Модификации > Естетски Модификации

HID и LED светла

(1/450) > >>

Deni:
Кој има ставено ХИД, кој има сериски ХИД, кој има ставено диоди?
Дали некој има ставено ХИД во рефлекторско куќиште (она без леќа од напред, обично) и со какви резултати?
Го има некого застанато џандар заради ХИД светла?


Јас моментално размислувам на темата за на пролет дали нешто да се превземе. Првично многу ме нервира кога се различна боја светилките наоколу. Значи на возилата кои имаат позиција одделно од средни фарови се приметува највеќе. Најчесто вклучени фарови се позиција и средни, па тие ми се важни. Со фабрички светилки позиционите се многу жолти и ме вадат од такт. Сакам да ги заменам со диодни од оние со повеќе диоди. Тоа би требало да го осветли целото куќиште на фарот со бела светлина, а не жолто/портокалова како сега.
Потоа во склоп со ЛЕД позицијата, сакам да ги сменам средните со ХИД 4300к, за да изгледа што повлиску до фабричко само бело. 6000к ми се многу плави и ми изгледа фејк. Стандардниве ХИД од фабрика се 4300 обично.

Позицијата се W5W, а средните H7. Има ли некој искуство со ЛЕД позиција или било што на таа тема и кадде би можел да ги најдам оние со повеќе ЛЕД? Исто сакам внатрешното светло да го заменам со ЛЕД и мислам дека има такви во Беверли, ама тоа и не е толку важно.

Banzai:
Се ова можеш да најдеш на ebay. Јас никако да монтирам се па да видам колку дугачко траат, ама не се ни скупи па и да треба да ги менувам почесто.

Deni:

--- Цитат: Banzai на 15 Јануари 2011, 21:31:33 pm ---Се ова можеш да најдеш на ebay. Јас никако да монтирам се па да видам колку дугачко траат, ама не се ни скупи па и да треба да ги менувам почесто.

--- Крај на цитатот ---
Кажи ми како нарачуваш од ебај? Јас имам виза од Унибанка за тие работи, може? Пејпал треба да се отвори ама нема Македонија?

Banzai:
Имам отворено PayPal со Visa Electron од НЛБ Тутунска, преку PayPal Словенија функционирам до сеа и ок е.

Тука ти е се објаснето: http://it.com.mk/forum/showthread.php?t=11310

Deni:

--- Цитат: Banzai на 15 Јануари 2011, 22:20:46 pm ---Имам отворено PayPal со Visa Electron од НЛБ Тутунска, преку PayPal Словенија функционирам до сеа и ок е.

Тука ти е се објаснето: http://it.com.mk/forum/showthread.php?t=11310

--- Крај на цитатот ---
Знам за НЛБ. Супер туторијал, тенкс.

Навигација

[0] Индекс на пораките

[#] Следна страница

Оди на целосна верзија