите овие мечки...иако 2009 кога е сликано беше свеж модел...? ;D


Околу добар коњ се крева прашина велат старите ;)
Него Mitsubishi не видов во најпрестижното,и најмондеско место во светот !
Којзнае зошто-сигурно и таму се на добар глас ;D :D ;D

Отсутен Sportex

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 7890
 • Иштван Беќар Пецарош
  • camouflage.mk
Одг: Слики од Монте Карло
« Одговори #7 на: Јули 01, 2011, 16:27:48 pm »
Види колку народија има само собрано електричниов шпорет од Митсу ...

Замисли на негово место едно Ево или Еклипс дотерано.... а кој знае колку ги има не сакам ни да помислам... ;D


« Последно менување: Јули 01, 2011, 16:33:51 pm Sportex »

Отсутен Banzai

 • Blitzqueen
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 10000
Одг: Слики од Монте Карло
« Одговори #8 на: Јули 01, 2011, 16:28:53 pm »
Претпоставувам ова е Е63 амг нели?
Правото возило за такси!

S ;)
За вкусовите не се дискутира, по нив се плука.

Отсутен ace-106

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3309
Одг: Слики од Монте Карло
« Одговори #9 на: Јули 01, 2011, 16:32:52 pm »
Види колку народија има само собрано електричниов шпорет од Митсу во Монтe...

Замисли на негово место едно Ево или Еклипс дотерано.... а кој знае колку ги има не сакам ни да помислам... ;D


Каков шпорет не зезај ова им е најубавиот модел излез од фабрика ;D ;D ;D

Отсутен gOJDO

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 7552
 • Хорска Секција
Одг: Слики од Монте Карло
« Одговори #10 на: Јули 03, 2011, 16:40:45 pm »
Никој не ги сликал дизелашите  ;D, па бујрум:
« Последно менување: Јули 03, 2011, 16:43:42 pm gOJDO »
Ум шо идит отпосле не јет ум!

Отсутен eli428

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 276
Одг: Слики од Монте Карло
« Одговори #11 на: Јули 03, 2011, 17:27:02 pm »
Steta sto gi nemam slikite na ovoj kom :) najinteresno bese (pred 4god) sto taxi vozea 407, a kaj nas imase samo edna takva kola vo gradov...
I uste pointeresno bese toa sto na babickite od 75god im dzirkaa 500ev od novcanik dodeka taka stokmeni sedea na avtomatite :) i si stuskaa po dugminjata
Ovde definitivno ima sto da se vidi od vozen park i kultura vo sekoj pogled....
Брзината и совршенството не одат заедно :)

Отсутен Pal Zileri

 • Сијка Пиштолова
 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2464
Одг: Слики од Монте Карло
« Одговори #12 на: Јули 04, 2011, 05:22:56 am »
Јас кога бев пред 3 месеца на влезот пред тунелот од десна страна има кружен тек и таму застани 4-ца дечки подпрепни на колите си прават муабет,слично ко кај нас само што они возеа Porsche 911 GT2 и BMW M3 ;)
www.domitalia.mk

Замисли како би ни изгледале колите по форумов да имавме нормални 5000еур месечна плата by Deni

Отсутен gOJDO

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 7552
 • Хорска Секција
Одг: Слики од Монте Карло
« Одговори #13 на: Јули 05, 2011, 07:50:46 am »
Јас кога бев пред 3 месеца на влезот пред тунелот од десна страна има кружен тек и таму застани 4-ца дечки подпрепни на колите си прават муабет,слично ко кај нас само што они возеа Porsche 911 GT2 и BMW M3 ;)
Клошаришта...
Ум шо идит отпосле не јет ум!

Отсутен RikiRulz

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 10648
 • *** UNDERCOVER ***
Одг: Слики од Монте Карло
« Одговори #14 на: Јули 05, 2011, 09:55:24 am »
Јас кога бев пред 3 месеца на влезот пред тунелот од десна страна има кружен тек и таму застани 4-ца дечки подпрепни на колите си прават муабет,слично ко кај нас само што они возеа Porsche 911 GT2 и BMW M3 ;)
Клошаришта...

Ептен со коли од по 100 000 евра