Автор Тема: MotoGP  (Прочитано 58107 пати)

Отсутен Deno

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2555
 • Everything is important.
Одг: MotoGP
« Одговори #375 на: Септември 24, 2016, 10:30:13 am »
ХАОС се случува на квалификациите во Мото Гп. Се натпреваруваат кој повеќе пати ќе падне ги истепаа редарите.

Отсутен Спенсер

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 6372
Одг: MotoGP
« Одговори #376 на: Септември 24, 2016, 14:54:20 pm »
Да бе, Педроса баш падна во последниот квалификациски круг...  Иначе, за утре :

Маркез
Вињалес
Лоренцо
Довициозо
Крачлоу
Роси


Отсутен Deno

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2555
 • Everything is important.
Одг: MotoGP
« Одговори #377 на: Јуни 25, 2017, 20:43:29 pm »
Каква одлична трка денес, и конечно Роси да дојде до победа после една година. Колку ќе биде заплеткана и добра сезонава се докажа денес.
Многу возачи ќе бидат во битка за титулата до самиот крај!

Кој не гледаше да ја изгледа.

Отсутен VLATKO Џентлменот

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 6208
Одг: MotoGP
« Одговори #378 на: Јуни 25, 2017, 22:50:24 pm »
Убав тркачки викенд денеска,мото гп беше доста интересна трка,и етцц исто така па може да се каже и за Ф1

Отсутен AUUU

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 4374
Одг: MotoGP
« Одговори #379 на: Јуни 02, 2019, 15:02:57 pm »
F1 во споредба со ова е како трка со колички на даљинско....

Страшно !

Отсутен AngelSK

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 671
Одг: MotoGP
« Одговори #380 на: Јуни 02, 2019, 16:32:29 pm »
F1 во споредба со ова е како трка со колички на даљинско....

Страшно !(Фотографијата е скриена. Кликни тука за да ја прикажеш..)

На брзината мислиш? Ако мислиш на тоа, болидите не се правени за да бидат најбрзи на правец, целта е да бидат што е можно побрзи во кривини, и ниту една друга кола или мотор не може да вози со толкава брзина во кривина како болидите во Ф1

Отсутен AUUU

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 4374
Одг: MotoGP
« Одговори #381 на: Јуни 02, 2019, 16:50:31 pm »
F1 во споредба со ова е како трка со колички на даљинско....

Страшно !(Фотографијата е скриена. Кликни тука за да ја прикажеш..)

На брзината мислиш? Ако мислиш на тоа, болидите не се правени за да бидат најбрзи на правец, целта е да бидат што е можно побрзи во кривини, и ниту една друга кола или мотор не може да вози со толкава брзина во кривина како болидите во Ф1
Ма брзините се небитни за да биде трката интересна.

Ама дека првите 10 беа у 2 секунди пола трка и едно 20 пати се сменија на прва позиција е нешто што не те пушта да трепнеш цела трка.

Отсутен MecheTo

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 11809
 • Пудингот на шоферството
Одг: MotoGP
« Одговори #382 на: Јуни 02, 2019, 19:04:47 pm »
Zdravje,30 Juni ke gledame vo zivo vo Holandija.
God created Turbo Lag to give VTECs a Chance! :D

Отсутен Спенсер

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 6372
Одг: MotoGP
« Одговори #383 на: Јуни 05, 2019, 22:41:53 pm »
F1 во споредба со ова е како трка со колички на даљинско....

Страшно !(Фотографијата е скриена. Кликни тука за да ја прикажеш..)


9та - 17та секунда. ;D :D 

Отсутен AUUU

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 4374
Одг: MotoGP
« Одговори #384 на: Август 25, 2019, 15:04:22 pm »
Браво!

Отсутен kire95

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 703
Одг: MotoGP
« Одговори #385 на: Август 26, 2019, 09:06:09 am »
Еве ги последните два круга
https://www.facebook.com/sportklub/videos/708661736214273/