Автор Тема: MotoGP  (Прочитано 58863 пати)

Отсутен Vasil

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3758
Одг: MotoGP
« Одговори #30 на: Февруари 07, 2014, 23:56:40 pm »

Отсутен Ученик

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 518
Одг: MotoGP
« Одговори #31 на: Февруари 08, 2014, 14:04:20 pm »
Дали на Роси конечно ке му ја погодат машината по негов кејф .. Искрено се надевам :)
Teнка е границата меѓу храброста и глупоста !!

Отсутен Vasil

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3758
Одг: MotoGP
« Одговори #32 на: Февруари 08, 2014, 14:22:23 pm »
Задоволен бил од кочниците. Второ време на тестирањата.

Отсутен Vasil

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3758
Одг: MotoGP
« Одговори #33 на: Март 22, 2014, 14:57:56 pm »
Со ноќната трка во Катар, започнува новата сезона на MotoGP.

Квалификации денес:

Moto3 QP 16:00 - 16:40
Moto2 QP 16:55 - 17:40

MotoGP Q1 18:35 - 18:50
MotoGP Q2 19:00 - 19:15

Трките утре:

Moto3 RAC 17:00

Moto2 RAC 18:20

MotoGP RAC 20:00

Би требало да има пренос на SportClub


Отсутен mmm121

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3799
 • Ford Focus MKI 1.6 & MKII 1.4
Одг: MotoGP
« Одговори #34 на: Март 22, 2014, 15:18:13 pm »
Go Vale!!!

Отсутен Vasil

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3758
Одг: MotoGP
« Одговори #35 на: Март 23, 2014, 20:47:50 pm »
Легендарна битка за прво место во предпоследниот круг.

1. Маркез
2. Роси
3. Педроса
« Последно менување: Март 23, 2014, 22:27:00 pm Vasil »

Отсутен mmm121

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3799
 • Ford Focus MKI 1.6 & MKII 1.4
Одг: Re: MotoGP
« Одговори #36 на: Март 23, 2014, 20:48:01 pm »
Каква трка, конечно Роси покажува заби

Отсутен cuoresportivo159

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 4197
Одг: MotoGP
« Одговори #37 на: Март 23, 2014, 20:50:54 pm »
Барав каде е темата да пишам. Белки ќе му држи цела година,го фали моторот.
Ова фали во Ф1.
Alfa Romeo 166 is one of only three cars that have "that special thing" !!! 
-J.Clarkson

Отсутен Sase_91

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2506
Одг: MotoGP
« Одговори #38 на: Март 23, 2014, 21:40:13 pm »
Страшно добра трка, нека учат ФИА како треба за публика и гледаност да има. Хондата најбрза, Јамахата најстабилна на кочење, Дукатито џабе му се и 4л плус резервоар, и 7 агрегати повеќе, очекував повеќе од нив оваа сезона. Во корен ја имаат згрешено работата таму.
If everything seems under control, you're not going fast enough.

Присутен AUUU

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 4441
Одг: Re: MotoGP
« Одговори #39 на: Март 23, 2014, 22:00:27 pm »
Kade moze da se simne/gleda?

Отсутен Sase_91

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2506
Одг: MotoGP
« Одговори #40 на: Март 23, 2014, 22:03:25 pm »
Би требало да исапдне по торенти утре.
If everything seems under control, you're not going fast enough.

Отсутен Vasil

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3758
Одг: MotoGP
« Одговори #41 на: Април 13, 2014, 20:57:42 pm »
Мало потсетување, за 3 минути почнува трката. Има пренос на SportClub.

Отсутен mmm121

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3799
 • Ford Focus MKI 1.6 & MKII 1.4
Одг: Re: MotoGP
« Одговори #42 на: Април 13, 2014, 21:34:47 pm »
Лоренцо ја заеба цела трка

Отсутен MKDPetar

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 589
Одг: MotoGP
« Одговори #43 на: Април 13, 2014, 22:52:07 pm »
Ного јаки Хондите (ептен јаки)

Отсутен Ученик

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 518
Одг: MotoGP
« Одговори #44 на: Април 14, 2014, 23:00:33 pm »
Ке го биде Роси ! Јес да напрај грешка при избор на задниот пневматик, ама има брзина :)
Teнка е границата меѓу храброста и глупоста !!