Автор Тема: MotoGP  (Прочитано 58100 пати)

Отсутен mmm121

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3799
 • Ford Focus MKI 1.6 & MKII 1.4
Одг: MotoGP
« Одговори #15 на: Октомври 21, 2013, 18:31:59 pm »
Сигурно не е до моторот, заостана 20 секунди зад тимскиот колега.
не му одговара моторот на неговиот стил на возење. Лоренцо кочи порано и поминува низ кривината со константна брзина. Роси кочи касно и после пак забрзува нагло.  Јамахата е многу нестабилна на кочење и тука Роси губи време. Мислам дека ќе ја оправат работата.

Отсутен Lazarus

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 517
 • drive it like you stole it!
Одг: MotoGP
« Одговори #16 на: Октомври 23, 2013, 23:38:38 pm »
Две години од смртта на Марко Симончели. Нека почива во мир.

Отсутен Dekio7

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2601
Одг: MotoGP
« Одговори #17 на: Ноември 10, 2013, 14:15:29 pm »
Пуштете трката, се решава титулата!

Отсутен Спенсер

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 6372
Одг: MotoGP
« Одговори #18 на: Ноември 10, 2013, 14:49:43 pm »
Море од кај искочи овој Маркез :D  Роси да освои уште една титула, па да се пензионира :D

Отсутен Dekio7

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2601
Одг: MotoGP
« Одговори #19 на: Ноември 10, 2013, 15:12:08 pm »
Роси изгледа ништо нема да освои поќе. Маркез секоја чест. Лоренцо се зафркна со ударот, пред тоа добро ги држеше зад себе на пола секунда 5 возачи и можеше да се случи се, ама после то немаше каде поќе се расчисти гужвата!

Отсутен Ученик

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 519
Одг: MotoGP
« Одговори #20 на: Ноември 10, 2013, 23:22:28 pm »
Одлична сезона ! Секако далеку поинтересна од Ф1 :) Само ретко кој ја пратеше од колегиве форумџии :)
Teнка е границата меѓу храброста и глупоста !!

Отсутен mmm121

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3799
 • Ford Focus MKI 1.6 & MKII 1.4
Одг: Re: MotoGP
« Одговори #21 на: Ноември 10, 2013, 23:32:14 pm »
Јас да

Отсутен Vasil

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3758
Одг: MotoGP
« Одговори #22 на: Ноември 10, 2013, 23:44:31 pm »
Не така како формула, ама фатив неколку трки. Добро е што таа во Асен не ја пропуштив :)

Отсутен Спенсер

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 6372
Одг: MotoGP
« Одговори #23 на: Ноември 11, 2013, 03:41:37 am »
Одлична сезона ! Секако далеку поинтересна од Ф1 :) Само ретко кој ја пратеше од колегиве форумџии :)

Штом ја нема на наша ТВ да врши пренос, слабо... -.-

Отсутен mmm121

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3799
 • Ford Focus MKI 1.6 & MKII 1.4
Одг: Re: MotoGP
« Одговори #24 на: Ноември 11, 2013, 03:43:52 am »
Имаш на спортклуб

Отсутен Cuore Sportivo

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 17638
 • Alfa155 & AlfaGT
Одг: MotoGP
« Одговори #25 на: Ноември 11, 2013, 06:40:25 am »
Одлична сезона ! Секако далеку поинтересна од Ф1 :) Само ретко кој ја пратеше од колегиве форумџии :)

Ја гледав ама што ќе пишувам, ништо не ми значи..

Од друга страна F1 е институција..

Отсутен Sase_91

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2714
Одг: MotoGP
« Одговори #26 на: Ноември 11, 2013, 12:51:09 pm »
Колку што имаше возбуда и мајсторија во возењето во последнава трка во Валенсија, толку немало во Ф1 цела година :)
If everything seems under control, you're not going fast enough.

Отсутен Ученик

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 519
Одг: MotoGP
« Одговори #27 на: Ноември 11, 2013, 22:03:14 pm »
Одлична сезона ! Секако далеку поинтересна од Ф1 :) Само ретко кој ја пратеше од колегиве форумџии :)

Ја гледав ама што ќе пишувам, ништо не ми значи..

Од друга страна F1 е институција..

Компарацијата беше од аспект на консумент. Без тимски наредби, борба за титула до последната трка, маестрални претекнувања итн. Никако поинаку не се споредува Ф1 со МотоГП. А дека е институција, во потполност се согласувам :)
Teнка е границата меѓу храброста и глупоста !!

Отсутен mmm121

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3799
 • Ford Focus MKI 1.6 & MKII 1.4
Одг: MotoGP
« Одговори #28 на: Ноември 11, 2013, 22:13:25 pm »
ф1 последнава сезона се повеке ме потсетува на шах, што ради тактиките што ради возбудата што е подеднаква во двата спорта. Секоја трка еден ист победува.

Отсутен MKDPetar

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 589
Одг: MotoGP
« Одговори #29 на: Февруари 07, 2014, 23:14:57 pm »
2014 MotoGP Sepang Test Day 3

http://www.motorcycle-usa.com/926/17906/Motorcycle-Article/2014-MotoGP-Sepang-Test-Day-3.aspx

Repsol Honda’s Marc Marquez remained the rider to beat on the final day of MotoGP testing at Sepang, setting a new lap record at the circuit with a 1’59.533 on Lap 10 of 40. Yamaha Factory Racing’s Valentino Rossi achieved a career best lap at the track, finishing second-fastest, followed by his teammate, Jorge Lorenzo, in third.